Glamping Chorvatsko: 13 tipů na luxusní, netradiční a stylové kempování

Kempy jsou v Chorvatsku velmi populárním druhem ubytování. A v posledních letech se zde pozoruhodným tempem rozvíjí i segment glampingu – tedy stylového kempování na vyšší úrovni. Jaký glamping v Chorvatsku navštívit? Máme pro vás hned třináctero tipů.

Tipy na luxusní kempování v Chorvatsku (glamping)

1. Abeille Maison Glamping Resort Zlatni Rat, ostrov Brač – Adults Only

📌 Adresa: Put Zlatnog Rata 62b, 21420 Bol, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 1175 km | z Brna: cca 980 km

Abeille Maison Glamping Resort Zlatni Rat, ostrov Brač

Více fotografií na Booking.com

Ostrov Brač u dalmatského Splitu patří mezi mimořádně oblíbené turistické destinace. Krásná voda a vyhlášené pláže, hornatá krajina pokrytá háji prastarých borovic a cypřišů. Co víc si přát? Snad už jen dokonalé ubytování. Takové vám může nabídnout například glampingový kemp Abeille Maison, který leží kousek od města Bol, navíc přímo u jedné z nejkrásnějších a největších pláží na ostrově a možná i v celém Chorvatsku, Zlatni rat.

Abeille Maison Glamping Resort Zlatni Rat, ostrov Brač

Oblast je tedy turisticky dost vytížená a glamping zaujme spíše návštěvníky, kteří jsou rádi v centru dění a nevadí jim ruch okolo. Samotné ubytování leží ovšem v klidném koutku borového háje a je skutečně nádherné. Těšit se můžete na stanové chatky s vlastními prostornými dřevěnými terasami, lehátky a třeba i venkovním bazénem. Vše je velmi luxusní. Stany jsou exkluzivně vybavené, nechybí koupelna, velká TV, mini bar, kuchyňský kout a podobně. Tento 5hvězdičkový glamping osloví i náročné hosty.

Glamping ubytování je určeno pouze pro dospělé osoby.


2. Arena One 99 Glamping, Pula

📌 Adresa: Pomer bb, 52203 Pula, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 920 km | z Brna: cca 720 km

Arena One 99 Glamping, Pula

Více fotografií na Booking.com

Istrijská zátoka u městečka Pomer jen pár km od Puly patří k oblíbeným destinacím. Hlavní letovisko se koncentruje kolem poloostrova se známou pláží Pomer. Ve zdejších borových lesích se skrývá množství kempů, z nichž mnohé jsou na velmi vysoké úrovni a mohou přilákat i návštěvníky, kteří hledají exkluzivitu a luxus.

Arena One 99 Glamping, Pula

Mezi takové kempy patří i glamping Arena One 99. Tento rozlehlý 4hvězdičkový kemp leží přímo u zmíněné pláže a na přírodních terasách ve stínu košatých sosen nabízí ubytování v luxusních stanech s vynikající výbavou. Stany jsou velmi různorodé, některé jsou vhodné pro romantiku ve dvou, jiné pojmou celé rodiny, mají značnou rozlohu, patro s ložnicí atd. Ubytovat se můžete i v luxusním stanovém apartmánu a jsou zde i další možnosti. V kempu je navíc wellness vybavení, sportovní centrum, restaurace a bary i leccos dalšího.


3. Plage Cachée – Glamping, ostrov Hvar

📌 Adresa: Mišin Bod, 21463 Vrboska, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 1150 km | z Brna: cca 950 km

Plage Cachée - Glamping, ostrov Hvar

Více fotografií na Booking.com

Asi 25 km od známého města Hvar najdete u rybářské vesnice Vrboska krásný glamping Plage Cachée. Glamping leží na malém poloostrově a opět je umístěn v srdci starobylého borového háje. Pojatý je v rustikálním duchu, surové masivní dřevo a zdánlivá „neotesanost“ konstrukcí evokuje pobyt na nějakém exotickém, pustém ostrově. Tomu napomáhají i úžasné plážové přístřešky se slaměnými střechami.

