Kam na podzim na dovolenou k moři?

Kam na podzimní dovolenou Láká vás podzimní dovolená u moře a přemýšlíte, kam vyrazit? Inspirujte se naším seznamem 10 destinací, které v tomto období nabízí příjemné teploty, příležitosti ke koupání i poznávání historických památek. V tomto článku jsme se zaměřili na to, kam na podzim k moři, abyste si dovolenou opravdu užili.

Cestování v této části roku s sebou přitom přináší hned několik výhod. Zatímco u nás je sychravé počasí, vy si můžete užívat teplé podnebí a načerpat potřebné síly. Rovněž se zpravidla nejedná o hlavní turistickou sezónu a v mnoha letoviscích je proto o poznání méně turistů. A s tím souvisí i příznivější ceny ubytování.

1. Egypt na podzim

Velkým podzimním lákadlem pro pohodovou dovolenou je bezesporu Egypt. Zatímco v letních měsících zde teploty stoupají až k mnohdy nepříjemným 40 °C, na podzim si užijete skvělé podmínky pro koupání v moři i prohlídku památek. V tuto dobu se denní teploty v oblíbených letoviscích Hurghada a Marsa Alam pohybují kolem 30 °C, voda Rudého moře má poté teplotu kolem 23 °C.

Podzim je zároveň ideální pro poznávání kulturní stránky Egypta. Pokud byste se k pyramidám vydávali v létě, ocitli byste se doslova v ohnivé pouštní výhni. Na podzim si naopak vše v klidu prohlédnete, ať už vyrazíte do Káhiry nebo třeba Údolí králů. A zmínit musíme i fakt, že od září jsou jednotlivé zájezdy s all inclusive k dostání za nižší ceny a vy tak můžete ušetřit. A také máte šanci si užít krásné pláže bez přítomnosti obrovského množství turistů.

Čtěte také: Nejlepší hotely v Egyptě


2. Kanárské ostrovy na podzim

Kanárské ostrovy

Kanárským ostrovům se často přezdívá ostrovy věčného jara. Vzhledem k tomu lze usoudit, že i podzim bude perfektním obdobím pro jejich návštěvu. Z Prahy se sem letecky dopravíte přibližně za 4,5 hodiny a rázem si budete moct užívat příjemné teploty, dechberoucí přírodu a mnoho dalšího. Kanáry se skládají z několika ostrovů, u nichž se liší teploty vzduchu i moře, ale také to, co na nich lze podnikat.

Největší ostrov Tenerife nabízí od září do listopadu teploty kolem 24 až 28 °C. Teplota vody se poté pohybuje kolem 23 °C. Oblíbený je však i ostrov Gran Canaria s teplotou vzduchu od 23 do 27 °C nebo Fuerteventura, kde teplota vzduchu šplhá k příjemným 27 °C. Kanáry jsou zkrátka skvělou volbou v případě, kdy přemýšlíte, kam na podzimní prázdniny k moři.


3. Turecko na podzim

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na Turecko, které se společně s Egyptem řadí k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Pokud si chcete ještě na podzim užít letní teploty kolem 30 °C, opalování a koupání, doporučujeme vyrazit v září nebo na začátku října. Poté je již vhodné Turecko navštívit především kvůli poznávacím zájezdům a turistice. Teploty se od půlky října drží kolem 25 °C, v listopadu však již mohou klesnout pod 20 °C a níže.

Pokud tedy budete do Turecka vyrážet již za chladnějšího počasí, můžete jej využít třeba k návštěvě Istanbulu nebo města Antalya. Dobrodružství poté nabízí třeba Kapadokie, kde si vychutnáte toulání po skalních kostelích a v kapadockých údolích.


4. Tunisko a ostrov Djerba na podzim

Další populární destinací pro podzimní dovolenou je bezpochyby Tunisko a ostrov Djerba. Počasí v této zemi je od září do listopadu velmi podobné jako v Egyptě. To znamená, že se můžete těšit na příjemné teploty bez zbytečně velké výhně. Kromě toho, že si užijete odpočinek na pláži, můžete také vyrazit objevovat jednotlivá města. Díky nižším teplotám si turistiku budete užívat o poznání více.

Na ostrově Djerba si tropické teploty užijete i na podzim, obzvláště v září jsou běžné teploty kolem 30 °C. Od října do listopadu se poté již teploty pohybují od 20 do 25 °C. Hotelové resorty jsou i na podzim navštěvované, nenarazíte zde však na takové mraky turistů jako v létě.


