Tipy na netradiční ubytování v ČR

Kam vyrazit na dovolenou? Tato otázka jistě před sezónou nebo i během ní trápí spoustu lidí. Pokud už vás trochu omrzely obyčejné hotely a penziony a chtěli byste zažít něco trochu neotřelého, nápaditého, vtipného či stylového, zajisté vám přijde vhod náš dnešní článek. Sestavili jsme pro vás totiž žebříček nejlepšího netradičního ubytování v ČR. Najdete v něm originální glampingy, chateau hotel, ubytování na statku či v lůně přírody, na hausboatech, jachtě i leccos dalšího. Stačí si vybrat, co vás nejvíce osloví.

Přečtěte si také: Tipy na netradiční ubytování v Praze


1. Hausboaty Ypsilon Golf Liberec – netradiční ubytování v hausbótu na vodě

📌 Adresa: Ke Klubu 17, Fojtka

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

Více fotografií na Booking.com

Dovolená v hausboatu zní sama o sobě dost lákavě. Ale pokud je to hausboat v krásném přírodním prostředí Jizerských hor, navíc prakticky uprostřed golfového hřiště a ještě k tomu nádherně stylově zařízený – tak to už je něco, čemu se jen těžko odolává. Zvlášť pokud máte slabost pro golf. Hausboaty jsou součástí klubu Ypsilon Golf Liberec, ale nenajdete je přímo ve městě, nýbrž v krásné krajině blízko obce Fojtka. Těšit se můžete na krásné ubytování na vodě s vlastní terasou, ale třeba i na bar, skvělou restauraci nebo gril. Ideální místo nejen pro golfisty, ale třeba i cyklisty a turisty.


2. Luxusní srub Líny – netradiční ubytování v luxusním srubu

📌 Adresa: Líny 72, 294 25 Bukovno

Luxusní srub Líny

Více fotografií na Booking.com

O tom, že může být ubytování ve srubu stylové, jistě nelze pochybovat, ale v Línech se můžete přesvědčit, že může být i perfektně luxusní. V malebném prostředí za zmíněnou obcí si můžete užít dovolenou nebo třeba odpočinkový víkend v nádherném, rozlehlém a exkluzivně zařízeném srubu, který vás svou atmosférou a prostředím naprosto okouzlí. V ubytování je k dispozici i rustikální wellness s vířivkou, saunou a krytým bazénem. Užít si můžete taky terasu a gril. Okolí je ideální i pro pěší nebo cyklo výlety. Srub leží jen cca 10 km od chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.


3. Art Tower – netradiční ubytování ve věži

📌 Adresa: Frýdecká 1188, 739 32 Vratimov

Art Tower

Více fotografií na Booking.com

Dalším pozoruhodným místem, kde se překvapivě můžete i ubytovat, je věž a rozhledna (někdejší vodárenská věž) známá jako Art Tower u obce Vratimov. Uvnitř najdete stylově a poněkud rozverně zařízené interiéry a samozřejmě se můžete těšit na překrásné výhledy. Věž skrývá tři patra a celkem šest lůžek. Zajímavostí jsou prosklené podlahy, které mohou někomu trochu hnout žaludkem. Jde o lokalitu na okraji Ostravy, která je vhodná např. pro cykloturistiku.


4. Teepee & Spa Pyskočely – netradiční ubytování v luxusním teepee

📌 Adresa: Pyskočely

Teepee & Spa

Více fotografií na Firmanazazitky.cz

Tohle glampingové ubytování je skutečná nádhera. Ve své jednoduchosti působí takřka dokonale a pro milovníky přírody a čistého propojení s ní bude neodolatelnou vábničkou. Nachází se v lesích u obce Pyskočely v překrásné krajině meandrů a skal řeky Sázavy, kousek od stejnojmenného města se známým klášterem.

