Kdy jet do Egypta? Kdy je nejlepší počasí a kdy nejezdit?

Kdy jet do Egypta za pobytovým zájezdem:
březen až 1. polovina listopadu

Kdy jet do Egypta za památkami:
listopad až březen

Egypt je populární destinací, která může nabídnout krásné počasí, čisté moře, příležitosti k potápění i dechberoucí památky. Kdy jet do Egypta, abyste si užili teplo a opalování? A kdy naopak vyrazit, pokud dáváte přednost návštěvě historických památek? Právě na to se zaměříme v tomto článku.

Kdy jet do Egypta

 • Egypt leží v subtropickém podnebném pásmu severní Afriky. Z toho důvodu zde převládá velmi suché počasí s minimem srážek. Zimy jsou mírné a léta velmi teplá.
 • Pro tuto zemi je typický suchý a horký vítr, který bývá místními označován jako chamsín. Objevuje se zhruba v březnu až dubnu a často s sebou přináší pouštní písek.
 • Obavy z dešťových srážek v Egyptě nejsou na místě. Uvádí se, že v této zemi je zhruba 6 deštivých dnů v průběhu celého roku. A pravděpodobnost, že byste na ně narazili, je tedy poměrně nízká. Tyto deštivé dny přitom zpravidla připadají na zimní měsíce.
 • V Egyptě se rozeznávají 3 roční období. Zima trvá od 15. listopadu do 15. března. První léto začíná v polovině března a končí v polovině července. A druhé léto nastává v polovině července a končí v polovině listopadu.
 • Vůbec nejteplejší počasí je celoročně v Horním Egyptě. V Deltě Nilu se můžete těšit na trochu mírnější klima.

Teploty vzduchu, vody a průměrné srážky v jednotlivých měsících:

 • Leden: vzduch: 18 °C, voda: 23 °C, srážky: 2 mm
 • Únor: vzduch: 19 °C, voda: 22 °C, srážky: 0 mm
 • Březen: vzduch: 21 °C, voda: 22 °C, srážky: 3 mm
 • Duben: vzduch: 25 °C, voda: 23 °C, srážky: 1 mm
 • Květen: vzduch: 29 °C, voda: 25 °C, srážky: 6 mm
 • Červen: vzduch: 32 °C, voda: 26 °C, srážky: 1 mm
 • Červenec: vzduch: 33 °C, voda: 28 °C, srážky: 0 mm
 • Srpen: vzduch: 33 °C, voda: 29 °C, srážky: 2 mm
 • Září: vzduch: 31 °C, voda: 28 °C, srážky: 3 mm
 • Říjen: vzduch: 27 °C, voda: 27 °C, srážky: 3 mm
 • Listopad: vzduch: 23 °C, voda: 26 °C, srážky: 0 mm
 • Prosinec: vzduch: 19 °C, voda: 24 °C, srážky: 1 mm

Leden v Egyptě

Lednové zájezdy do Egypta se zpravidla řadí k těm úplně nejlevnějším v průběhu celého roku. Teplota vzduchu zde v tuto dobu stoupá k příjemným 18 °C a i když to není vždy na koupání, můžete tento měsíc využít k objevování kulturních památek. Maximální teploty se mohou vyšplhat až ke 24 °C a teplota moře se pohybuje kolem 23 °C.

Únor v Egyptě

I únorové zájezdy do Egypta vychází z hlediska financí poměrně výhodně. Teploty vzduchu v tomto měsíci stoupají k až velmi příjemným 25 °C, průměrné teploty se pohybují kolem 19 °C. Co se týče moře, koupání v něm je prozatím spíše pro otužilce. Jeho teplota stoupá maximálně k 22 °C. Na druhou stranu ale neprší a těšit se můžete na jasnou oblohu.

Březen v Egyptě

Březen v Egyptě je již příjemně teplý a vybízí k prožití doslova letní dovolené. Teploty se v denních maximech pohybují až kolem 26 °C, průměrné teploty poté činí 21 °C. Voda má poté stále osvěžující teplotu kolem 22 °C. Počasí je slunečné a zájezdy se zpravidla stále řadí k těm levnějším.

Duben v Egyptě

V dubnu už většinou není problém užívat si přes poledne teploty kolem 30 °C. Oblačnost se vyskytuje jen výjimečně a jedná se proto o první měsíc, který vybízí k pohodovému opalování na pláži. Co se týče teploty moře, ta dosahuje zhruba 23 °C. Pokud se chcete vydat za památkami, máte ještě v dubnu šanci vidět pyramidy bez ohnivé výhně.

