TOP 13: Tipy na ubytování v luxusní maringotce

Takzvaný glamping je fenomén, který se v posledních letech raketově šíří i českou zemí. A není to jistě na škodu – tento koncept má rozhodně něco do sebe. Jde o způsob ubytování, který snoubí komfort a stylovost s blízkostí přírodě, minimalismem a soukromím. Glamping je perfektní pro romantiku, relaxaci a regeneraci, ale třeba i pro rodinnou dovolenou. Může mít podobu luxusních stanů, jurt, stylových chatek, ba dokonce třeba i domků ve stromě. Velmi populární variantou jsou maringotky. Nejde však o maringotky, jaké známe z minulosti, nýbrž o špičkově zařízené, mimořádně stylové ubytovací jednotky umístěné na úžasných místech – často v lůně přírody, kde vás nebude naprosto nic rušit. V našem článku pro vás máme právě výběr TOP 13 nejlepších glampingových ubytování v maringotce. Stačí si vybrat.

Ubytování v luxusní maringotce – žebříček podle naší redakce

1. Včelíny Želiv

📌 Kde ji najdete: Želiv 151, Želiv, 394 44

Včelíny Želiv

Více fotografií na Booking.com

Včelírny Želiv patří mezi oblíbená glampingová místa v ČR. Místo se nachází v krásné přírodě u obce Želiv na Vysočině a vybrat si můžete ubytování v jedné ze dvou luxusních maringotek anebo v renovované chatce v lese.

Maringotka Black stojí zády k jehličnatému lesu s výhledem na louku. Nachází se daleko od civilizace, v naprosto klidném prostředí s blízkou říčkou. Zatopit si můžete v kamnech či venkovním krbu. Je zde sporák a kuchyňka. Zařízení je moderní, ale v příhodně rustikálním stylu. Maringotka Green leží v krásném březovém remízku mezi loukami a poli. Uvnitř je manželská postel i pěkná koupelna. Nechybí kuchyňka a venkovní krb či vnitřní kamínka. Za příplatek si můžete dopřát i venkovní koupel v dřevěné kádi. Skvělé místo pro romantiku.

A nakonec je tu chatka Old. Ta se ukrývá přímo ve starém dubovém lese a toto prostředí vyzařuje neuvěřitelné kouzlo. Chatka je uvnitř nádherně stylově zařízená. Je zde vana, venkovní krb či gril a za příplatek i sauna. Skvělé místo pro odpočinek a načerpání energie.


2. Spaní na medu

📌 Kde ji najdete: Říčky v Orlických horách 118

Spaní na medu

Více fotografií na spaninamedu.cz

Chcete se oddat relaxaci a užít si dovolenou v srdci Orlických hor, mimo veškerý ruch měst i vesnic nebo turistických letovisek? Glamping Spaní na medu by mohl být tou správnou volbou. Zvláště pokud máte rádi včely a med. Ubytování budete totiž takřka „společně se včelami“. Nicméně samozřejmě dostatečně v bezpečí, abyste byli chráněni před ne až tak příjemnými žihadly. Užívat si můžete bzučení a omamnou krásu přírodního okolí.

Ubytování zajišťuje luxusně zařízená, moderní maringotka. Tvoří ji velké okenní plochy a prosklené dveře, takže budete mít neustále výhled na krásy, které vás budou obklopovat. Maringotka o rozloze 27 m2 nabízí kuchyňku a je ideální pro romantiku ve dvou. Okolí nabízí spoustu možností pro výlety, anebo můžete výhradně relaxovat a regenerovat. Podle provozovatelů vám k tomu dopomohou právě včely, jejichž blízkost má jedinečné a blahodárné účinky.


3. Vinná maringotka v Borovné

📌 Kde ji najdete: Borovná 15, 588 56 Telč

Vinná maringotka v Borovné

Více fotografií na borovna.cz

Pakliže dáváte před medem přednost spíše vínu, rozhodně by vás mohla zaujmout Vinná maringotka. Leží na okraji vísky Borovná na Vysočině. Maringotka je velmi příjemně zařízená, působí prosvětleně a „jižansky“ díky použití bílého dřeva. Najdete zde sprchový kout, kamna, kuchyňku i velkou postel. Především však na vás čeká spousta vína z vlastní vinotéky.

Přírodní okolí Borovné je nádherné a v mnoha ohledech unikátní. Jsou zde rybníky a podmáčené louky i chráněné mokřadní biotopy a samozřejmě rozlehlé lesy. Jde tedy o ideální místo nejen pro poklidné popíjení, ale třeba i na procházky a výlety.


4. Maringotka Gerlovka Šumava

📌 Kde ji najdete: Javorná 51 Gerlova Huť, Čachrov, 339 01
📌 Hodnocení na Booking.com (9,8/10 – naprosto vyjímečné od 28 návštěvníků)

Maringotka Gerlovka Šumava

Více fotografií na Booking.com

Další parádní glamping v podobě ubytování v luxusní moderní maringotce v lůně horské přírody najdete u Čachrova na Šumavě. Šumavské hvozdy kolem vás budou šumět a vy se můžete oddávat odpočinku, romantice anebo prozkoumávat nádherné okolí. Maringotka leží jen pár set metrů od známé Gerlovy huti – historické sklářské osady.