Přivítá vás luxusně zařízené teepee a dřevěné terasy včetně schodiště do výšin stromů. Na terase je masivní dřevěná, venkovní káď sloužící jako vířivka. Ale těšit se můžete i na finskou saunu a dokonalý gril. Božský klid a ztělesnění romantiky. Toto ubytování je opravdu pecka.


5. Glamping na posedu Němčičky – netradiční ubytování na posedu pro dva

📌 Adresa: Němčičky u Hustopečí

Glamping na posedu Němčičky

Více fotografií na Zazitky.cz

Posed nemusí být rezervován pouze myslivcům. V Němčičkách se v něm může ubytovat každý, kdo si chce užít kupříkladu romantiku s partnerem ve skutečně velmi soukromém budoáru ve výšině. Tento k dokonalosti dotažený posed nabídne nádherný výhled na lesy a louky a dokonalou útulnost interiéru. Čekat na vás bude i víno, které vám jistě přijde při večeru vhod. Posed není elektrifikován, takže si k popíjení můžete svítit pouze stylovou přenosnou lampičkou. V případě nepřízně počasí si můžete zatopit v malých kamínkách a zahřejí vás i přikrývky z kachního peří. Záležitost skutečně pro fajnšmekry.


6. Krumlov Tower – ubytování v obranné věži z 15. století v Krumlově

📌 Adresa: Pivovarská 28, Český Krumlov

Krumlov Tower

Více fotografií na Booking.com

Ubytování přímo v historické obranné věži z 15. století? V nádherném Českém Krumlově je možné vše. Penzion Krumlov Tower nabídne dokonalou a autentickou atmosféru. Interiéry jsou zařízené komfortně, ale stylově a s citlivým přístupem vzhledem k tomu, o jakou stavbu jde. Nábytek z masivního dřeva, zdobené kachle, atraktivní výzdoba – to vše vytváří velmi líbivý celek. Penzion potěší i lukrativní polohou v centru města.


7. Wellness hotel V Nebi – netradiční ubytování v luxusním wellness

📌 Adresa: Příchovice 627, 468 48 Kořenov

Wellness hotel V Nebi

Více fotografií na Booking.com

Hotel, který nese název V Nebi, by rozhodně měl stát za to, jinak si může utrhnout pěknou ostudu a stát se dobrým námětem vtipů. To však wellness hotelu tohoto názvu poblíž obce Příchovice nehrozí. Svému názvu naopak obstojně dostává. Jde o opravdu krásný hotýlek, který spojuje nádherné exteriéry a prostředí se stylově zařízenými interiéry. Venkovní jezírko s posezením, „nekonečný“ bazén, rozlehlá vinotéka, nádherná restaurace s velkým krbem – to jsou jen některé z lákadel, které vám umožní cítit se skutečně jako V Nebi.


8. Jurty v Sadu – netradiční ubytování v tradičních jurtách

📌 Adresa: Ke Škole 130, 282 01 Český Brod

Jurty v Sadu

Více fotografií na Booking.com

Glamping je v kurzu a po Česku roste spousta těchto ubytování. Očekává se od nich blízkost přírodě, romantika, určitá exkluzivita či luxus a taky originalita a nápaditost. Jurty v Sadu rozhodně splňují všechny podmínky na zajímavý a atraktivní glamping. Nápad vytvořit luxusně zařízenou jurtu, tedy obydlí asijských kočovníků, je jistě neotřelý. Navíc její situování do nitra sadu (místo širých plání) dodává myšlence zajímavý vtip a kontrast.


9. Statek Krkavčí Hora – netradiční ubytování na statku s koňmi

📌 Adresa: Stradonice u Nižboru, č.p. 2, 267 05 Nižbor

Statek Krkavčí Hora

Více fotografií na Booking.com

Dovolená na tradičním statku v nádherné krajině Křivoklátska může být zážitkem pro dospělé i děti – zkrátka pro celou rodinu. Na statku na vás čekají zvířátka včetně koní, je zde dětské hřiště a příjemně zařízené pokoje s vlastní koupelnou. Vše dýchá milou rustikální atmosférou a přitom můžete očekávat komfort. Okolí nabízí skvělé možnosti pro turistiku i další outdoor či sportovní aktivity.


