laguna na Maledivách

Dovolená v zimě u moře – TOP 10 destinací, kde se zaručeně ohřejete

Už dávno neplatí, že se k moři musí jet pouze v létě. Svět se mění a sním i naše návyky v oblasti dovolených. Novým trendem je prchání před paní zimou právě do tropických destinací. Dovolená v zimě u moře je heslem mnohých českých rodin. Kam například můžete v zimních měsících utéct? To zjistíte v našem článku, kde jsme pro vás vybrali hned několik oblíbených destinací, kde se krásně ohřejte a načerpáte nové síly.

1. Thajsko v zimě

Průměrné teploty: 30-34 °C
Průměrná teplota moře: 26-28 °C
Doba letu do Thajska: cca 11 hodin

Jelikož Thajsko leží v tropickém pásmu, není vlastně špatný měsíc, kdy tam vyrazit (viz: kdy do Thajska). Jak to ovšem je konkrétně v zimních měsících? V rozmezí listopad až březen panuje v Thajsku období chladna a sucha. Panika ovšem není na místě. Teploměr neklesne pod 30°C a panuje tu hlavní turistická sezóna. Zaručeně si užijete na přelomu ledna a února velkou slávu, a to v podobě Čínského Nového roku.

Doporučujeme například malebný ostrov Koh Samui s nedotčenými plážemi kam až oko dohlédne. Stačí jedna návštěva a do tohoto místa se zaručeně zamilujete. Zkrátka sečteno a podtrženo, Thajsko je v zimě nejoblíbenější exotickou destinací českých turistů.

Zobrazit nabídku zájezdů

2. Dominikánská republika v zimě

Průměrné teploty: 29-32 °C
Průměrná teplota moře: 25-27 °C
Doba letu do Dominikánské Republiky: cca 14-18 hodin s přestupy

Dominikánské republika je další z oblíbených míst, kam se dá utéct za sluníčkem a mořem. Právě zimní měsíce listopad – duben jsou vřele doporučovány k návštěvě tohoto kouzelného místa. V hlavním městě Santo Domingo stojí za to v únoru velmi populární karneval, který vám rozproudí krev v žilách. Dovolená v zimě u moře, na jedné z bílých pláží, není úplně tak špatný nápad. Co říkáte?

Zobrazit nabídku zájezdů

3. Spojené Arabské Emiráty a Dubaj v zimě

Průměrné teploty: 30-32 °C
Průměrná teplota moře: 26-28 °C
Doba letu do Dubaje: cca 6 hodin

Spojené Arabské Emiráty v zimě? Ideál! Slunce praží jako o závod a dešťová kapka tu nespadne jak je den dlouhý. Právě období od října do května je pro návštěvu Spojených Arabských Emirátů jako stvořený. Těšit se můžete na luxusní ulice, nakupování, bílé pláže a třeba návštěvu nejvyššího mrakodrapu na světě.

Zobrazit nabídku zájezdů

4. Maledivy v zimě

Průměrné teploty: 30-33 °C
Průměrná teplota moře: 26-29 °C
Doba letu na Maledivy: cca 13 hodin

Maledivy – luxusní dovolená v resortech s pokoji uprostřed moře je sen každého z nás. Ideální doba k návštěvě je v zimních měsících prosinec – duben, ale pokud vyrazíte i mimo tento termín, patrně chybu neuděláte.

Maledivy jsou malé ostrůvky a ať si vyberete jakýkoliv, čeká vás bílá písečná pláž, nádherně teplá voda, luxusní hotel a pravděpodobně i nějaký ten koktejl u hotelového bazénu nebo přímo u moře. A pokud si myslíte, že se budete v jednom resortu a na jediném ostrůvku na Maledivách nudit, vyzkoušejte to, a pak nád dáte za pravdu, že na Maledivách se zkrátka nudit nelze. Jen ta cesta zabere asi 13 hodin.

Pokud chcete zažít něco skutečně extra, vydejte se do hotelu Hilton Maledives Resort & Spa, kde si můžete užít večeři uprostřed moře. Beze srandy.

Zobrazit nabídku zájezdů

5. Kuba v zimě

Průměrné teploty: 30-33 °C
Průměrná teplota moře: 27-28 °C
Doba letu na Kubu: cca 12-15 hodin

V období listopad – duben vládne na Kubě období sucha. A právě v této době zde také vládne hlavní karibská turistická sezóna. Proto je na místě si dopředu vybrat a rezervovat ubytování. V zimě k moři za teplem právě na Kubu? Určitě, protože zde zažijete velmi oblíbené oslavy a tradice. V prosinci jazzový festival, karneval Las Parrandas, v lednu festivaly Folkcuba a Cubadanza. V únoru stojí za návštěvu Havana Jazz Festival. Teď už by to chtělo jen tu letenku.