Ubytování pak zahrnuje kuchyňku s velmi dobrým vybavením, pohovku, TV a vlastní koupelnu. Těšit se tedy můžete na plné pohodlí. Prosvětlený dřevěný interiér je opravdu působivý, ale to nejlepší vás stejně čeká venku. Hned u maringotky je dokonce malá vodní tůňka s odpočinkovou lavičkou. Místo je perfektní pro romantickou dovolenou ve dvou spojenou s procházkami nebo i většími výlety. Maringotka Gerlovka se díky unikátní poloze i vybavení těší špičkovému hodnocení.


5. Maringotka Lipenka u Lipenské přehrady na Šumavě

📌 Kde ji najdete: Mýto 8, Hořice na Šumavě, 381 01
📌 Hodnocení na Booking.com (9,7/10 – naprosto vyjímečné od 12 návštěvníků)

Maringotka Lipenka u Lipenské přehrady na Šumavě

Více fotografií na Booking.com

Další šumavský glamping se nachází v obci Lipenka u Lipenské vodní nádrže. Opět jde o velmi krásné místo, tentokrát ukryté na kraji palouku, který je obklopený lesem. Najdete zde venkovní ohniště s posezením a roštem. Maringotka samotná je velmi pěkně zařízená, velmi stylová je venkovní koupelna s lavorem anebo „kadibudka“ v lese, která ovšem vyniká větší čistotou než většina moderních veřejných toalet. V samotné maringotce je pak komfortní lůžko i kuchyňka.

Toto ubytování osloví především „přírodní typy“, kteří nehledají přehnaný luxus. Vše je ovšem moderní, čisté a vysoce stylové. I díky tomu má tento glamping velmi vysoké hodnocení. Jistě se sem budete rádi vracet, abyste doplnili síly.


6. Maringotka na samotě

📌 Kde ji najdete: Koubalova Lhota 10, Klučenice, 262 56
📌 Hodnocení na Booking.com (9,7/10 – naprosto vyjímečné od 23 návštěvníků)

Maringotka na samotě

Více fotografií na Booking.com

Tento velmi zdařilý glamping se nachází asi kilometr jižně od Milešova, ve velmi příjemném a klidném prostředí sadů a zeleně. Maringotka nabízí rozlehlé patrové lůžka, takže je vhodná i pro rodiny s dětmi anebo třeba pro menší partu přátel, kteří se chtějí společně chvíli ztratit z dosahu civilizace a jejích požadavků.

Maringotka má záchod, koupelnu, kuchyňku i kamna na topení. Venku je teráska a posezení. Glamping se může pochlubit vysokým hodnocením a zajisté nebudete zklamáni ani zařízením ani prostředím.


7. Maringotka Třebívlice

📌 Kde ji najdete: 139 Pod Skálou, Třebívlice, 411 15
📌 Hodnocení na Booking.com (9,2/10 – fantastické od 10 návštěvníků)

Maringotka Třebívlice

Více fotografií na Booking.com

Máte rádi zvířátka a venkovský klid? Pak by vás určitě mohla zaujmout glampingová maringotka, která se nachází na farmě v obci Třebívlice. Samotné ubytování je poněkud více strohé než u jiných glampingů v našem žebříčku. Na druhou stranu pokud vyrazíte s dětmi, můžete si zde užít parádní dovolenou v blízkosti zvířátek.

Ubytování zahrnuje i snídani a je zde velmi stylová venkovní sprcha a taky kryté posezení i další vybavení včetně grilu. Místo může být i dobrým zázemím pro výlety do okolí, které nabízí velmi pěknou lesnatou krajinu. Rozhodně zde najdete spoustu krásných míst a i do samotného ubytování se budete jistě rádi vracet.


8. Maringotka v Sadu Na Skále

📌 Kde ji najdete: Čechovice, Velký Týnec, 783 72
📌 Hodnocení na Booking.com (9,6/10 – naprosto vyjímečné od 9 návštěvníků)

Maringotka v Sadu Na Skále

Více fotografií na Booking.com

Velmi stylová a pěkná maringotka umístění mezi ovocnými sady a lesy s velkým venkovním ohništěm a teráskou s posezením. Takový je glamping v sadu Na Skále. Proutěné plůtky, kruhové okénko maringotky a malebné okolí ve vás možná na chvíli vzbudí dojem, že jste se ocitli někde v Hobitíně. K výbavě maringotky patří velmi rustikální kuchyňka, prostorná pohovka a velké lůžko. Určitě se vám zalíbí i venkovní koupelna se suchým záchodem. Velmi pěkné místo pro klidnou dovolenou.