5. Maledivy na podzim

Pojďme se na chvíli podívat také na podzimní dovolenou v exotických zemích. Jednou z populárních voleb jsou přitom Maledivy. Ty se vyznačují slunečným tropickým podnebím, písečnými plážemi a blankytně čistým mořem. Během roku se zde však objevují dva monzunové deště (od května do října, a poté od listopadu do dubna). Pokud tedy přemýšlíte nad návštěvou Malediv na podzim, je ideální zde zavítat od listopadu do dubna.

Průměrné teploty se na Maledivách pohybují kolem 30 až 32 °C v průběhu celého roku. Teplota vody dosahuje přibližně 27 °C. Částečného osvěžení se dočkáte po setmění, kdy teplota klesá ke 24 až 27 °C.

Čtěte také: Nejlepší resorty na Maledivách


6. Zanzibar na podzim

Zanzibar se nachází v blízkosti rovníku a díky této poloze nabízí příjemné tropické podnebí. Co se týče teploty, je tedy vhodné na Zanzibar vyrazit prakticky kdykoliv. Přes den se teploty pohybují mezi 29 až 33 °C. V noci se pak teplota pohybuje od 21 do 24 °C.

Během roku se na Zanzibaru vystřídají dva monzuny. První se objevuje od března do května, druhý poté přichází v listopadu a prosinci. Pokud se tedy chcete na Zanzibar vydat na podzim, lze doporučit zejména září a říjen.

Čtěte také: Nejlepší hotely na Zanzibaru


7. Kapverdské ostrovy na podzim

Kapverdy nabízí příjemné klima prakticky po celý rok, přitom jsou z Evropy skvěle dostupné. Těšit se zde můžete na suché a horké počasí. Ideálním obdobím pro dovolenou je mezi červencem a listopadem, proto zde můžete bez obav zavítat i na podzim. Teplota vzduchu dosahuje až 30 °C, voda má poté teplotu kolem 26 °C.

Kapverdy jsou ideálním místem pro dovolenou, pokud si chcete užít dlouhé písečné pláže a relax. Vyzkoušet si však můžete i adrenalinové aktivity, například v podobě potápění, windsurfingu či surfingu.


8. Maroko na podzim

Další možností pro pohodovou dovolenou je Maroko. Počasí v této zemi je ovlivňováno jak Středozemním mořem, tak i pohořím Vysokého Atlasu. Pro většinu roku je charakteristické suché počasí, dešťové srážky se objevují hlavně v zimě. V září si můžete užívat teploty kolem 30 °C, postupem času se teploty snižují až ke 20 °C (v závislosti na lokalitě). V oblasti Agadir si budete moct i v listopadu užívat teploty kolem 25 °C.

Maroko je skvělou volbou nejen pro odpočinkovou dovolenou, ale i pro objevování této země. Zavítat můžete třeba do Marrákeše, Rabatu a dalším významným městům. Nebo si udělejte výlet do pouště Sahara.


9. Řecko na podzim

Vraťme se na chvíli ještě do Evropy. Jednou z populárních destinací je totiž Řecko, které lze navštívit nejen v létě, ale i na jaře či právě na podzim. Teploty zde nejsou tak vysoké jako v exotických destinacích, proto je Řecko na podzim ideální na poznávací dovolenou.

Řecko se skládá z několika ostrovů a je jen na vás, pro který se rozhodnete. V každém případě lze doporučit navštívit Athény. Pokud vás láká opalování a koupání, můžete se vydat třeba na Kos, kde i v září a říjnu teploty atakují hranici 30 °C. Podzim je také skvělou příležitostí, jak zažít Santorini či Mykonos bez obrovských davů turistů.


10. Spojené Arabské Emiráty na podzim

Na závěr ještě nesmíme zapomenout na Spojené Arabské Emiráty, kde právě na jaře a na podzim teploty nedosahují tak extrémních teplot jako v létě. Nicméně pokud se rozhodnete například pro Dubaj, i v září jsou zde běžné teploty kolem 35 °C. V listopadu poté dosahují 30 °C. Kolem této hodnoty se ostatně pohybuje i teplota moře v průběhu podzimu.

Pokud se tedy chcete ohřát a užít si suché počasí a koupání, lze Spojené Arabské Emiráty jedině doporučit. Nejoblíbenější je právě Dubaj, vydat se však můžete také do Abú Dhabí či Fujairah, který zaujme zejména okouzlujícími plážemi.

Čtěte také: Nejlepší hotely v Dubaji


Čtěte také: Kam v zimě k moři

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

17 + 2 =