no comments

Dovolená v zimě u moře aneb kam v zimě k moři

Kapverdské ostrovy

Už dávno neplatí, že se k moři musí jet v létě. Svět se mění a sním i naše návyky v oblasti dovolených. Novým trendem je prchání před paní zimou právě do tropických destinací. V zimě k moři za teplem je heslem mnohých českých rodin. Kam například můžete v zimních měsících utéct?

Thajsko v zimě

Průměrné teploty: 30-34 °C
Průměrná teplota moře: 26-28 °C

Jelikož Thajsko leží v tropickém pásmu, není vlastně špatný měsíc, kdy tam vyrazit (viz: kdy do Thajska). Jak to ovšem je konkrétně v zimních měsících? V rozmezí listopad až březen panuje v Thajsku období chladna a sucha. Panika ovšem není na místě. Teploměr neklesne pod 30°C a panuje tu hlavní turistická sezóna. Zaručeně si užijete na přelomu ledna a února velkou slávu, v podobě Čínského Nového roku.

Dominikánská republika v zimě

Průměrné teploty: 29-32 °C
Průměrná teplota moře: 25-27 °C

Dominikánské republika je další z oblíbených míst, kam se dá utéct za sluníčkem a mořem. Právě zimní měsíce listopad – duben jsou vřele doporučovány k návštěvě tohoto kouzelného místa. V hlavním městě Santo Domingo stojí za to v únoru velmi populární karneval, který vám rozproudí krev v žilách. Dovolená v zimě u moře, na jedné z bílých pláží, není úplně tak špatný nápad. Co říkáte?

Spojené Arabské Emiráty a Dubaj v zimě

Průměrné teploty: 30-32 °C
Průměrná teplota moře: 26-28 °C

Spojené Arabské Emiráty v zimě? Ideál! Slunce praží jako o závod a dešťová kapka tu nespadne jak je den dlouhý. Právě období od října do května je pro návštěvu Spojených Arabských Emirátů jako stvořený. Těšit se můžete na luxusní ulice, nakupování, bílé pláže a třeba návštěvu nejvyššího mrakodrapu na světě.

Maledivy v zimě

Průměrné teploty: 30-33 °C
Průměrná teplota moře: 26-29 °C

Maledivy – luxusní dovolená v resortech s pokoji uprostřed moře je sen každého z nás. Ideální doba k návštěvě je v zimních měsících prosinec – duben. Pokud chcete zažít něco skutečně extra, vydejte se do hotelu Hilton Maledives Resort & Spa, kde si můžete užít večeři uprostřed moře. Beze srandy.

Kuba v zimě

Průměrné teploty: 30-33 °C
Průměrná teplota moře: 27-28 °C

V období listopad – duben vládne na Kubě období sucha. A právě v této době zde také vládne hlavní turistická sezóna. Proto je na místě si dopředu vybrat a rezervovat ubytování. V zimě k moři za teplem právě na Kubu? Určitě, protože zde zažijete velmi oblíbené oslavy a tradice. V prosinci jazzový festival, karneval Las Parrandas, v lednu festivaly Folkcuba a Cubadanza. V únoru stojí za návštěvu Havana Jazz Festival. Teď už by to chtělo už jen tu letenku.

Srí Lanka v zimě

Průměrné teploty: 30-32 °C
Průměrná teplota moře: 27-29 °C

Nejlepšími měsíci pro návštěvu Srí Lanky je jak jinak než zimní období, tedy rozmezí mezi prosincem a březnem. Srí Lanka je ideální zemí jak pro milovníky lenošení, tak i pro nadšence do objevování něčeho nového. Výšlapy, hory, příroda, jízda na slonech a mnohé další zajímavosti, kterých je Srí Lanka plná.

Kapverdské ostrovy v zimě

Průměrné teploty: 25-28 °C
Průměrná teplota moře: 23-25 °C

Kam v zimě k moři? Co tak třeba Kapverdské ostrovy? Po celý rok je tu slunečné počasí a srážky minimální. Celkem si můžete vybrat 10 ostrovů, které Kapverdské ostrovy tvoří. Chcete si užít přenádherné horské scenérie? Vyrazte na Santo Antao. Chcete-li vidět aktivní vulkán, musíte zase na ostrov Fogo. Za kulturním a možná i nočním životem zase na Sao Vicente. Úchvatné pláže uvidíte zase na ostrově Sal. Upřímně, ještě váháte?

Mexiko v zimě

Průměrné teploty: 32-34 °C
Průměrná teplota moře: 28-29 °C

„Všichni jsou už v Mexiku…“. Kromě vás? Je možná čas to napravit. Ideální jsou právě zimní měsíce, kdy si příjemné teplo můžete užít na výletě za objevováním mayské civilizace. Za zmínku rozhodně stojí také mexické svátky jako festivaly a karnevaly, které mají svou sezónu právě v zimě. Nevyhledat ovšem mexické památky jak ty přírodní, tak i kulturní, by bylo ovšem velké barbarství. Na ně si nachystejte také dostatek času.

Dovolená v zimě u moře se dá strávit v nejrůznějších zemích. Na vás je si už jen vybrat, ve které konkrétně to bude.

Chcete nás podpořit? Sdílejte....Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter