TOP 10: Nejlepší termální lázně v Rakousku

Odpočinek, hřejivé termální prameny a krása okolních vrcholů. Přesně to nabízí Rakousko, které je rájem nejen pro milovníky zimních sportů, ale i letní turistiky či cyklistiky. V této zemi totiž najdete množství perfektně značených cyklostezek, které vás provedou dechberoucí přírodou. Svůj pobyt přitom můžete spojit právě s návštěvou termálních lázní. Zjistěte, jaké jsou populární termální lázně v Rakousku a vydejte se za odpočinkem.

1. Laa an der Thaya

📌 Osvědčená klasika hned za hranicemi
📌 Kde se nachází: Thermenpl. 3, 2136 Laa an der Thaya, Rakousko

Více fotografií na Booking.com.

Termální lázně v Laa an der Thaya se řadí k populárním cílům českých turistů, a to i díky své poloze hned za hranicemi. Například z Brna se zde dopravíte ani na za hodinu, i z toho důvodu se jedná o nejlepší termály v Rakousku blízko hranic. Aquapark má v jednotlivých bazénech termální vodu, jejíž teplota se celoročně pohybuje kolem 35 °C. Z vnitřního krytého bazénu můžete snadno vyplavat do venkovního areálu, kde se nachází 3 bazény. Jejich předností je přitom celoroční provoz.

Pokud cestujete společně s dětmi, jistě oceníte vodní tobogán o délce 90 metrů. A pokud nejmenší již voda omrzí, můžete společně s nimi zavítat do speciálního dětského koutku s širokou nabídkou nejrůznějších atrakcí na souši.

Milovníci saunování v těchto lázních jistě ocení i další lákadlo. Tím je saunový svět v Laa, který se právem řadí k těm největším a nejexkluzivnějším v celém Rakousku. Vyzkoušet zde můžete různé druhy saun, mezi kterými nechybí například finská sauna, solná sauna, aromatická sauna či královské parní lázně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 715 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 2 378 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 144 návštěvníků

2. Alpské lázně Gastein

📌 Největší termální lázně v Alpách
📌 Kde se nachází: Senator-Wilhelm-Wilfling-Platz 1, 5630 Bad Hofgastein, Rakousko

Více fotografií na oficiálních webových stránkách.

Pokud si chcete dopřát skutečně úchvatný zážitek v samotném srdci Alp, nelze než doporučit termály v rakouských Alpách Gastein. Zde totiž ze skal vyvěrá skutečná termální voda o teplotě 36 °C. Zdejší voda přispěje k regeneraci vašeho těla i duše a vy si odpočinete skutečně na maximum. Zavítat můžete jak do kryté, tak i romantické venkovní části. V relaxační části Relax World objevíte obrovské jezero s tyrkysově čistou vodou Emerald Lake, které vybízí ke koupání i odpočinku na lehátku.

Protažení a relaxaci si užijete v obrovském saunovém světě. V areálu se dokonce nachází samostatná saunová zóna určená výhradně pro ženy. Při návštěvě doporučujeme nevynechat speciální Crystal saunu, která nabízí dechberoucí výhled na jezero Crystal o rozloze 370 m². V jezeře se navíc můžete po sauně skvěle ochladit. V těchto lázních si dále můžete vybrat z mnoha různých terapií a masáží a absolvovat zde i několikadenní pobyt, na jehož konci budete odcházet příjemně zrelaxovaní a plní síly.

Pro rodiny s dětmi je poté připravena řada skluzavek a vodní zábavy v části Family World. Zde vás přivítají hned dvě adrenalinové skluzavky ve vnitřní části. Nechybí však ani mělké brouzdaliště pro ty úplně nejmenší.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 055 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 635 návštěvníků

3. AQUA DOME Tirol Therme Längenfeld

📌 Úchvatné lázně v alpském údolí Ötztal
📌 Kde se nachází: Oberlängenfeld 140, 6444 Oberlängenfeld, Rakousko

Více fotografií na Booking.com. 

Tyto krásné termální lázně jsou zasazeny do úchvatné přírody údolí Ötztal. Z jednotlivých bazénů se vám proto naskytne dechberoucí výhled do okolí, který je těžké si nezamilovat. Lázně jsou zde přitom propojeny s hotelem a mají jednu nespornou výhodu. Dostat se do nich totiž můžete pohodlně přímo z hotelu županovým tunelem.

V lázních na vás čeká celkem 12 vnitřních a vnějších nádrží, u kterých se teplota vody pohybuje v rozmezí od 34 do 36 °C. Kromě toho se můžete nechat jen tak nadnášet v nádrži se slanou vodou a přitom si užívat výhled na okolní třítisícové vrcholy. Po celodenním shonu jistě přijde vhod také zdejší saunový svět, kde na vás čeká hned několik variant s panoramatickým výhledem. Odpočinout si můžete na lehátku v místnosti se zelení nebo se opalovat na venkovní terase.

