Nejlepší a největší zábavní parky v Německu

V sousedním Německu je víc než dost věcí k vidění. Jsou zde úchvatné historické i moderní metropole a nádherná příroda, ale vyrazit sem můžete i za nespoutanou zábavou. Německo je domovem opravdu velkého množství fascinujících zábavních parků. Mnohé z nich jsou gigantické, nádherně zpracované, stylové, tematické – zkrátka přímo vábí k návštěvě. Tím spíš, že jsou pro našince poměrně blízko.

Který park či parky si ale vybrat za cíl? Které jsou nejlepší a rozhodně jejich návštěvy nebudete litovat? Do našeho žebříčku jsme vybrali rovnou 12 nejlepších zábavních parků v Německu. Je mezi nimi legendární Legoland, gigantický Europa Park, překrásný Phantasialand i mnohé další. Věříme, že si mezi nimi vyberete a že vás mnohé z těchto pozoruhodných parků nadchnou a uděláte si čas na jejich návštěvu.


1. LEGOLAND® Německo

📌 Vzdálenost z Prahy = 458 km

Legoland, Německo
Legoland, Německo

Legoland patří mezi vůbec nejznámější a nejlegendárnější „značky“ zábavních parků. Dá se říct, že Legoland je jakousi evropskou odpovědí na americký Disneyland. V hlavní roli jsou zde samozřejmě slavné Lego kostky z dánské stavebnice, kterou zná celý svět a která pronikla nejen do dětských pokojů, ale třeba i do filmů a seriálů.

Zábavní parky Legoland najdete po celém světě. Od Kalifornie až po Dubaj. Avšak kvůli jeho návštěvě nemusíme jezdit až tak daleko. Jeden Legoland máme totiž za humny – v Německém Günzburgu. Ten se nachází v Bavorsku, takřka přesně v půli cesty mezi Mnichovem a Stuttgartem.

Tento Legoland patří mezi největší německé zábavní parky a mezi dvacítku nejnavštěvovanějších zábavních parků v celé Evropě, a to už je co říct. Rozkládá se na obrovské ploše kolem 710 000 m2 a ročně ho navštíví skoro 2 miliony lidí. Celkově je v parku použito na 55 milionů dílků Lega v tisících modelech a na více než 6 desítkách atrakcí. Park se dělí do 11 tematických zón.

Je zde Miniland s modely evropských památek z Lega. Je zde „Země rytířů“ (Land der Ritter), svět fantazie (Imagination), Země faraonů (Land der Pharaonen), Země pirátů (Land der Piraten) a tak dále. Těšit se můžete na 4 horské dráhy a desítky dalších atrakcí. Nechybí prázdninová vesnička, kemp a množství hotelů, bezpočet restaurací a obchodů a další služby a zábava.  Skvělé místo pro celou rodinu.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 941 Kč za dospělou osobu a vstupenku můžete zakoupit online třeba zde. Zakoupením přeskočíte frontu a jdete přímo do zábavního parku.

Otevírací doba: Denně od 10 do 18:00 (pátek, sobota a neděle do 19:00)

Ubytování: Samotný Legoland nabízí tématická ubytování v hradech, na pirátském ostrově, ve vesničce Ninjago nebo v tématickém parku. Levnější ubytování v okolí si můžete zajistit skrze Booking.com.

Náš tip: Legoland autobusem se vstupem v ceně (až 9 hodin v parku), nástupní místa po celé ČR, odjezdy každý týden. Podívejte se na odjezdové termíny zde.


2. Playmobil Fun Park v Bavorsku

📌 Vzdálenost z Prahy = 303 km

Norimberk PLAYMOBIL - FunPark
Norimberk PLAYMOBIL – FunPark

Playmobil patří podobně jako Lego mezi světoznámé stavebnice. Nabízí hry, hračky, sady a stavebnice s nejrůznějším tematickým zaměřením. Dinosauři, draci, princezny a rytíři, filmové a seriálové motivy, auta a mnoho dalšího. Pokud vaše děti tuto značku stavebnice milují, jistě budou u vytržení, pokud je vezmete do zábavního parku Playmobil Funpark. Leží u bavorského Zirndorfu asi 110 km od českých hranic.

Funpark nabízí řadu tematických zón. Je zde například parádní westernové městečko se zlatým dolem, safari, pirátská země s lodí, farma, krytá dětská hobby dílna na 5000 m2, obrovské lanové a lezecké centrum, rytířská země s hradem, kde si mohou děti vyzkoušet i rytířské turnaje, těšit se mohou i na kouzelnou zemi pohádek či království mořské víly.

Kromě toho si mohou zahrát minigolf, v létě si hrát ve vodě nebo vyplout na šlapadlech, nechybí spousta skluzavek a dalších atrakcí a samozřejmě obchodů či restaurací. Rozhodně velmi příjemný a atraktivní park.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 432 Kč za dospělou osobu a vstupenku můžete zakoupit online třeba zde

Otevírací doba: Denně od 9:00 do 19:00

Ubytování: Ubytování v okolí si můžete zajistit skrze Booking.com (najdete zde převážně aparmány a hotely).


3. Aquapark Tropical Islands u Berlína

📌 Vzdálenost z Prahy = 293 km

Aquapark Tropical Islands u Berlína
Aquapark Tropical Islands u Berlína

Táhne vás to spíše k vodním radovánkám? Blízko Krausnicku asi 60 km od Berlína najdete jeden z nejúchvatnějších aquaparků Evropy – Tropical Island. Jak název napovídá, tento park vás přenese do exotického světa pralesů, palem, útesů a zátok i krásných pláží či dravých řek. Aquapark je obrovský a nádherně zpracovaný a stylizovaný do podoby tropického ostrova.

