Netradiční ubytování na Slovensku: v sudu, bunkru, přírodě nebo na salaši?

Kde si užít netradiční ubytování na Slovensku v horách, lesích, na vodě, ve městě i jinde? Máme pro vás žebříček, v němž najdete hned 15 tipů na skvělá místa – glampingy, hotely, hostely, farmy či houseboaty. Stačí si vybrat.

Zážitkové ubytování na Slovensku

1. SudoLand Orava – ubytování v sudu

📌 Adresa: Lehotská 2, 029 57 Oravská Lesná, Slovensko

SudoLand Orava

Více fotografií na Booking.com

Oblast Oravské Lesné patří mezi nejmalebnější a turisticky nejlákavější zákoutí Slovenska. Tento kraj je ideálním místem pro výlety, ale i lyžování a další zimní sporty, anebo jen pro odpočinek v lůně přírody. Pokud byste se zde chtěli ubytovat v netradičním, glampingovém duchu, skvělou volbou může být SudoLand Orava.

SudoLand Orava

Jak název napovídá, jde o ubytování v obřích sudech umístěných ve volné krajině. Těšit se můžete na krásné výhledy na okolní kopce a lesy, ale i na skvělý komfort. Sudy totiž nejsou žádné nuzné nory, ale skvěle vybavené a útulné koutky s vlastní koupelnou. Venku na vás navíc čeká stylová koupací káď. Nechybí ani TV, Wi-Fi a další moderní vymoženosti.


2. ForRest Glamping – romantické ubytování v přírodě

📌 Adresa: Počúvadlianske Jazero 43, 969 01 Banská Štiavnica, Slovensko

ForRest Glamping

Více fotografií na Booking.com

Za nádherným a romantickým glampingovým ubytováním se můžete vypravit do přírody Štiavnických vrchů. Glampingový kemp, který se skrývá za hradbami lesa, působí opravdu úchvatným a okouzlujícím dojmem. Jsou zde rozlehlé a skvěle vybavené stanové chatky. Některé jsou ideální pro páry, jiné i pro rodinnou dovolenou. Těšit se můžete na vynikající komfort a zároveň spojení s přírodou. Užít si můžete i vířivku nebo saunu.

ForRest Glamping

Lokalita je ideální především pro výlety do přírody, cyklistiku i pěší túry, ale i pro různé sportovní aktivity nebo třeba plavby na člunu po zdejším jezeře, které je od kempu vzdálené jen cca sto metrů.


3. Ubytování ve vojenském bunkru u Bratislavy

📌 Adresa: Devínske jazero, Bratislava

Ubytování ve vojenském bunkru u Bratislavy

Více fotografií na Booking.com

Nejen nadšenci do military history, ale i milovníci trochu drsnější romantiky či dobrodružství by určitě mohli najít zalíbení v tomto zajímavém ubytování. Nachází se totiž přímo v bývalém vojenském bunkru v lesích nedaleko Bratislavy. Do města je to odtud jen kousek, stejně tak k různým památkám, jako je hrad Devín či Pajštún.

Ubytování ve vojenském bunkru u Bratislavy

Počítejte ale s tím, že podmínky v bunkru jsou výrazně více spartánské než v jiných glampingových zařízeních. Vody je zde omezený příděl, čeká na vás jen suchý záchod a stísněné podmínky. Za to je zde teplo díky kamínkům, na střeše je ohniště s posezením a před bunkrem houpací síť. Nechybí ani krabička (či spíše krabice) poslední záchrany s lahvemi vína.


4. Hotel NH Bratislava Gate One – hotel se včelami na střeše

📌 Adresa: Ambrušova 7, 821 04 Bratislava, Slovensko

Hotel NH Bratislava Gate One

Více fotografií na Booking.com

Milovníci medu a včel, pozor! Málokdo by asi čekal, že přímo v Bratislavě lze najít hotel, jehož střecha hostí „včelí farmu“ – konkrétně je zde hned 8 úlů. Kromě toho je však hotel NH Bratislava Gate One především velmi kvalitní, čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí ubytování v luxusně zařízených pokojích. Těšit se můžete i na wellness & spa s parádním výhledem, saunami, vířivkou i plaveckým bazénem. A samozřejmě můžete ochutnat různé produkty z medu.


5. Folklórní chýše Bojnice

📌 Adresa: Zámok a okolie 2, 972 01 Bojnice, Slovensko

Folklórní chýše Bojnice

Více fotografií na Booking.com

Blízko města Prievidza u obce Bojnice se můžete ubytovat v opravdu originální a kouzelné „folklórní chýši“. Místo zaujme už svou polohou přímo v podzámčí velkolepého Bojnického zámku, který je místním největším turistickým lákadlem a skutečně vypadá, jako by se zhmotnil z disneyovské pohádky.

Folklórní chýše Bojnice

Folklórní chýše taky není nějaké osamocené stavení, ale je součástí opravdu magické a fantastické vesničky, ve které jsou i obchůdky a restaurace. Atmosféra je zde parádní a bonusem jsou skvostné výhledy na zámek přímo z chýše, která je zařízená opravdu velmi rustikálně, ale zároveň komfortně.