Květen v Egyptě

Květen již přináší další zlom a z příjemných letních teplot se mnohdy stávají parné dny plné slunečního svitu a suchého počasí. Teploty vzduchu mnohdy v maximech překračují hranici 30 °C, teplota moře se pohybuje kolem 25 °C a nabízí tedy velmi příjemné osvěžení. Často je již teplota v moři vyšší než teplota v hotelových bazénech a jedná se tedy o měsíc, kdy je nejlepší počasí v Egyptě.

Červen v Egyptě

Úmorná vedra v Egyptě začínají nastupovat koncem června. Pokud si tedy chcete užít opravdu horké a suché subtropické klima, jedná se o ideální měsíc pro návštěvu této destinace. Mnoho hotelových resortů také zpravidla nebývá tak obsazených. Co se týče teploty vzduchu, ta průměrně dosahuje 32 °C, mnohdy však i více. Moře má poté velmi příjemných 26 °C.

Červenec v Egyptě

Opravdu horké počasí v Egyptě pokračuje i v červenci. Teploty vzduchu se mnohdy pohybují kolem 36 °C, často však stoupají až ke 40 °C. V moři poté vydržíte opravdu dlouho, jeho teplota se totiž pohybuje kolem 28 °C. Pokud chcete vyrazit za památkami, připravte se na hotovou pouštní výheň. A jestliže přemýšlíte, kdy nejezdit do Egypta kvůli velkým vedrům, je to právě tento měsíc.

Srpen v Egyptě

Počasí v srpnu je v Egyptě prakticky srovnatelné s předchozím měsícem. Teploty vzduchu mnohdy atakují hranici 40 °C, moře je vyhřáté a často tak nenabídne ani potřebné osvěžení. Na druhou stranu si nemusíte dělat starosti s tím, zda budete mít na dovolené slunečno. Budete.

Září v Egyptě

V září začínají denní teploty opět mírně klesat, nejedná se však o nijak zásadní skoky. Ještě stále si zde užijete letní teploty a příležitosti pro celodenní opalování. Zároveň již touto cenou opět mírně klesají ceny zájezdů. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 31 °C, moře má teplotu přibližn 28 °C.

Říjen v Egyptě

Říjen v Egyptě bychom mohli přirovnat k srpnu u nás, tedy pozdnímu létu. Denní teploty se pohybují kolem 30 °C a teplota vody bude někde kolem 26 °C.

Listopad v Egyptě

Listopad již přináší trochu pochmurnější počasí a na nebi může být čas od času viditelná oblačnost. Pravděpodobnost srážek je však velmi nízká. Teploty přes den dosahují přibližně 25 °C, teplota moře je poté srovnatelná. Listopad je opět skvělým měsícem pro prozkoumávání památek.

Prosinec v Egyptě

Láká vás strávit Vánoce u moře? V Egyptě s tímto nápadem rozhodně uspějete. Teploty se přes den pohybují kolem 22 °C, což je v porovnání s počasím u nás rozhodně příjemné. V noci však již teploty klesají k 10 °C.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak často v Egyptě prší?

Uvádí se, že v Egyptě můžete narazit na přibližně 6 deštivých dnů v roce. Většina z nich je přitom v zimním období. Díky tomu tato destinace láká na slunečné počasí prakticky po celý rok.

Kdy jsou nejlevnější zájezdy do Egypta?

Na nejlevnější ceny zájezdů do Egypta můžete narazit mimo hlavní turistickou sezónu, tedy zhruba od listopadu do března. Za úplně nejlevnější měsíc poté bývá označován leden s nejnižšími teplotami.

Jak dlouho v Egyptě svítí slunce?

Slunce v Egyptě svítí přibližně 10 hodin, díky čemuž máte dostatek času pro lenošení na pláži i koupání. Zatímco v lednu zapadá slunce kolem 17. hodiny, v letním období je to kolem 20. hodiny. V Egyptě tedy není světlo až do pozdního večera, jako například u nás. Slunce vychází kolem 6. hodiny ranní.

Kdy je v Egyptě nejtepleji?

Za nejteplejší měsíce je považován červenec a srpen, kdy teploty vzduchu mnohdy atakují hranici 40 °C.

Přidat komentář

one × two =