TOP 10: Tohle jsou nejluxusnější hotely v ČR

Zajímá vás, kde najdete ty nejluxusnější hotely v ČR a co svým hostům nabízí? V tomto článku jsme se na tento typ ubytování zaměřili podrobněji. Prozradíme vám, jaké konkrétní hotely se řadí k těm nejlepším, které u nás najdete. Většina z nich se sice nachází v Praze, nezapomněli jsme však ani na Karlovy Vary. Právě toto lázeňské město je totiž vyhledávaným místem u osob, které si potrpí na luxusu a prémiových službách.

1. Four Seasons Hotel Prague

📌 5hvězdičkový hotel v centru Prahy
📌 Kde ho najdete: Veleslavínova 1098, 110 00 Josefov

Four Seasons Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Pokud se chcete ubytovat v samotném centru Prahy, nelze než doporučit 5hvězdičkový hotel Four Seasons Hotel Prague. Najdete v něm hned 157 pokojů, z nichž některé se mohou pochlubit okouzlujícím výhledem na Pražský hrad a Karlův most. Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v honosném luxusním duchu, díky čemuž si zde budete připadat skoro jako v pohádce.

A pozadu nezůstává ani gastronomický zážitek. Neodmyslitelnou součástí tohoto hotelu je totiž italská restaurace Cottocrudo, ve které jednotlivé pokrmy představuje šéfkuchař Marco Veneruso oceněný Michelinskou hvězdou. Kromě toho můžete zavítat do japonské restaurace Miru a užít si posezení na střešní terase s úchvatným výhledem na město.

V hotelu si užijete notnou dávku odpočinku také v místním SPA centru. To je umístěno v historické neoklasicistní budově a při vaší relaxaci si budete rovněž užívat výhled na Prahu. Součástí wellness světa je bazén i sauna. Kromě toho si můžete objednat také masáže, nejrůznější kosmetická ošetření a mnoho dalšího. Zkrátka a jednoduše, ve Four Seasons Hotel Prague si hýčkání vychutnáte na maximum. Počítat však musíte s tím, že díky nejvyšší průměrné ceně za pokoj se řadí mezi nejdražší hotely v ČR.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 646 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 327 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 332 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague

📌 Hotel propojený s augustinským klášterem
📌 Kde ho najdete: Letenská 12/33, 118 00 Malá Strana

Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague

Více fotografií na Booking.com

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v samotném historickém centru Prahy na Malé Straně, jen pár kroků od Karlova mostu. V tomto ubytování si přitom užijete atmosféru pražské historie. Hotel je totiž stále propojen s augustinským klášterem ze 13. století, ve kterém v současné době žijí čtyři mniši. Kromě toho je hotel propojen s barokním kostelem sv. Tomáše a nabízí speciální prohlídky, v rámci kterých si tyto historické skvosty můžete prohlédnout.

Co se týče ubytování, můžete si vybrat z několika úrovní luxusních pokojů a apartmá. Neodmyslitelnou součástí je také prostorné prezidentské apartmá, které navíc nabízí úchvatný výhled na zahradu Sundial Garden.

V rámci ubytování si můžete užít také skvělé gastronomické zážitky. Konkrétně můžete zavítat do restaurace Augustine, která se nachází na nádvoří bývalého augustinského kláštera. Moderní pokrmy se zde snoubí s nádechem historie a vy budete odcházet nadšeni. Kromě toho můžete zamířit do restaurace The Refectory a po setmění si vychutnat skvělý drink v baru St. Thomas Brewery Bar.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 623 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 101 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 157 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. The Grand Mark Prague

📌 Luxusní hotel s krásným wellness centrem
📌 Kde ho najdete: Hybernská 12, 110 00 Nové Město

 The Grand Mark Prague

Více fotografií na Booking.com

Hotel The Grand Mark Prague se právem řadí do prestižní kolekce luxusních hotelů The Leading Hotels of the World. Pravidelně se také umisťuje na předních příčkách TOP hotelů v České republice v rámci portálu Tripadvisor. Součástí hotelu je unikátní soukromá zahrada s úchvatnou barokní fontánou, která patří k nejkrásnějším místům v Praze.

Hotel se nachází v samotném srdci Prahy, během pár minut chůze dojdete k Náměstí Republiky. Vybírat zde můžete ze 75 vkusně zařízených pokojů, které zaujmou svým luxusním vybavením. Díky přítomnosti konferenčních prostor se zde navíc často pořádají firemní akce.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je vyhlášená restaurace Le Grill s terasou, v níž si můžete vybrat z bohaté nabídky pokrmů české i mezinárodní kuchyně. V hlavní sezóně si navíc můžete užívat posezení na terase za doprovodu živé klavírní hudby, která ještě více podtrhuje romantickou atmosféru tohoto místa. Zavítat můžete také do baru Two Steps s krásným stropem s klenbami, kde si vychutnáte originální a lahodné koktejly.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 253 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 661 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 709 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Mandarin Oriental, Prague

📌 Hotel s dlouhou historií a zajímavou architekturou
📌 Kde ho najdete: Nebovidská 459/1, 118 00 Malá Strana

Mandarin Oriental, Prague

Více fotografií na Booking.com

Mandarin Oriental je hotel s dlouhou historií. Nachází se totiž na místě bývalého dominikánského kláštera ze 14. století. Jedná se o luxusní pětihvězdičkový hotel, který svým hostům nabízí celkem 99 pokojů a apartmá. V podstatě se jedná o takové moderní útočiště uprostřed historického centra města.