Plage Cachée - Glamping, ostrov Hvar

Glamping zahrnuje pět útulných stanů s teráskami a velmi příjemným interiérem. Sociální zařízené jsou společné, stejně jako prostorná, čistá a velmi dobře vybavená kuchyně. Tento glamping tedy není nejluxusnější, ale zdejší atmosféra je o to úchvatnější.


4. Plitvice Holiday Resort, Grabovac

📌 Adresa: Grabovac 102, 47245 Grabovac, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 800 km | z Brna: cca 600 km

Plitvice Holiday Resort, Grabovac

Více fotografií na Booking.com

Nejen mořem a plážemi živ je člověk! Chorvatsko nabízí mnoho krásných míst i ve svém hornatém a často panensky divokém vnitrozemí. Mezi nejznámější a nejkrásnější místa Chorvatska patří zdejší národní park Plitvická jezera. Známý je překrásnou přírodou, jezery, jeskyněmi a vodopády, ale třeba i tím, že se zde natáčel slavný film Poklad na stříbrném jezeře o indiánském náčelníku Vinnetouovi.

Plitvice Holiday Resort, Grabovac

Pokud byste chtěli toto místo prozkoumat, zázemí naleznete v glampingovém kempu Plitvice Holiday Resort. Leží ve smrkovém lese a ubytovat se můžete ve stylových stromových domcích, luxusních mobilních domcích, teepee stanech anebo třeba v domcích u umělého jezírka. Velmi pěkné místo s vysokou úrovní vybavení i služeb.


5. Medora Orbis Mobile Homes & Glamping, Podgora

📌 Adresa: Put Sv. Vicenca bb, 21327 Podgora, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 1145 km | z Brna: cca 950 km

Medora Orbis Mobile Homes & Glamping, Podgora

Více fotografií na Booking.com

Jižně od slavné Makarské riviéry leží město Podgora a u něj přece jen o něco poklidnější letovisko, které navíc skrývá krásný a prosluněný kemp Medora Orbis s glampingovým ubytováním. Kemp nabízí mimořádně pěkné, stylové a čisté, moderní prostředí. Leží blízko pláže v terasovitém terénu, který poskytuje skvělé výhledy na moře z umělých teras a balkonu.

Medora Orbis Mobile Homes & Glamping, Podgora

Ubytovat se můžete ve zdejších luxusně zařízených mobilních domcích, které mají i vlastní bazény a vynikající vybavení včetně vlastní kuchyně a koupelny. Součástí resortu je i restaurace, dětské hřiště a další zázemí pro zábavu i odpočinek. Určitě vám zde nebude nic chybět a užijete si nádhernou romantickou nebo rodinnou dovolenou.


6. Noa Glamping Resort, ostrov Pag, Novalja

📌 Adresa: Katarelac bb – Zrce beach, Island of Pag, 23251 Novalja, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 910 km | z Brna: cca 710 km

Noa Glamping Resort, ostrov Pag, Novalja

Více fotografií na Booking.com

Noa Glamping Resort se rozkládá na ostrově Pag v zátoce poblíž města Caska. Nutno říct, že tento glamping a místo samotné má na Chorvatsko poměrně neobvyklou podobu a atmosféru. Dost možná si budete připadat spíše jako někde v Tunisku či Egyptě. Glamping leží přímo na pláži ve vyprahlé zátoce. Špetku stínu zde dává jen pár palem, jinak vše působí až pouštním a velmi exotickým dojmem. Zdejší pláž je nádherná a široká a lokalita je plná klubů, podií, kotví zde výletní lodě a celkově jde o značně rušné letovisko.