10. Vigvam resort – atmosféra jedinečného prostředí

📌 Adresa: Němčice 152, 280 02 Němčice

Vigvam resort

Více fotografií na Booking.com

Vigvam je označení pro tradiční indiánské chýše a možná vás proto překvapí, když na jeden narazíte u obce Němčice blízko Kolína. A nejspíš ho nepřehlédnete, protože tento vigvam má rovnou 23 metrů na výšku, což ho rovnou pasuje do role nejvyšší stavby svého typu na světě! Kolem vigvamu se rozkládá resort s ubytováním. Nechybí zde wellness centrum se saunou či vířivkou. Bohužel, přímo ve vigvamu se ubytovat nelze, ale i tak jde o zajímavé místo a samozřejmě si unikátní stavbu můžete dobře prohlédnout zvenku i zevnitř.


11. Zámecký hotel Liblice – netradiční ubytování na zámku

📌 Adresa: Liblice 61, Byšice

Zámecký hotel Liblice

Více fotografií na Booking.com

V našem žebříčku zajímavých ubytování by neměl chybět ani nějaký ten chateau hotel. Velmi zajímavé prostředí nabízí ten, který se nachází přímo v zámku Liblice. Jde o nádherný čtyřhvězdičkový hotel zařízený v autentickém, historickém stylu, takže si můžete aspoň na chvíli připadat jako zámecké panstvo. Kolem zámku se rozkládá i upravený a romantický zámecký park. Interiéry i exteriéry jsou mimořádně okouzlující a dočkáte se i wellness centra. Skvělá záležitost i pro náročnější návštěvníky. Ideální místo pro romantickou dovolenou.


12. Glamping v Beskydech – netradiční ubytování v kopuli

📌 Adresa: Písek u Jablunkova

Glamping v Beskydech

Více fotografií na Adrop.cz

Tohle ubytování v lůně Beskyd lze rozhodně označit za velmi netradiční. Nocovat totiž budete v kopuli, která připomíná nejvíce nějakou sci-fi vesmírnou stanici, přitom vyrůstá uprostřed čisté a krásné beskydské přírody v nadmořské výšce 900 metrů. Kopule nabízí luxusně zařízený interiér a panoramatický výhled, který za dobrého počasí umožní spatřit i hřebeny Tater. Součástí ubytování je přitom i přístup do wellness centra v blízkém hotelu Bahenec, jehož součástí je například termální bazén či sauna.


13. Forest Garden Family – netradiční ubytování na samotě pro dva

📌 Adresa: Rejčkov 20, Dolní Město

Forest Garden Family

Více fotografií na Booking.com

V hlavní roli les. Tak bychom mohli velmi stručně definovat ubytování s názvem Forest Garden Family, které najdete poblíž obce Rejčkov asi 5 km od Ledče nad Sázavou. V lese mezi rybníky kouteckého potoka zde najdete parádní ubytování v plně vybavených moderních chatkách v severském stylu. Venku najdete ohniště a v blízkosti restauraci, tenisové kurty, rybníky a další vybavení. Skvělá volba i pro rodiny s dětmi.


14. Bunkr 36 – netradiční ubytování v bunkru

📌 Adresa: Županovice (Jižní Čechy)

Bunkr 36

Více fotografií na Esennce.cz

Toto vpravdě velmi originální ubytování ocení především příznivci military tématiky. Na noc v opravdovém bunkru dozajista jen tak nezapomenou. Ale nebojte se, nečekají vás polní podmínky. Bunkr je naopak zařízený velmi útulně a pohodlně. Proto si pobyt v něm užijí bezesporu i návštěvníci, kteří nejsou až tak zocelení fajnšmekři. Lesní prostředí a venkovní posezení u ohniště pak jistou stísněnost interiéru bunkru vynahradí ještě lépe. Toto zajímavé ubytování se nachází blízko obce Županovice v malebné krajině Jižních Čech.