6. Grand Hotel River Park – bydlete v hotelu jako celebrity

📌 Adresa: Dvorakovo nabrezie 6, 811 02 Bratislava, Slovensko

Grand Hotel River Park

Více fotografií na Booking.com

Grand Hotel River Park ze slavného řetězce Marriott patří mezi nejluxusnější a nejlépe umístěné hotely v Bratislavě. Tento obrovský moderní hotelový komplex leží přímo na břehu Dunaje a nabízí překrásné výhledy, zvláště z vyšších pater budov.

Grand Hotel River Park

Hotel nabízí 5hvězdičkový, exkluzivní komfort a často hostí významné osobnosti (právě zde bydleli například Michael Douglas a Catherine Zeta Jones, Robbie Williams, Kylie Minogue, Sting či Depeche Mode a řada dalších). Jsou zde špičkové restaurace i bary a taky wellness a lázně Zion Spa Luxury. Nechybí fitcentrum, bazén s panoramatickým výhledem a další možnosti. Tento hotel je volbou i pro opravdu velmi náročné hosty.


7. Salaš Syrex, Zázrivá – ubytování na salaši

📌 Adresa: Demkovská 40, 027 05 Zázrivá, Slovensko

Salaš Syrex, Zázrivá

Více fotografií na Booking.com

Nádherné ubytování v divoké přírodě přímo pod štíty hor Malý a Velký Rozsutec. Čeká vás zde koliba i salaš s ukázkami výroby a vynikajícími specialitami. Vznikají zde tradiční pochoutky jako žinčica a různé druhy uzených i jiných sýrů.

Salaš Syrex, Zázrivá

Ubytovat se můžete v rustikálně, ale velmi komfortně zařízených pokojích. Okolí je ideální pro výlety, ale i náročnější turistiku. Na farmě s restaurací a salaší jsou kromě ovcí i koně a další zvířata. Skutečně jde o mimořádně půvabné místo, které vás jistě uhrane a získá si vás, takže se sem budete rádi vracet, ať už za romantickou nebo třeba rodinnou dovolenou.


8. Pohádková vesnička, Dolný Kubín – netradiční zážitkové ubytování pro děti

📌 Adresa: Gäceľská cesta 2667/4, 026 01 Dolný Kubín, Slovensko

Pohádková vesnička, Dolný Kubín

Více fotografií na Booking.com

U lesa na okraji města Dolný Kubín, kterým protéká řeka Orava, můžete najít velmi zajímavé zákoutí v podobě pohádkové vesničky. Jsou zde zajímavé, stylové chaloupky i hrádek s vyhlídkou, ale především velmi pěkné možnosti ubytování a taky skvělá restaurace. Rozhodně jde o skvělé místo, kde se dá strávit víkend s dětmi na Slovensku.

Pohádková vesnička, Dolný Kubín

Blízko je například aquapark a lokalita je skvělá pro výlety za poznáváním oravské přírody. V zimě jsou v okolí i příležitosti pro lyžování a další zimní sporty. Ubytování ve vesničce je skvěle hodnocené a určitě se vám zde bude líbit.


9. Chateau Appony, Oponice – ubytování na zámku s knihovnou se 17000 knihami

📌 Adresa: Oponice 271, 95614 Oponice, Slovensko

Chateau Appony, Oponice

Více fotografií na Booking.com

A teď jedna kapka ze soudku chateau hotelů. Jeden z nejkrásnějších na Slovensku najdete u obce Oponice ve zdech zámečku z 16. století. Interiéry i exteriéry jsou citlivě zrekonstruované, ubytovat se můžete v modernějších i tradičněji a stylově zařízených pokojích. V každém případě se můžete těšit na 4hvězdičkový luxus.

Chateau Appony, Oponice

Hotel nabídne i wellness centrum a skvělou restauraci a obklopuje ho příjemný park. Místo je ideální především pro romantickou dovolenou s nádechem luxusu.

Ostatně zdejší knihovna čítá neuvěřitelných 17 tisíc knih. Vidět to na vlastní oči bude samo o sobě skvělým zážitkem.

Náš tip: CHKO Ponitří v Chateau Appony **** s polopenzí, wellness s panoramatickým bazénem a historickou knihovnou


10. Björnson Tree Houses – pobyt v domcích na kůlech v přírodě

📌 Adresa: Demänovská Dolina, Slovensko

Björnson Tree Houses

Více fotografií na Booking.com

Tento velmi pěkný glamping najdete přímo pod vrcholem známého tatranského vrcholu Chopok, kde se zároveň rozkládá zdejší ski areál. Ubytování je od sjezdovek vzdálené jen pár metrů, takže jde o ideální místo pro lyžařskou dovolenou. V létě sem zas můžete přijet za turistikou.