9. Maringotka Aluna, České Švýcarsko

📌 Kde ji najdete: Staré Křečany 311, Staré Křečany, 407 61
📌 Hodnocení na Booking.com (9,7/10 – naprosto vyjímečné od 14 návštěvníků)

Maringotka Aluna, České Švýcarsko

Více fotografií na Booking.com

Maringotka Aluna zaujme na první pohled přístavbou v podobě prostorné kryté verandy, což je rozhodně zajímavý prvek, který se u tohoto typu glampingu nevyskytuje úplně běžně. Ubytování se nachází u Starých Křečan, což je obec v Českém Švýcarsku. To jistě není potřeba nikomu představovat. Navzdory rozsáhlému lesnímu požáru, který zde řádil loni v létě, jde stále o jeden z nejkrásnějších regionů v naší zemi.

Maringotka Aluna se může pochlubit velmi pěkným vybavením v podobě kuchyně, jídelního stolku i vnitřní toalety a venkovní sprchy. Glamping dostává výborná hodnocení a lidé se sem velmi rádi vracejí.


10. Maringotka Olívie v Ivančicích

📌 Kde ji najdete: Pod Jakubem 12, Ivančice, 664 91
📌 Hodnocení na Booking.com (8,5/10 – velmi dobré od 35 návštěvníků)

Maringotka Olívie v Ivančicích

Více fotografií na Booking.com

Milujete nádherné výhledy? Pak si prostě musíte zamilovat glamping Olívie blízko jihomoravských Ivančic. Pokud totiž jde o krásná panoramata, je toto místo naprostým unikátem. Nejenže zde budete mít celý kraj jako na dlani, ale ještě na něj můžete shlížet zpoza kouzelného malého rybníčka nebo z krásné zastřešené terasy s posezením, anebo dokonce rovnou z venkovní vířivky. No řekněte, jestli to není paráda.

Maringotka Olívie je opravdu geniálně situovaná a neméně dobře vybavená. Prostorný interiér nabídne kuchyňku, stolek, pohovku i koupelnu. Výjimečné místo pro příjemně strávenou dovolenou ve dvou.


11. Maringotka Domov -Tiny house Kemp Pecka

📌 Kde ji najdete: Kemp pecka Pecka 60, Pecka, 507 82
📌 Hodnocení na Booking.com (9,1/10 – fantastické od 8 návštěvníků)

Maringotka Domov -Tiny house Kemp Pecka

Více fotografií na Booking.com

Tato glampingová maringotka je součástí kempu Pecka, nachází se u stejnojmenné obce v Podkrkonoší. U kempu je venkovní bazén a okolí okouzlí krásnou přírodou. V blízkosti leží i hrad Pecka. Maringotka se může pochlubit docela pěknou výbavou, v níž nechybí kuchyňka, prostorné lůžko či pohovka. Toaleta součástí maringotky není. Kemp však nabízí dostatečné zázemí a můžete zde najít i restauraci, sportoviště a další vybavení. Maringotka představuje dobrou volbu pro návštěvníky, kteří se chtějí ubytovat v kempu, ale zároveň hledají větší soukromí a vyšší standard.


12. Glamour Maringotka v NP České Švýcarsko U Mluvících kamenů

📌 Kde ji najdete: Brtníky 257, Staré Křečany, 407 60
📌 Hodnocení na Booking.com (9,5/10 – naprosto vyjímečné od 6 návštěvníků)

Glamour Maringotka v NP České Švýcarsko U Mluvících kamenů

Více fotografií na Booking.com

Tato stylová modrá glampingová maringotka leží za obcí Staré Křečany – přímo na hranici NP České Švýcarsko. Maringotka působí velmi stylově. Rustikální interiér v bílém dřevu má v sobě kus stylu provence, ale i retra. Maringotka má vlastní sprchový kout, kuchyňku i jídelní stůl. Venku je pak dokonce k dispozici prostorná vířivka.

Krásné prostředí, stylové provedení a kvalitní zařízení. Zkrátka velmi pěkná destinace, která vás zajisté nezklame. A nejspíš se sem budete chtít ještě podívat. Maringotka se honosí vynikajícím hodnocením a pochvalnými recenzemi. Zda jsou pravdivé, to si můžete ověřit na vlastní kůži.


13. Maringotky Na Růžku

📌 Kde ji najdete: Růžek 38, Nová Ves, 463 31
📌 Hodnocení na Booking.com (10/10 – naprosto vyjímečné od 10 návštěvníků)

Maringotky Na Růžku

Více fotografií na Booking.com

Poblíž Nové Vsi u Liberce se nachází velmi příjemný glamping v podobě maringotky Na Růžku. Skrývá se v soukromé zahradě a nabízí otevřenou terasu s posezením a komfortní vnitřní vybavení zahrnující i koupelnu se sprchovým koutem a WC i kuchyňku či jídelní stůl. Díky patrovým postelím se zde může ubytovat celá rodina. Hned před maringotkou je navíc dětské hřiště. Jde tedy o skvělý glamping pro dovolenou s dětmi. Ty budou určitě nadšené i z přítomnosti koní a dalších zvířátek z místního statku.

Jde o opravdu pěkné místo, které si zajisté zamilujete. Ostatně o tom svědčí i hodnocení ostatních návštěvníků, které nešetří chválou.


Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

3 × five =