15. Víkend na plachetnici – netradiční ubytování na plachetnici

📌 Adresa: Lipno

Víkend na plachetnici

Více fotografií na Booking.com

Dovolená na plachetnici může být pro někoho splněným snem. A splnit si ho ve skutečnosti není nijak složité. Dokonce ani nemusíte jezdit až k moři. Stačí navštívit přehradu Lipno. Zde dostanete možnost strávit víkend v kajutové jachtě. Loď pojme až 4 osoby a po proškolení ji můžete ovládat sami – bez kapitána. Tento zážitek může být perfektní romantickou dovolenou anebo víkendem stráveným s přáteli. V každém případě získáte nové zkušenosti a odnesete si spolu s nimi i spoustu krásných vzpomínek. Tak hurá na Lipno!


16. Hotelový resort Šikland – netradiční ubytování ve westernovém městečku

📌 Adresa: Zvole 49, Zvole

Hotelový resort Šikland

Více fotografií na Travelking.cz

Milovníci westernu, pozor! Na vědomost se dává, že v resortu Šikland, který je součástí zábavního parku na Vysočině, se můžete aspoň na chvíli vžít do role kovbojů a užít si ubytování ve velkém stylu. Bydlet totiž budete ve westernovém městečku. Zde jsou dvě hotelové budovy Colorado a Arizona, obě samozřejmě plně stylizované do architektury divokého západu. Vnitřek však zároveň nabízí plný komfort a moderní vybavení. Na pokojích nechybí vlastní koupelna, minibar či velká TV. V zábavním parku si pak můžete užít spoustu aktivit a atrakcí, které ocení nejen děti, ale i hraví dospělí, kteří ještě zcela nezapomněli na zlaté časy westernu.


17. Středověký hotel Dětenice – netradiční ubytování ve středověkém hotelu

📌 Adresa: Dětenice 1, 507 24 Dětenice

Středověký hotel Dětenice

Více fotografií na Stredovekyhotel.cz

Chcete zažít středověk na vlastní kůži? Tak se pečlivě sbalte a vydejte se do Dětenic u Jičína. Zde se nachází zřejmě nejslavnější česká středověká krčma a kromě toho se zde můžete i ubytovat ve středověkém hotelu. Zařízení pokojů je opravdu velmi autentické, ale nebojte – přece jen sem proniklo už i něco z moderní doby. Například splachovací záchody, hebké ručníky a další vymoženosti, bez nichž by dovolená asi nenabídla ten správný odpočinek, po kterém jistě toužíte. Atmosféra hotelu a krčmy je však rozhodně mimořádně atraktivní.


18. Farma Basarovi – ubytování na farmě

📌 Adresa: Prosečné 53, 543 73, Prosečné

Farma Basarovi

Více fotografií na Booking.com

A ještě jedna farma úplně na závěr. Toto místo může být skvělým zázemím především pro netradiční rodinnou dovolenou s dětmi a najdete ho blízko obce Prosečné v krkonošském podhůří. Malebná krajina, útulné a přátelské prostředí, zvířátka, dětské hřiště, spousta sportovního vyžití, ohniště s posezením zkrátka vše, co hrdlo ráčí. Ubytování přitom nabízí velmi dobré vybavení a komfort, apartmány mají vlastní koupelny i kuchyně, jsou zde balkony a terasy s příjemným posezením a určitě si zde užijete odpočinkovou a osvěžující dovolenou bez stresu a shonu. Okolí je navíc skvělé pro výlety, procházky, turistiku i jiné aktivity.


Chcete další tipy na netradiční ubytování tentokrát hlavně pro dospělé osoby? Podívejte se na ubytování přímo v pivovaru nebo nejlepší ubytování ve vinařství.

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

twelve + 17 =