V rámci ubytování si můžete užít také skvělý gastronomický zážitek. V restauraci Spices můžete vybírat z široké nabídky asijských jídel a lahodných koktejlů, a to navíc při pohledu na úchvatné klenuté stropy. Bohatý výběr netradičních drinků na vás čeká v baru Spices Bar & Lounge, který se nachází v přízemí hotelové haly. A od června do září si navíc můžete na jídlech pochutnat na krásné terase.

A svůj pobyt můžete spojit také s relaxací v místním wellness centru, které je vybudováno v místě bývalé kaple. Zde na vás čeká nejen široká nabídka saun a fitness centrum, ale vybírat můžete také z masáží a nejrůznějších kosmetických ošetření, díky kterým si odpočinete na maximum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 652 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 105 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 1 903 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness Hotel Karlovy Vary

📌 Hotel v historické budově z 18. století
📌 Kde ho najdete: Mariánskolázeňská 25, 360 01 Karlovy Vary

Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness Hotel Karlovy Vary

Více fotografií na Booking.com

Tento luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v těsné blízkosti proslulé lázeňské kolonády v Karlových Varech. Konkrétně je situován do krásné budovy pocházející z 18. století, díky čemuž si v rámci svého pobytu užijete nádech historické atmosféry.

Součástí hotelu je celkem 124 luxusních pokojů a 27 jedinečných apartmá, ve kterých si můžete vychutnat nezapomenutelný pobyt. Z pokojů si budete užívat výhled na klidnou lázeňskou část, nebo do tiché hotelové zahrady. Hotel se skládá ze dvou vzájemně propojených křídel. Old House je historická část pocházející z 18. století, New House je nově vybudovaná část s moderním pojetím interiérů.

Nespornou výhodou tohoto hotelu je bezpochyb dostupnost nejrůznějších lázeňských procedur. Ubytovat se zde dokonce můžete v takzvaných Medical Spa Suites, kde je klientům poskytována nejluxusnější péče. V hotelu najdete velký bazén s protiproudem a vířivými masážemi, akupresurní bazén nebo třeba rozměrný whirlpool.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 230 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 640 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 209 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hilton Praha

📌 Krásné loby s prosklenou střechou
📌 Kde ho najdete: Pobřežní 311/1, 186 00 Praha 8-Rohanský ostrov

Hilton Praha

Více fotografií na Booking.com

V našem žebříčku nejluxusnějších hotelů v České republice bezpochyby nesmí chybět ani zástupce světoznámé hotelové sítě Hilton. Z vybraných pokojů se vám naskytne výhled na řeku Vltavu. Součástí hotelu je celkem šest restaurací s nabídkou špičkových pokrmů. Doporučujeme přitom zavítat také do střešního baru s panoramatickým výhledem.

Hilton Praha nabízí ubytování v několika různých pokojích, z nichž můžete vybírat. Pokud se rozhodnete pro ubytování se snídaní, můžete se těšit na opravdu bohatý výběr pokrmů v rámci bufetu. Kromě toho můžete zavítat do vyhlášené restaurace The Able Butcher, kde se můžete těšit na nezapomenutelný gastronomický zážitek.

A Hilton pamatuje také na prostor pro ničím nerušenou relaxaci. V LivingWell Health Club & Spa můžete navštívit finskou saunu nebo parní lázeň. Kromě toho si můžete také zaplavat v prostorném bazénu nebo si dopřát chvíle odpočinku na venkovní terase. A nechybí ani bohatá nabídka nejrůznějších procedur.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 7 632 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (skvělé) od více než 6 292 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 6 338 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Savoy Westend Karlovy Vary

📌 Hotelový komplex tvořený 5 vilami
📌 Kde ho najdete: Petra Velikého 583/16, 360 01 Karlovy Vary

Hotel Savoy Westend Karlovy Vary

Více fotografií na Booking.com

Hotel Savoy najdete v samotném centru Karlových Varů v těsné blízkosti lázeňských kolonád. Navíc se jedná o jeden z nejkrásnějších architektonických souborů v celé Evropě. Hotel je tvořen 5 vilami vystavenými v historickém stylu, díky čemuž se budete cítit opravdu výjimečně. Pokud budete chtít z jedné budovy přejít do druhé, můžete k tomu využít propracovaný systém podzemních chodeb.