Noa Glamping Resort, ostrov Pag, Novalja

Samotný glamping je luxusní a okouzlující. S vlastními bary a kluby, bazény a dalším vybavením. Svým charakterem je kemp ideální především pro „bujařejší“ dovolenou třeba s přáteli. Ubytovat se můžete v exkluzivních vilkách či apartmánech. Většina ubytovacích jednotek má vlastní bazén a samozřejmostí je designový interiér i exteriér a perfektní, komfortní vybavení.


7. Glamping resort Fešta Kornati

📌 Adresa: Otok Žut 52, 22243 Pristanišće, Chorvatsko

Glamping resort Fešta Kornati

Více fotografií na Booking.com

Glamping Fešta je pravým opakem resortu Noa Glamping z předchozího bodu našeho žebříčku. Tentokrát se vše nese naopak ve znamení klidu a soukromí. Tento malý kemp je poměrně odlehlý, leží ve volné krajině nepříliš známého a téměř neobydleného ostrova Žut.

Glamping resort Fešta Kornati

Glamping není zvlášť luxusní, ale rozhodně nabízí komfortní ubytování ve velkých stanech na dřevěných platformách s terasami. Rozkládá se v srdci olivového háje. Součástí resortu je obchůdek a báječná, stylová restaurace. Široko daleko jinak není doslova vůbec nic než divoká středomořská krajina, takže si můžete užívat dovolenou v takřka robinzonovském duchu.


8. Grande Glamping with Pool, Biograd na Moru

📌 Adresa: Put Grande, 23210 Biograd na Moru, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 990 km | z Brna: cca 790 km

Grande Glamping with Pool, Biograd na Moru

Více fotografií na Booking.com

Biograd na Moru patří mezi vůbec nejznámější turistické destinace v Chorvatsku. O nejrůznější možnosti ubytování zde ani v okolí rozhodně není nouze. Nás však zaujal glamping Grande, který leží cca 2 km od centra Biogradu.

Grande Glamping with Pool, Biograd na Moru

Tento glamping nabídne stylové a komfortní ubytování v devíti rozlehlých stanových domcích rozmístěných kolem bazénu. V tomto malém, soukromém kempu je i dětské hřiště a leží cca 1 km od pláže ve volné přírodě. Vhodný je tedy především pro klidnou dovolenou. Místo může být zajímavou volbou i pro rodiny s dětmi. Blízký Biograd nabízí spoustu zajímavých míst a atrakcí, včetně známého zábavního parku Fun Park Biograd.


9. Cast Away – Eco Resort, ostrov Hvar

📌 Adresa: Vrhpolje 165, 5271 Vrhpolje, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 1150 km | z Brna: cca 950 km

Cast Away - Eco Resort, ostrov Hvar

Více fotografií na Booking.com

Na jižním pobřeží ostrova Hvar můžete najít velmi příjemný, menší glampingový kemp Cast Away. Přestože je Hvar turisticky oblíbený ostrov, tento kemp leží v poměrně dost odlehlé oblasti. Najdete ho ukrytý v lese u moře, na úpatí hor zelenajících se nekonečnými hvozdy. Zdejší krajina je opravdu překrásná. Ideální pro romantickou a odpočinkovou dovolenou.

Cast Away - Eco Resort, ostrov Hvar

Glamping je velmi stylový, ale rozhodně ne zvlášť luxusní. Zachovává ducha klasického kempování, či v tomto případě už spíše rovnou divokého trampingu. Bydlet totiž budete v docela prostých stanech, které skrývají pouze lůžko z palet. Jde de facto o ekologickou vesničku se zázemím v podobě prosté kuchyňky a se sprchami. Omezená je zde i elektřina.

Tento glamping rozhodně osloví dobrodružné povahy, a pokud se považujete za milovníky přírody, může pro vás být naprosto jasnou volbou ve všech ohledech.