Přemýšlíte, kam do termálních lázní v Rakousku s dětmi? Třeba právě sem. Místní vodní svět NOAH’S ARK OF THE ALPS nabízí spoustu vodních atrakcí pro hodiny plné zábavy. V letních měsících je pro nejmenší návštěvníky vyhrazena také část venkovního prostoru.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 9 462 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 2 306 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 259 návštěvníků

4. Therme Wien

📌 Užijte si pohodu a relax přímo ve Vídni
📌 Kde se nachází: Kurbadstraße 14, 1100 Wien, Rakousko

Více fotografií na oficiálních webových stránkách. 

Therme Wien leží přímo v rakouské metropoli a i díky tomu se těší velké popularitě. Jedná se přitom o největší lázně svého druhu v celé Evropě. Rozprostírají se kolem potoka, kde se nacházejí jednotlivé sekce lázní. Například sekce Kámen Fitness nabízí řadu tréninkových strojů, v sekci Kámen klidu můžete navštívit bazén s minerální vodou nebo třeba bazén ticha. Kámen Sauna nabízí nespočet saun, parní lázně a také širokou nabídku masáží. Kámen Krásy vám poté umožní zažít relaxační kosmetickou proceduru.

V současné době v Therme Wien najdete 26 bazénů a 24 saunových a parních kabin. Do lázní se můžete vydat nejen ve dvou, ale i jako celá rodina s dětmi. Nejmenší návštěvníci ocení například kanál s divokou vodou, skluzavky či vodní věže. A zapomenout nesmíme ani na zdejší vyhlášenou cukrárnu Oberlaa.

Lázně Therme Wien jsou obehnány památkově chráněným lázeňským parkem. V zahradách rozdělených do několika sekcí můžete obdivovat například japonskou zahradu nebo se vydat do okouzlující zahrady zamilovaných.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 11 071 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 546 návštěvníků

5. Loipersdorf

📌 Užijte si nejen páteční plavání za svitu měsíce
📌 Kde se nachází: Bad, Thermenstraße 152, 8282 Bad Loipersdorf, Rakousko

Více fotografií na oficiálních webových stránkách. 

Krásný lázeňský resort Loipersdorf Therme se nachází na hranici spolkových zemí Štýrsko a Burgenland. Uvnitř najdete bazény s termální vodou o teplotě 36 °C, díky níž zrelaxujete své tělo i mysl. Kromě toho můžete navštívit několik saun, solnou jeskyni nebo se zúčastnit nejrůznějších sportovních a aktivních programů. Každý první pátek v měsíci je navíc termální bazén otevřen až do 1 hodiny po půlnoci. Díky tomu si zde můžete užít nezapomenutelné koupání za svitu měsíce.

Podobně jako ostatní termální lázně v Rakousku, i Loipersdorf myslí na nejmenší návštěvníky. Ti se zaručeně zabaví v sekci Erlebnisbad, kde se nachází spousta skluzavek, tobogánů, vodní hřiště nebo třeba malá dětská pláž s opravdovým pískem. Pokud naopak cestujete pouze v páru a chcete si užít soukromí, stačí zavítat do oddělené sekce Schaffelbad, která je určena pouze pro osoby starší 16 let.

Za zmínku stojí i zdejší restaurace s nabídkou zdravých a čerstvých pokrmů. V tomto ohledu se resort liší od mnoha jiných, které často bývají omezeny pouze na přípravu smažených a hotových jídel.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 6 075 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 2 166 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (skvělé) od více než 398 návštěvníků

6. St. Martins Therme & Lodge

📌 Resort s vlastním jezerem na koupání
📌 Kde se nachází: Im Seewinkel 1, 7132 Frauenkirchen, Rakousko

Více fotografií na Booking.com. 

Další krásné termální lázně v Rakousku nesou označení St. Martins Therme & Lodge, které se nachází na okraji národního parku Neusiedlersee – Seewinkel. Uvnitř můžete obdivovat vlastní jezero na koupání a 11 vnitřních a venkovních bazénů. Dva z bazénů jsou přitom termální a nabízí příjemnou teplotu pohybující se od 32 do 35 °C. Ve venkovním areálu také najdete speciální bazén se slanou vodou či masážní bazén s teplou a studenou vodou pro osvěžení (o teplotě pouhých 15 °C).

Kromě bazénů se můžete koupat také ve zmíněném jezeře, kterému vévodí průzračně čistá voda a udržovaná pláž s pískem. Zavítat dále lze do saunového světa, který v lázních rozhodně stojí za pozornost. Tvoří jej totiž různé druhy klasických a parních saun, z nichž některé mají dechberoucí výhled právě na jezero. Za odpočinkem se dále můžete vydat do některého z relaxačních pokojů s lehátky, příjemnou hudbou a přírodními scenériemi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 404 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 2 477 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 739 návštěvníků

7. Erlebnistherme Zillertal

📌 Skvělé lázně pro děti i dospělé
📌 Kde se nachází: Badweg 1, 6263 Fügen, Rakousko

Erlebnistherme Zillertal

Více fotografií na oficiálních webových stránkách.

