Nejlepší zábavní parky a atrakce v Dubaji

Kam v Dubaji za zábavou? Asi vás nepřekvapí, že zábavních parků a různých atraktivních míst je zde opravdu požehnaně. My jsme jich pro vás vybrali deset! Deset nejlepších zábavních parků v Dubaji, které můžete navštívit zvláště na dovolené s dětmi. Tak do kterého zamíříte? Nebo jich bude víc?

Tematické zábavní parky v Dubaji

1. Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Dubajske aquarium
Dubajske aquarium

Dubajské akvárium je součástí masivního nákupního komplexu Dubai Mall, které najdete kousek vedle slavné věže Burdž Chalífa. Tvoří ho obrovská vodní nádrž, která obsahuje na 10 000 000 litrů vody, má 51 metrů na délku a 11 na výšku a žije v ní přes 140 druhů živočichů. Těšit se můžete například na až 400 žraloků různých druhů a rejnoků.

Vodní svět a život můžete pozorovat z panoramatického skleněného tunelu, což je skvělý zážitek, který vás opravdu pohltí. Tento tunel měří celých 48 metrů. Další možností, jak si akvárium užít je projížďka lodí se skleněným dnem jako na moři. A vrcholem všeho je možnost ponoření do nádrže a „osobního“ setkání se žraloky. Bohužel, za tuto zkušenost zaplatíte v přepočtu skoro 5 000 Kč, takže nebude úplně pro každého. Ovšem ani cena samotného vstupu do akvária není zrovna nízká (přes 1100 Kč na osobu). Navzdory nákladnosti jde však o úžasnou atrakci pro děti i dospělé milovníky mořského života.

Vstupenky:

2. Motiongate Dubai

MotionGate Dubai
MotionGate Dubai

Motiongate je tematický zábavní park, který najdete na jihozápadním okraji Dubaje, blízko slavného „Palmového ostrova“. Park bychom mohli s nadsázkou označit za takový menší DisneyLand. Je zde mnoho atrakcí a velmi detailně a krásně zpracované prostředí s různými tématy inspirovanými hollywoodskými i jinými filmy a seriály. Zejména se můžete těšit na prostředí a atrakce založené na různých animovaných hitech – například Šmoulech, Shrekovi, Kung-Fu pandě či Madagaskaru.

Park tvoří venkovní i vnitřní prostory s propracovanými kulisami, horskými a vodními drahami, interaktivními simulátory a dalšími atrakcemi. Park není extrémně rozlehlý, takže se dá stihnout projít za den, ale pro děti to bude jistě velmi nabitý den plný krásných zážitků. Cena jedné vstupenky začíná na v přepočtu cca 2100 Kč (v akci cca 1180 Kč) a připravte se na další útraty v různých občerstveních a obchůdcích se suvenýry. V každém případě je ale tento park velmi propracovaný, udržovaný, nadupaný zábavou a zkrátka parádní.

Vstupenky:

3. IMG Worlds of Adventure

IMG Worlds of Adventure Dubai
IMG Worlds of Adventure Dubai

Dalším zajímavým zábavním parkem inspirovaným filmovými hity je IMG Worlds of Adventure. Tentokrát jde o čistě vnitřní park, takže může být třeba zajímavým místem, kde se ukrýt před palčivým sluncem za obzvlášť horkých dní. Tento park zaujme návštěvníky různých věkových kategorií. Pro starší jsou tu zóny a atrakce věnované Marvelovkám nebo zóna se strašidelným hotelem plná vpravdě hororových zážitků. Je zde taky dětská zóna s prolézačkami a nafukovacími hrady. A třeba takové údolí dinosaurů jistě ocení každý.

Atrakce jsou značně rozmanité, ale především se můžete opět těšit na nejrůznější druhy jízd a drah. Okouzlující je už samotné detailně zpracované prostředí. Opět se však připravte na až přehnaně mnoho různých obchůdků se suvenýry a taky na velmi vysoké ceny. Základní vstupenka pro jednu osobu vyjde na cca 2300 Kč.