Björnson Tree Houses

Glampingový kemp leží v lese mezi sjezdovkami, prostředí s chatkami v severském stylu umístěnými na kůlech je velmi pečlivě a krásně upravené. Součástí resortu je i wellness centrum s venkovními koupacími káděmi, ale taky skvělá restaurace. Perfektní místo pro dovolenou v horské přírodě.


11. CHORS like a hotel – ubytování v moderních kapslích v Bratislavě

📌 Adresa: Obchodná 43, 811 06 Bratislava, Slovensko

CHORS like a hotel

Více fotografií na Booking.com

Velmi pěkný městský hotýlek v centru Bratislavy, který má v sobě kus uměleckého kouzla. Chors je moderní, inovativní, designový. Potěší však i opravdu skvělým personálem. Jde o ideální místo pro mladé cestovatele včetně poněkud náročnějších „baťůžkářů“. Jedinečné jsou zdejší ubytovací boxy na způsob noblesního hostelu.

CHORS like a hotel

Hotel zároveň slouží jako umělecká galerie vystavující díla exkluzivně vytvořená pro jeho interiér. Chors má taky skvělý bar a podává se zde snídaně. Zkrátka je to opravdu okouzlující moderní hostel s unikátní atmosférou, který si hosté pochvalují.


12. Glamping Resort, Dolný Kamenec – ubytování v nafukovací bublině

📌 Adresa: Na papiereň, 972 44 Kamenec pod Vtáčnikom, Slovensko

Glamping Resort, Dolný Kamenec

Více fotografií na Booking.com

Tento parádní glampingový resort najdete na úpatí hory Vtáčník, který je dominantou stejnojmenného menšího pohoří mezi Tribečem a Velkou Fatrou. Kemp leží ve volné krajině s výhledem na lesy a kopce, ubytování je zajištěno ve stanových kopulích s panoramatickými okny.

Glamping Resort, Dolný Kamenec

Tyto kopule jsou velmi komfortně vybavené, mají luxusní koupelny a manželské postele, ale i terásky s posezením a některé taky venkovní nafukovací vířivku. Objednat si můžete i donášku snídaně anebo využít další služby, které resort nabízí. Pokud si chcete užít romantický víkend v přírodě, tento glamping může být výborná volba.


13. Kajuta 1958, Námestovo – ubytování na výletní lodi na Oravské přehradě

📌 Adresa: Námestovo, 029 01 Námestovo, Slovensko

Kajuta 1958, Námestovo

Více fotografií na Booking.com

Pokud vás spíše láká voda než lesy a hory, určitě by vás mohl zaujmout tento náš další tip. Tentokrát jde totiž o ubytování přímo na výletní lodi na rozlehlé Oravské přehradě, která patří k nejoblíbenějším vodním turistickým destinacím Slovenska.

Kajuta 1958, Námestovo

Loď (která je ovšem vytažena na souši) nabízí dva apartmány, které jsou vhodné i pro rodinnou dovolenou. Větší může hostit až šest osob. Apartmány jsou zajímavě vybavené, včetně atraktivních spacích boxů. Ubytovat se zde můžete i se zvířecími mazlíčky – loď je „pet-friendly“.


14. ORAVSKÝ HÁJ GARDEN HOTEL & RESORT – ubytování na farmě se zvířaty

📌 Adresa: Brezovica 370, 028 01 Brezovica, Slovensko

ORAVSKÝ HÁJ GARDEN HOTEL & RESORT

Více fotografií na Booking.com

Oravský háj nabízí ubytování v opravdu báječném, stylovém resortu, který je zároveň farmou. Těšit se můžete na zvířata, vodní mlýn, umělé jezírko i velký venkovní bazén, krásnou rustikální architekturu i vyhlášenou restauraci. Součástí resortu je taky rozlehlá herna i s prolézacími systémy a lezeckými zdmi a skvěle vybavené venkovní hřiště. Díky tomu je Oravský háj ideální destinací především pro rodinnou dovolenou.

ORAVSKÝ HÁJ GARDEN HOTEL & RESORT

Děti ani dospělí se zde rozhodně nudit nebudou. Rodiče si mohou odpočinout ve wellness centru, se saunami a dalším zařízením. Užít si můžete jízdu na koních, okolí zároveň nabízí široké možnosti pro turistiku, cykloturistiku, ale i zimní sporty.


15. AquaChill – ubytování na houseboatu na Liptovské Maře

📌 Adresa: 031 01 Liptovský Trnovec

AquaChill

Více fotografií na Booking.com

Na závěr ještě jedna vodní lahůdka. Tentokrát jde o opravdu unikátní ubytování přímo na hladině vodní nádrže Liptovská Mara pod Tatrami. Zajímavé a originální je na tomto ubytování především to, že nejde o klasický houseboat, ale spíše o „plovoucí apartmán“.

AquaChill

Jeho součástí je komfortní ložnice, ale taky obývací pokoj, kuchyň a koupelna. Venku je prostorná terasa nebo, chcete-li, paluba s koupací dřevěnou kádí. Nechybí dokonce ani finská sauna. Zkrátka perfektní místo, vybavení i pohodlí.


Přidat komentář

3 × 5 =