Termální lázně Erlebnistherme Zillertal nabízí spoustu zábavy, odpočinku i dobrodružství pro celou rodinu. Nejmenší návštěvníci přitom zaručeně ocení vůbec nejdelší skluzavku v západním Rakousku, která měří 133 metrů. Kromě toho si můžete vychutnat zábavu na tobogánu s kruhy, bublinkovou jeskyni s vodopádem nebo třeba sítě na šplhání. Pro ty úplně nejmenší nechybí ani brouzdaliště a spousta příležitostí ke hraní.

Pokud dáváte přednost spíše klidnému odpočinku, jistě se vám bude zamlouvat zdejší wellnessový a saunový svět, který je naprostou oázou klidu. Oblíbenou atrakcí je také solný bazének s masážními tryskami a vířivkou a otevíratelnou střechou. K dispozici je vám dále osm saun a parních lázní, ve kterých zaručeně uvolníte své tělo. Po saunování jsou pro vás připraveny tři útulné odpočívárny, občerstvit se můžete v krásném panoramatickém baru.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 3 337 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 260 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 145 návštěvníků

8. Felsentherme Bad Gastein

📌 Lázně vybudované přímo ve skalách
📌 Kde se nachází: Bahnhofpl. 5, 5640 Bad Gastein, Rakousko

Více fotografií na oficiálních webových stránkách.

Dalším naším tipem jsou lázně Felsentherme nacházející se v Bad Gastein. Jejich zajímavostí je, že jsou vybudovány přímo ve skalách, odkud je ostatně odvozen i jejich název. Lázně se dělí na klidnou a zážitkovou část. V klidové části na vás čeká například známá skalní hala a bazén s příjemně teplou vodou o teplotě 32 °C. Kromě toho můžete navštívit solné jeskyně, parní lázně, infračervenou saunu či sauny s nejrůznějšími nálevy.

V zábavní části si můžete vyzkoušet třeba 70m skluzavku do vody, vodní kanál s rychlým proudem nebo nejrůznější gejzíry. Pro děti je zde připraven tobogán a několik zajímavých vodních atrakcí ve vnitřní i venkovní části. Nejmenší dobrodruzi si mohou vyzkoušet třeba lezeckou stěnu nad hladinou vody.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 883 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4 z 5 (fantastické) od více než 270 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 448 návštěvníků

9. TAUERN SPA Zell am See

📌 Rozsáhlý lázeňský komplex na Kaprunu
📌 Kde se nachází: Tauern Spa Str. 1, 5710 Kaprun, Rakousko

Více fotografií na Booking.com. 

Tauern Spa Kaprun se řadí mezi moderní lázeňské komplexy v Rakousku a svým hostům má rozhodně co nabídnout. K dispozici je zde celkem 11 bazénů s příjemně teplou vodou. Své tělo dále můžete prohřát v 10 saunách a parních kabinách. Navštívit dokonce můžete unikátní saunu se solnými krystaly. Wellness centrum je propojeno s čtyřhvězdičkovým hotelem a jedná se tak o skvělé výchozí místo nejen pro zimní, ale i letní sporty.

Uprostřed vnitřního bazénu navíc najdete opravdový ráj pro děti. Bezpochyby největším lákadlem se pro nejmenší stane 127 metrů dlouhý tobogán a jeskyně Wolfshöhle, do které se mohou proplavat. Nechybí dále ani dětské vodní hřiště, trysky a podvodní bubliny, lezecká stěna či dešťová sprcha.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 6 068 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 066 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 985 návštěvníků

10. Rogner Bad Blumau

📌 Ekologicky udržitelný lázeňský areál
📌 Kde se nachází: Bad Blumau 100, 8283 Bad Blumau, Rakousko

Více fotografií na Booking.com. 

A na závěr tu máme ještě něco výjimečného. Lázně Rogner Bad Blumau se nachází necelých 60 kilometrů od Grazu a v Evropě prakticky nemá obdoby. Jedná se totiž o speciálně navržený ekologicky udržitelný lázeňský areál. Lázně navrhl architekt Friedensreich Hundertwasser, přičemž celek vypadá jako malé městečko. Uprostřed se nachází lázně ve tvaru prstence, kolem nich poté byly zasazeny další stavby v podobě restaurací, kaváren, hotelů a rozmanitých obchodů.

Celý projekt je navržen v souladu s přírodou, ezoterikou a vesmírnými zákony. Základ termálních lázní přitom tvoří tři léčivé prameny, které napájejí soustavu vnitřních a venkovních bazénů. Celkovou atmosféru po setmění umocňuje vulkán Strombolino, který chrlí žlutooranžový oheň. Zavítat dále můžete na geomantickou stezku. Na vybraných kamenech se nalézají energetické body, které jsou označeny a tvoří tak pomyslné brány, jimiž proudí energie z naší planety. Pokud tedy věříte na sílu vesmíru, v těchto lázních si zkrátka a jednoduše přijdete na své.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 6 139 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 835 návštěvníků

Přečtěte si také:

Přidat komentář

three + ten =