Vstupenky:

4. Dubai Parks and Resorts

Dubai Parks and Resorts
Dubai Parks and Resorts

Tento komplex zábavních parků se nachází nedaleko umělého poloostrova Palm Jebel Ali a jeho součástí je nejen několik tematických parků, ale i luxusní hotelové resorty, takže se můžete ubytovat přímo zde a mít veškerou zábavu na dosah ruky. V rámci Dubaje jde pravděpodobně o největší podobný soubor zábavních parků různého druhu.

Do tohoto rozlehlého a pestrého komplexu patří i již zmiňovaný park Motiongate, ale třeba i dubajský Legoland, kterému se ještě níže budeme věnovat samostatně, protože si to podle nás jistě zaslouží. Do komplexu dále patří velmi zajímavý Riverland.

Jde o velmi fotogenický a nádherně zpracovaný park, který má charakter „skanzenu“. Najdete zde tematické vesničky a části inspirované různými historickými obdobími a lokalitami. Prozkoumat můžete například francouzskou vesničku ze 17. století, projít se po americkém bulváru z 50. let nebo se nechat oslnit zářivou krásou indického města.

V komplexu je i vnitřní park Neon Galaxy s nejrůznějšími atrakcemi a herními prvky inspirovanými především vesmírem a pro děti může být zajímavý i „skákací svět“ JumpX.

Vstupenky:

5. Legoland® Dubai

Legoland Dubai
Legoland Dubai

Mezi velmi důležité součásti dubajského komplexu zábavních parků Dubai Parks and Resorts patří i již zmíněný Legoland. Malí i větší milovníci této legendární stavebnice budou jistě nadšení a v parku na ně čekají nejrůznější tematické zóny a atrakce.

Prohlídka parku začíná v „továrně“ (LEGO Factory) a dále rozhodně nemůžete vynechat Mini Land, což je gigantický model města s mrakodrapy vysokými mnoho metrů. To vše samozřejmě z Lega. Je zde i obrovský hrací stůl, kde si může každý sám postavit své veledílo.

Další zónou je LEGO City s řadou atrakcí, včetně jízd v autíčkách nebo i na lodích. V LEGO Kingdom se přenesete do minulosti. Tvoří ho velký hrad s horskou dráhou a další zábavou. Spoustu parádních atrakcí nabízí i část LEGO Imagination a LEGO Adventure, kde můžete prozkoumat i staroegyptskou hrobku.

Ubytovat se můžete přímo ve stylovém Legoland hotel Dubai.

Vstupenky:

6. Wild Wadi Water Park

Wild Wadi Water Park Dubai
Wild Wadi Water Park Dubai

Zapomenout bychom neměli ani na aquaparky. Těch je v Dubaji víc než dost, ale mezi nejlepší rozhodně patří rozlehlý park Wild Wadi u slavné pláže Jumeirah. Tento vodní park nabízí opravdu extrémní atrakce a taky velmi krásné, detailně propracované a impozantní prostředí. Rozlehlé bazény, umělé skály a útesy, obří tobogánové věže – to vše ve stínu palmových hájů.

Mezi nejpozoruhodnější atrakce tohoto aquaparku patří například 18metrový umělý tobogán stékající po rovněž umělé skále. Je zde taky největší skluzavka mimo severní Ameriku vysoká 33 metrů (dosáhnout na ní můžete rychlosti až 80 km/h!) a nespočet dalších divokých až extrémně divokých jízd.

Za zmínku rozhodně stojí i parádní surfovací simulátory, obrovský bazén s umělým vlnobitím (údajně největší na blízkém východě), 360 m dlouhá řeka nebo obrovské dětské hřiště s více než stovkou prolézaček, sjezdů a dalších herních prvků. Tento vodní park lze určitě označit za jeden z nejlepších na světě.

Vstupenky:

7. Ski Dubai

Ski Dubai
Ski Dubai

Do Dubaje na lyže? Zní to možná šíleně, ale i to je možné. Dubaj má totiž svoje lyžařské středisko. Tento ski areál je (vcelku pochopitelně) celý krytý, což je samo o sobě mimořádně unikátní. Uchýlit se sem můžete, pokud vás pouštní výheň bude už trochu zmáhat a budete se chtít trochu osvěžit. Dost možná zde navíc najdete víc sněhu, než jsme si mohli užít v zimě v naší rodné vlasti.