Oblíbenější jsou jižněji položené oblasti, kde očekávejte také vyšší počet turistů. Jo a nezapomeňte navštívit Havanu, hlavní město, kde stále ještě projíždí tradiční Cadillacy a má bezesporu nezaměnitelné kouzlo.

Zobrazit nabídku zájezdů

6. Srí Lanka v zimě

Průměrné teploty: 30-32 °C
Průměrná teplota moře: 27-29 °C
Doba letu na Srí Lanku: cca 10 hodin

Nejlepšími měsíci pro návštěvu Srí Lanky je jak jinak než zimní období, tedy rozmezí mezi prosincem a březnem. Srí Lanka je ideální zemí jak pro milovníky lenošení, tak i pro nadšence do objevování něčeho nového. Výšlapy, hory, příroda, jízda na slonech a mnohé další zajímavosti, kterých je Srí Lanka plná.

Zobrazit nabídku zájezdů

7. Kapverdské ostrovy v zimě

Průměrné teploty: 25-28 °C
Průměrná teplota moře: 23-25 °C
Doba letu na Kapverdské ostrovy: cca 6:30 hodin

Kam v zimě k moři? Co tak třeba Kapverdské ostrovy? Po celý rok je tu slunečné počasí a srážky minimální. Celkem si můžete vybrat 10 ostrovů, které Kapverdské ostrovy tvoří. Chcete si užít přenádherné horské scenérie? Vyrazte na Santo Antao. Chcete-li vidět aktivní vulkán, musíte zase na ostrov Fogo. Za kulturním a možná i nočním životem zase na Sao Vicente. Úchvatné pláže uvidíte zase na ostrově Sal. Upřímně, ještě váháte?

Zobrazit nabídku zájezdů

8. Bali v zimě

Průměrné teploty: 27 °C
Doba letu na Kapverdské ostrovy: cca 16-20 hodin

Na Bali je horké léto po celý rok. Zima u nás patří na Bali mezi nejdeštivější, ale také nejlevnější období, kdy tam vyrazit. Pokud vás zarazilo dešťové období, nemusíte mít obavy. Když přijde liják, trvá pouze krátce a ihned po něm je zase krásné teplo. Někdy přijde taková sprška osvěžení i vhod.

Zpět k Bali. Je to tajuplný ostrov, který má své nezaměnitelné kouzlo, hlavně co se týče meditace a surfování. Čekají vás krásné písečné pláže, teplá voda a džungle, co které se můžete vydat poznávat místní krásy. Pokud chcete vědět, kam na Bali, doporučíme vám článek, který jsme již na našem webu publikovali. Snad si vyberete a budete spokojeni.

Zobrazit nabídku zájezdů

9. Mauricius v zimě

Průměrné teploty: 28 °C
Doba letu na Mauricius: cca 14-16 hodin s mezipřistáním

Mauricius je trendem posledních let. Vydat se sem můžete na vlastní pěst nebo v rámci zájezdu a ani v jednom případně nebudete ztraceni. Prozkoumat můžete celý ostrov pokud si půjčíte auto a je velmi pravděpodobné, že najdete i zcela osamocenou exotickou pláž jen a jen pro vás. Mimo jízdy autem můžete šnorchlovat a poznávat krásy podvodního světa, vyrazit na trek do deštných pralesů nebo se vydat na výlet lodí po krásném Indickém oceánu.

Asi nejlepším měsícem pro dovolenou je listopad (potom ještě září a říjen), kdy zde panuje krásně teplé počasí. Od prosince do dubna je zde období vydatnějších, ale krátkých dešťů, které jak rychle přijdou, tak stejně rychle odejdou. A to dělá z Mauricia destinaci, kterou je možné navštěvovat po celý rok.

Zobrazit nabídku zájezdů

10. Mexiko v zimě

Průměrné teploty: 32-34 °C
Průměrná teplota moře: 28-29 °C
Doba letu do Mexika: cca 17-21 hodin s mezipřistáním

„Všichni jsou už v Mexiku…“. Kromě vás? Je možná čas to napravit. Ideální jsou právě zimní měsíce, kdy si příjemné teplo můžete užít na výletě za objevováním mayské civilizace. Za zmínku rozhodně stojí také mexické svátky jako festivaly a karnevaly, které mají svou sezónu právě v zimě. Nevyhledat ovšem mexické památky jak ty přírodní, tak i kulturní, by bylo ovšem velké barbarství. Na ně si nachystejte také dostatek času.

Ačkoliv je Mexiko pro nás stále malinko exotičtější destinací, mezi americkými turisty se těší velké oblibě. A tudíž si můžete být jisti kompletním zázemním a moderními hotely, které jsou obklopeny tak křišťálově modrou vodou, že vás až budou oči bolet při pohledu na ni.

Zobrazit nabídku zájezdů

Dovolená v zimě u moře se dá strávit v nejrůznějších zemích. Na vás je si už jen vybrat, ve které konkrétně to bude.

Přidat komentář