TOP 12: Nejlepší kempy u jezera Lago di Garda v Itálii

Jezero Garda leží na severu Itálie blízko města Verona a kromě toho, že je největším jezerem Itálie, patří taky k turisticky nejnavštěvovanějším lokalitám. Zájem o dovolené u Lago di Garda je srovnatelný s oblibou přímořských dovolených. Ostatně jezero rozlehlostí moře skutečně připomíná. Pokud se sem chystáte a máte v úmyslu ubytovat se v kempu, jistě se vám bude hodit náš článek, ve kterém vám představíme 12 nejlepších kempů u jezera Lago di Garda. Vybrali jsme zejména kempy, které jsou dobře vybavené a nabízí různorodé možnosti ubytování a zázemí i možnosti pro krásnou rodinnou dovolenou.

TOP kempy u Lago di Garda

1. Camping Village Riva Blu, Padenghe sul Garda

📌 Adresa: Via S. Cassiano, 2, 25080 Padenghe sul Garda BS, Itálie

Camping Village Riva Blu, Padenghe sul Garda

Více fotografií na Booking.com

Kempová vesnice Riva Blu patří mezi velmi pěkné kempy u Lago di Garda. Tento exkluzivní a výborně zařízený kemp a glamping najdete u jihozápadního pobřeží jezera – u města Padenghe Sul Garda a je součástí letoviska s dalšími kempy i jinými možnostmi ubytování.

Prostředí kempu je okouzlující. Vesnička se terasovitě svažuje až k samotnému břehu, který lemují menší a soukromější plážičky. Nejblíže břehu se nacházejí glampingové stanové chaty. Nádherně, stylově zařízené ubytování s úchvatnými výhledy a atmosférou. V kempu jsou taky skvěle vybavené mobilní domy a klasický autokemp.

Camping Village Riva Blu, Padenghe sul Garda

Kemp nabízí vlastní malé koupaliště, fotbalové, volejbalové či tenisové hřiště a příležitosti pro vodní sporty. Pro děti jsou připraveny animační programy a je tu toho ještě více. Upravené prostředí kempu ocení i náročnější návštěvníci.


2. Camping Piani di Clodia, Fossalta

📌 Adresa: Via Fossalta, 42, 37017 Fossalta VR, Itálie

Camping Piani di Clodia, Fossalta

Více fotografií na Booking.com

Piani di Clodia je další luxusní kemp u Lago di Garda. Najdete ho na jihovýchodním břehu kousek od města Lazise. Jde o velmi lukrativní lokalitu a významné letovisko, ve kterém se nachází například i skvělý zábavní park Movieland a aquapark Caneva. Ty jsou od samotného kempu jen pár set metrů daleko.

Kemp je označován jako pětihvězdičkový – a jistě oprávněně. Jeho součástí jsou například i dva rozlehlé vodní parky. Ty celkem nabídnou 7 bazénů, 6 adrenalinových a 12 dětských tobogánů, 4 vířivky, 2 umělé řeky a další atrakce. Kemp nabízí i restaurace, sportoviště, animační programy, supermarket a další možnosti.

Camping Piani di Clodia, Fossalta

Ubytovat se zde můžete v bungalovech či mobilních domech. Výbava je vždy na vynikající úrovni. Nechybí ani stanový glamping a autokemp.


3. La Rocca Camping Village, Bardolino

📌 Adresa: Via Gardesana dell’Acqua, 37, 37011 Bardolino VR, Itálie

La Rocca Camping Village, Bardolino

Více fotografií na Booking.com

Tento krásný kemp dokáže zaujmout nejen vybavením a parádními možnostmi ubytování, ale taky vlastním umístěním. Název kempu není jen tak náhodný – skutečně totiž leží na břehu jezera Garda přímo pod skalnatým útesem (La Rocca), který se nad ním tyčí jako tichý strážce.

Kemp i okolí jsou navíc zahaleny zeleným hávem borových a olivových hájů a lesů. Od jezera kemp dělí okouzlující promenáda. Pokud je pro vás důležité malebné a atraktivní přírodní prostředí, tento kemp je rozhodně skvělá volba.

La Rocca Camping Village, Bardolino

V kempu se můžete ubytovat v mobilních domech (maxikaravan), v kompletně vybavených bytových apartmánech, glampingových stanech anebo ve vlastním obytném voze, stanu apod.

V kempu jsou i dva bazény. Výhodou je i poloha velmi blízko známého města Bardolino.


4. Weekend Glamping Resort, San Felice del Benaco

📌 Adresa: Via Vallone della Selva, 2, 25010 San Felice del Benaco BS, Itálie

Weekend Glamping Resort, San Felice del Benaco

Více fotografií na Booking.com

Tento parádní kemp a glamping se nese především ve znamení dokonalých panoramat. Umístění kempu je perfektní a z některých míst nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na hory a jezero. Najdete ho přitom teprve na rozhraní mezi nížinami a pláněmi v jižní části Lago di Garda a k severu stoupajícími horami.