10. AURAS – Glamping Eco Resort, Biograd na Moru

📌 Adresa: Slanica 33B, 23210 Biograd na Moru, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 990 km | z Brna: cca 790 km

AURAS - Glamping Eco Resort, Biograd na Moru

Více fotografií na Booking.com

Vracíme se k Biogradu na Moru. Další zajímavý glampingový kemp, který stojí za pozornost, je jistě Eco Glamping Resort Auras. Jde o malý, velmi soukromý a odlehlý kemp ležící blízko moře ve volné krajině. Těšit se však můžete na poměrně velmi luxusní vybavení a zařízení.

AURAS - Glamping Eco Resort, Biograd na Moru

Stanové domky mají vlastní soukromé bazény a kamenné terasy s lehátky a posezením. Součástí ubytování jsou prostorné a komfortní postele, velké TV, koupelna i vše ostatní, co byste mohli potřebovat pro dokonalou dovolenou.


11. Glamping Village Terme Tuhelj, Tuheljske Toplice

📌 Adresa: 4 Ulica Ljudevita Gaja, 49215 Tuheljske Toplice, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 675 km | z Brna: cca 475 km

Glamping Village Terme Tuhelj, Tuheljske Toplice

Více fotografií na Booking.com

Zase se pro jednou nacházíme v chorvatském vnitrozemí. Tentokrát na severu, cca 30 km od Záhřebu a blízko hranic se Slovinskem. Ve zdejší malebné a šťavnatě zelené pahorkatině najdete známé a oblíbené termální lázně s aquaparkem Terme Tuhelj.

Glamping Village Terme Tuhelj, Tuheljske Toplice

Tyto termály jsou obklopeny nejrůznějšími ubytovacími zařízeními a kempy. A nechybí zde ani glampingová vesnička. Tato vesnička skrývá na 26 mobilních domků s velmi komfortním vybavením zahrnujícím i vlastní kuchyni, jídelnu či luxusní koupelnu. V centru vesničky je bazén a k dispozici je i wellness vybavení. Skvělá volba pro návštěvníky zdejších lázní.


12. Camping Park Umag Glamping, Umag

📌 Adresa: Ladin Gaj 132a, 52440 Umag, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 850 km | z Brna: cca 650 km

Camping Park Umag Glamping, Umag

Více fotografií na Booking.com

Tento kemp a glamping najdete na severu Istrije mezi městy Umag a Novigrad. Jde o poměrně rozlehlý, známý a skvěle vybavený kemp, který nabízí různé možnosti ubytování. Jeho největší chloubou je však jistě právě glampingová osada.

Camping Park Umag Glamping, Umag

Těšit se můžete na stylové, čisté a na poměry velkého kempu velmi klidné prostředí a ubytování ve stanech s komfortním vybavením. A co víc… součástí tohoto glampingu je i vlastní aquapark s bazény a pirátskou lodí i dalšími atrakcemi. Kemp nabízí i nejrůznější sportovní vyžití a další možnosti trávení času.


13. GLAMPING IZLETIŠTE BANOVAC

📌 Adresa: 106 Novoselska, 44211 Gornje Komarevo, Chorvatsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 760 km | z Brna: cca 560 km

GLAMPING IZLETIŠTE BANOVAC

Více fotografií na Booking.com

Podobnou pěknou a stylovou chatovou osadu byste asi hledali spíše někde v našich končinách než v Chorvatsku. Ale přesto glampingový kemp Izletiště Banovac najdete právě v této středomořské zemi. Byť tedy ne u moře, ale hluboko ve vnitrozemí. V mírných kopečcích kousek jižně od města Sisak.

GLAMPING IZLETIŠTE BANOVAC

Glamping voní přírodním dřevem. Oktagonální chaloupky na „kuřích nožkách“ skrývají krásné a útulné interiéry. Nechybí zde bazén, wellness vybavení nebo velmi příjemná, venkovská restaurace či dětské hřiště. Lokalita je výborná pro odpočinek, turistiku, rybaření, cyklistiku i jiné outdoor aktivity a sporty.


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

11 + eight =