Ski areál má vlastní sjezdovky, vleky či bobovou dráhu a celou škálu nejrůznějších atrakcí. Dokonce se můžete potkat i s tučňáky. Ski Dubai nelze považovat za vyloženě „seriózní“ simulátor lyžařského areálu. Jde opravdu spíše o originální zábavní park na sněhu. Díky své pestrosti a atraktivnosti může být však zajímavý pro děti i dospělé a dá se zde strávit příjemný den.

Vstupenky:

8. Aquaventure

Atlantis Aquaventure Dubai
Atlantis Aquaventure Dubai

Dalším slavným a vyhlášeným dubajským aquaparkem je park Aquaventure, který najdete přímo na známém umělém ostrově ve tvaru palmy. Konkrétně se nachází na jeho vnějším okruhu coby součást ultra exkluzivního resortu Atlantis.

Tento vodní park se rozkládá na ploše přes 22 hektarů, takže je opravdu obrovský. Ale ještě víc než jeho rozloha vás jistě uchvátí jeho prostředí a vybavení. Vše se nese v megalomanském dubajském duchu a vše působí naprosto kolosálně. Park je zpracován v tropickém duchu a vše je velmi detailní a dokonalé. Srdcem parku je obří „mayská“ pyramida, která není jen na ozdobu, ale vede z ní hned několik různorodých vodních jízd.

V parku je i další obrovská toboganová věž anebo třeba přes 2 km dlouhá líná řeka. Různorodost a úroveň atrakcí je fascinující. Z tohoto parku budou nepochybně nadšení i ti nejnáročnější milovníci rozsáhlých zábavních vodních světů. Vodní park navíc leží přímo u pláže a hosté resortu Atlantis do něj mají exkluzivní vstup.

Vstupenky:

9. KidZania – Dubai Mall

KidZania - Dubai Mall
KidZania – Dubai Mall

KidZania je původem mexický řetězec vnitřních zábavních parků, který má svou pobočku i v dubajském nákupním centru (Dubai Mall) pod Burdž Chalífa. Tento park má podobu interaktivního, kompletního města, které má rozlohu přes 7 tisíc metrů čtverečních a najdete zde vše – od radnice přes policejní či hasičskou stanici až po nemocnici a obchody a mnoho dalších míst.

Děti si zde můžou užívat atrakce inspirované nejrůznějšími povoláními. Dokonce touto „prací“ mohou vydělávat speciální peníze KidZos, které mohou hned ve městě zase utratit za jiné kratochvíle. Děti mohou v KidZania stanout v pozici nejen zmíněných lékařů či hasičů, ale i kuchařů (a skutečně se podílet na přípravě jídel v bufetech), prodavačů, ale třeba i reportérů, moderátorů, DJs, sportovců, řidičů veřejné dopravy a mohou dokonce absolvovat zdejší univerzitu.

Rozhodně jde o originální, zajímavý a propracovaný koncept a KidZania se může pochlubit velmi autentickým a detailním prostředím.

Vstupenky:

10. Children’s City Dubai

Children’s City Dubai je zábavně vzdělávací park, který najdete blízko centra města. Park je koncipovaný pro děti od cca 2 do 15 let a nabízí nejrůznější tematické sekce, kde se malí či mladí návštěvníci dozvědí něco o vesmíru, o lidském těle, přírodě, kultuře a mnoho dalšího. Nechybí zde ani zábavné prvky v podobě různých prolézaček, balonkového bazénku apod.

Oproti mnoha jiným dubajským parkům nepůsobí Children’s City zvlášť bombasticky, vlastně spíše poněkud chudě a omšele (tedy na zdejší poměry). Na druhou stranu má poněkud serióznější charakter a děti se mohou skutečně i něco dozvědět a naučit. S jistou „střízlivostí“ projektu, který nemá za cíl jen umožnit návštěvníkům utratit co nejvíc peněz, souvisí i na dubajské poměry zcela lidové ceny vstupného. Dospělá vstupenka vyjde v přepočtu ani ne na sto korun.

Kam dále?

Zdroj fotografií: GetYourGuide.com

Přidat komentář

eleven + sixteen =