Weekend Glamping Resort, San Felice del Benaco

Ubytování je zde možné především v mobilních domcích, jichž je zde velké množství typů lišících se výbavou, velikostí, stylem i dalšími parametry. Nechybí parádní glampingové stany – opět velmi rozmanité anebo autokemp. Součástí kempu je i bazén, restaurace či bar, využít můžete animační programy pro děti a další služby. Kemp má výborné hodnocení a určitě si pobyt zde skvěle užijete.


5. Camping Spiaggia D’Oro, Lazise

📌 Adresa: Via Gardesana, 122, 37017 Lazise VR, Itálie

Camping Spiaggia D'Oro, Lazise

Více fotografií na Booking.com

Tento příjemný kemp najdete hned pod městem Lazise na východním břehu Lago di Garda – rovnou u jedné ze zřejmě největších a nejpěknějších písčitých pláží, které na tomto jezeru vůbec jsou. V kombinaci s výhledem na širé vody a vzdálené obrysy hor na severu si budete připadat skutečně jako u moře.

Camping Spiaggia D'Oro, Lazise

Kemp je velmi dobře vybavený. Najdete zde například menší aquapark, sportoviště, posilovnu, podium s programy a show, restaurace, dokonce i velkou dětskou hernu a hřiště i spoustu dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek nebo sport.

Ubytovat se můžete v komfortně zařízených mobilních domech, ale i větších vilkách. Samozřejmě je zde i standardní autokemp s prostory pro obytňáky a stany.


6. IdeaLazise, Lazise

📌 Adresa: Località Casette Rossetti, 37017 Lazise VR, Itálie

IdeaLazise, Lazise

Více fotografií na Booking.com

Stále jsme v oblíbené lokalitě poblíž města Lazise. IdeaLazise je velmi dobře vybavený kemp, který leží přímo u břehů jezera, od kterého ho dělí pouze příjemná nábřežní promenáda. Součástí kempu je koupaliště, které nabídne nejenom několik bazénů, ale taky vodní atrakce v podobě tobogánů a skluzavek.

IdeaLazise, Lazise

V kempu IdeaLazise je taky restaurace s opravdu půvabným výhledem a bohaté možnosti pro sportování. Nechybí fotbalové a volejbalové hřiště nebo posilovna. Opět si můžete vybrat z vícero možností ubytování. Jsou tu luxusnější vilky, výborně vybavené ekologické mobilní domy a opět nechybí ani možnost zakotvit zde s vlastním ubytováním v podobě obytného vozu, stanu apod.


7. Camping Piantelle, Moniga del Garda BS

📌 Adresa: Via S. Cassiano, 1/A, 25080 Moniga del Garda BS, Itálie

Camping Piantelle, Moniga del Garda BS

Více fotografií na Booking.com

Tento menší, ale velmi pěkný a dobře vybavený kemp najdete u Moniga del Garda na jihozápadním pobřeží jezera. Součástí kempu jsou i dva bazény a bar u bazénu s příjemnou atmosférou. Odpočinout si zde můžete taky v sauně. K dalšímu vybavení patří výborná restaurace nebo mini market. Pro děti je zde pěkné hřiště. Potěší i večerní představení a diskotéky. Sportovní možnosti pak nabízí spíše okolí kempu.

Camping Piantelle, Moniga del Garda BS

A jak je to s ubytováním? Možností je opět opravdu dost včetně chatek, apartmánů a rozlehlých mobilních domů s více ložnicemi. Snadno se zde tedy ubytuje i velká rodina nebo skupinka přátel. Případně můžete přijet s vlastními stany a obytnými vozy, pro které jsou zde taky dostatečné plochy.


8. Camping Village Du Parc, Lazise

📌 Adresa: Via Gardesana 110, 37017 Lazise, Itálie

Camping Village Du Parc, Lazise

Více fotografií na Booking.com

Pokud nehledáte nic extra a plně vám jako zázemí postačí vcelku obyčejný, ale čistý, příjemný a solidně vybavený kemp přímo u břehu jezera s rozumnými cenami za ubytování, pak by vás rozhodně mohl zaujmout například Camping Village Du Parc – opět v turisticky populární oblasti u města Lazise.

Velkou výhodou tohoto kempu je přístup k velké písčito-kamínkové pláži. Jedné z těch pěknějších na Lago di Garda, které jinak velkými prostory pro klasické „plážování“ zrovna neoplývá.

Camping Village Du Parc, Lazise

Kemp nabízí ubytování v mobilních domech nebo bungalovech a taky na vlastních pláccích pro obytné vozy a stany. Je zde taky hotel s dvouhvězdičkovými pokoji. Vhodná volba, pokud nemáte zvlášť velké nároky – přesto je hotel čistý a slušně vybavený.