Za gastronomií můžete zavítat do dvou hotelových restaurací a baru s bohatou nabídkou nápojů. Každý večer zde navíc doprovází romantická klavírní hudba, která ještě umocní váš zážitek z ubytování. Součástí hotelu je dále lékařské centrum s vlastním diagnostickým centrem, kde si hosté mohou vybrat z více než 300 lázeňských procedur. Nutno podotknout, že tento hotel má jako jediný v Karlových Varech licenci Ministerstva zdravotnictví ČR na poskytování fyzikální a rehabilitační medicíny.

Wellness v hotelu Savoy se pyšní rozlohou 3 000 m2. K dispozici je zde například 25m bazén, solná jeskyně, sauna, ledové sprchy, whirlpool či Kneippova nožní lázeň.

Náš tip: Karlovy Vary v luxusním Hotelu Savoy Westend ***** s polopenzí, neomezeným wellness s bazénem + solná jeskyně

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 637 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (skvělé) od více než 1 502 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 397 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Grandhotel Pupp

📌 Hotel s tradicí od roku 1701
📌 Kde ho najdete: Mírové nám. 2, 360 01 Karlovy Vary

Grandhotel Pupp

Více fotografií na Booking.com

Grandhotel Pupp bývá právem označován za architektonickou perlu Karlových Varů. Jeho budova totiž byla vystavěna již v roce 1701. V současné době tak navazuje na tradici Českého a Saského sálu, což byly vůbec první společenské a ubytovací podniky v Karlových Varech. Grandhotel Pupp je také neodmyslitelně spjat s českým i světovým filmem, jelikož bývá dějištěm části programu světoznámého festivalu. Zároveň se zde pořádají i legendární večírky s tím spojené. Zajímavostí na tomto hotelu je fakt, že každý z jeho pokojů je jedinečný a uvnitř nenajdete dva pokoje, které by vypadaly zcela totožně.

Svůj pobyt v hotelu můžete spojit také s perfektním gastronomickým zážitkem. Café Pupp je vyhlášeno pro klasické české zákusky z vlastní cukrárny. Ochutnat můžete třeba originální dort pana Puppa podle původní receptury z 18. století. Za kuchařským uměním můžete vyrazit do Grandrestaurant, kterému vévodí menu připravené šéfkuchařem Ondřejem Korábem.

K tomuto hotelu také neodmyslitelně patří moderně vybavené wellness centrum, ve kterém najdete například bazén s protiproudem, saunovou část, vířivky či fitness centrum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 5 323 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 067 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Alchymist Grand Hotel and Spa

📌 Nejromantičtější hotel v Praze
📌 Kde ho najdete: Tržiště 19, 118 00 Malá Strana

Alchymist Grand Hotel and Spa

Více fotografií na Booking.com

Alchymist Grand Hotel and Spa bývá právem považován za nejromantičtější hotel v Praze. Disponuje 46 luxusními pokoji a apartmá, z nichž si můžete vybrat svého favorita. Celkový zážitek z vašeho pobytu jistě pomůže umocnit kouzelná atmosféra barokního paláce.

Součástí hotelu je vyhlášená restaurace Aquarius, v níž si můžete vybrat z bohaté nabídky specialit moderní italské i české kuchyně. V letních měsících, tedy v hlavní sezóně, si můžete pokrmy vychutnat na venkovní terase na rozkvetlém nádvoří. V tomto hotelu dále získává prostor wellness centrum Ecsotica Spa, které na první pohled připomíná chrám z období starověku. Vybrat si zde můžete z rozmanitých terapií, které jsou inspirovány indonéskými rituály a při kterých uvolníte nejen své tělo, ale i mysl.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 439 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 184 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 092 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. U Zlaté studně

📌 Luxusní butikový hotel
📌 Kde ho najdete: U Zlaté studně 166/4, 118 01 Malá Strana

U Zlaté studně

Více fotografií na Booking.com

Luxusní butikový hotel U Zlaté studně najdete v krásném historickém centru Prahy. Řadí se spíše k menším hotelům, má však svou nezaměnitelnou atmosféru. Vybírat můžete ze 17 pokojů a 2 apartmánů, z nichž každý odráží historický odkaz a dědictví budovy, v níž se nachází. Pokoje i společné prostory hotelu navíc zdobí originální malby světově uznávaných malířů.

Špičkové služby hotelu doplňuje věhlasná restaurace Terasa U Zlaté studně se dvěma venkovními terasami a krásným výhledem na Prahu či přímým výhledem na Pražšký Orloj. Restaurace navíc umožňuje přímý vstup do komplexu zahrad pod Pražským hradem, díky čemuž si můžete užít pravděpodobně nejromantičtější soukromou večeři v Praze.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 137 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více než 143 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 112 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

three × 2 =