9. Camping Bergamini, Peschiera del Garda

📌 Adresa: Str. Bergamini, 51, 37019 Peschiera del Garda VR, Itálie

Camping Bergamini, Peschiera del Garda

Více fotografií na Booking.com

Bergamini je další kemp, který se mimo jiné může pochlubit přístupem k velmi pěkné a velké pláži. Tento kemp leží na jižním pobřeží jezera Garda, u města a letoviska Peschiera. Patří přitom k těm slušně vybaveným a i kvalitou ubytování vhodným taky pro náročnější zájemce. Označovaný je ostatně jako čtyřhvězdičkový.

Camping Bergamini, Peschiera del Garda

Příznivé zázemí nabízí pro rodinnou dovolenou. Pro děti je zde dětský bazén nebo venkovní hřiště s různorodými prolézačkami a atrakcemi. Ubytovat se přitom můžete v mobilních domcích, ale i velmi pěkných vilkách a bungalovech s prostornými terasami a skvostnými výhledy na jezero. Opět můžete využít i prostory pro umístění obytných vozů či stanů.


10. Campeggio del Garda, Peschiera del Garda

📌 Adresa: Lungolago Garibaldi 15, 37019 Peschiera del Garda, Itálie

Campeggio del Garda, Peschiera del Garda

Více fotografií na Booking.com

Tento kemp se rovněž nachází ve velkém a oblíbeném letovisku Peschiera na jižním břehu Lago di Garda. Z pobřeží zde lze přehlédnout prakticky celé jezero a kochat se jeho širokými vodami, ale i siluetami hor daleko na severu.

Campeggio del Garda, Peschiera del Garda

Kemp leží u loděnice a dal by se zřejmě označit jako „přístavní“. Je zde velmi široká nábřežní promenáda, ale najdou se zde i místa ke koupání. Zejména jedna větší kamenitá pláž. Prostředí kempu je příjemně zelené, rozlehlé a s různými možnostmi ubytování. Od placů pro vlastní obytné vozy a stany přes mobilní domy až po skvěle zařízené a opravdu malebné bungalovy v květnatých zahradách.


11. Campeggio Baia Verde, Punta Ala

📌 Adresa: S.da Provinciale Punta Ala, 58040 Punta Ala GR, Itálie

Campeggio Baia Verde, Punta Ala

Více fotografií na Booking.com

V rámci našeho žebříčku patří tento kemp k těm odlehlejším. Leží uprostřed rozlehlých lesů na východním břehu, nejbližším letoviskem je asi 5 km vzdálená Punta Ala. Právě tato poloha uprostřed „divočiny“ však může být pro některé návštěvníky tím největším lákadlem. Tím dalším pak bude nepochybně zdejší pláž. Ta je rozhodně jednou z nejširších a největších na Lago di Garda a již se plně vyrovná přímořským plážím.

Campeggio Baia Verde, Punta Ala

Pláž je místy široká i 20 metrů, jsou zde plážové bary, půjčovny lodí i další vybavení. Navíc se můžete těšit na krásné výhledy na široširé vody či na zalesněný útes s hradem Torre Civette. Ubytování se v kempu můžete v mobilních domcích i karavanech. V kempu je i velké dětské hřiště.


12. Camping Bella Italia, Peschiera del Garda – ideální kemp pro děti

📌 Adresa: Via Bell’Italia, 2, 37019 Peschiera del Garda VR, Itálie

Camping Bella Italia, Peschiera del Garda

Více fotografií na Booking.com

Tento velký a výborně vybavený kemp leží na jižním pobřeží jezera v turisticky velmi oblíbené oblasti Peschiera, kterou z našeho žebříčku již dobře znáte. Kemp se řadí mezi kvalitnější a nabízí například vlastní aquapark s velkými bazény a tobogány či prolézacími vodními věžemi.

V kempu je několik barů, restaurací, pizzerie a cukrárna. Děti si mohou vyhrát i na několika rozlehlých a nádherně zařízených dětských hřištích stíněných širokými korunami stromů i v miniaturním „lunaparku“. K vybavení kempu patří i lanový park a velké sportoviště s různými hřišti a kurty. Nechybí ani supermarket a tím výčet možností stále nekončí. Z tohoto hlediska jde tedy o jeden z TOP kempů v našem žebříčku.

Camping Bella Italia, Peschiera del Garda

Pokud jde o ubytování, vybírat můžete mezi mobilními domy, bungalovy, ale i apartmány nebo můžete složit hlavu přímo ve zdejším hotelu. Pochopitelně lze využít i prostory pro vlastní stany a obytné vozy.

Ke kempu přiléhá docela pěkná kamínková pláž.


Podívejte se také na nejlepší kempy v Itálii.

Přidat komentář

4 × 1 =