V sedmém nebi zde budou nejen děti, které mohou řádit na bezpočtu atrakcí a tobogánů, ale i dospělí, kteří mohou odpočívat na písčité pláži, ohřát se ve vířivce nebo si dopřát zdejší špičkový wellness. Tropical Island je opravdu pozoruhodný aquapark. Unikátní svou detailní stylizací.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 1154 Kč za dospělou osobu a vstupenku můžete zakoupit online třeba zde

Otevírací doba: Denně od 8:00 do 23:30

Ubytování: Ubytovat se můžete přímo v aquaparku (rezervace ubytování zde), nebo zvolit levnější ubytování v okolí (skrze Booking.com)

Náš tip: Aquapark Tropical Islands u Berlína: 2x vstupenka a ubytování od 2999 Kč


4. Bayern Park nedaleko hranic s ČR

📌 Vzdálenost z Prahy = 270 km

Bayern Park se, jak název napovídá, nachází v Bavorsku a jde o jeden z největších parků v Německu rozkládající se na ploše 400 000 m2. Na této ploše na vás čeká přes 80 atrakcí, včetně tří horských drah. Na nejrychlejší z nich si užijete adrenalinovou jízdu rychlostí až 80 km/h na délce půl kilometru.

Kromě toho jsou zde vláčkové dráhy a dětské dráhy, houpací loď, parník, vodní bitva na pirátském ostrově, lesní dobrodružné hřiště, bobová letní dráha, kolotoče, hrad a desítky a desítky dalších úžasných věcí a atrakcí, z nichž budou vaše děti nadšené. A bavit se jistě budete i vy. V tomto parku rozhodně stojí za to strávit celý den a stejně ho neprozkoumáte celý.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 34,50 EUR za dospělou osobu, děti od 100 do 140 cm to mají za 29,5 EUR a děti do 100 cm ZDARMA

Otevírací doba: Denně od 9:00 do 18:00

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.


5. Belantis – nejlepší zábavní park v Lipsku

📌 Vzdálenost z Prahy = 242 km

zábavní park Belantis
zábavní park Belantis

U saského Lipska se nachází další velmi pěkný zábavní park. Jde o park Belantis, který na ploše přes 270 000 m2 nabízí přes 60 atrakcí a bezpočet dalších aktivit. Najdete zde 4 horské dráhy – nejdelší má 560 metrů. Je zde pyramida s vodní skluzavkou, houpací pirátská loď, sky roller. Čekat na vás bude i indiánská země, rytířský hrad, ale i indiánské pláně, pobřeží bohů, svět dobrodruhů a průzkumníků, chrám slunce a mnoho dalšího.

Belantis je velmi pěkný zábavní park s atraktivními tematickými zónami. Nachází se navíc ve velmi pěkném přírodním prostředí, jeho součástí je řada jezírek a lagun. Pokud budete v Lipsku či okolí, rozhodně se vyplatí tento park s dětmi navštívit.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 865 Kč za dospělou osobu a zakoupíte ji například zde

Otevírací doba: Úterý až čtvrtek, sobota a neděle: od 10:00 do 17:00 | Pondělí a pátek: zavřeno

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.


6. Europa Park – jeden z největších zábavních parků v Německu

📌 Vzdálenost z Prahy = 626 km

Rez, Europa-Park
Rez, Europa-Park

Europa Park u města Rust je skutečným gigantem mezi evropskými zábavními parky. Areál zabírá plochu téměř 1 000 000 m2. Jde však taky o jeden z nejstarších parků svého druhu v Německu. Otevřen byl již v roce 1975. Od té doby se stále rozrůstá. Dnes v něm najdete na 13 horských drah, přiléhá k němu kemp, několik hotelů a taky aquapark.

Opět se můžete těšit na nejrůznější tematické zóny a areály a na bezpočet atrakcí. Tento „megapark“ rozhodně není místem, na jehož návštěvu by vám stačilo pár hodin. Ani celý den zdaleka nestačí, abyste ho byť jen zběžně prozkoumali. Přesto i kratší návštěva stojí za to a zůstanou vám po ní nezapomenutelné zážitky.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 1385 Kč za dospělou osobu a zakoupíte ji například zde

Otevírací doba: Denně od 9:00 do 18:00

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.

Náš tip: Europa-Park: vstupenky & ubytování od 2333 Kč / 1 osobu


7. Heide Park Resort

📌 Vzdálenost z Prahy = 578 km

Heide Park Resort
Heide Park Resort

U robustních parků ještě zůstaneme. Heide Park Resort je totiž jen o málo menší než Europa Park – rozkládá se na ploše cca 850 000 m2. Jde tedy o další místo, kde můžete snadno strávit celý den a ani na vteřinu se nebudete nudit. Tento park najdete u města Soltau v Dolním Sasku. Mezi dominanty parku patří největší dřevěná evropská horská dráha. Horských drah je tu však celá řada.

Kromě toho se dočkáte i desítek dalších atrakcí a zajímavých show. Například pirátské show v zálivu smrti. Líbit se vám jistě bude i westernové městečko, děti si mohou užít vodní bitvu a pořádnou dávku adrenalinu ve vás probudí ultimátní sešup s chobotnicí. Máte se na co těšit!

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 795 Kč za dospělou osobu a zakoupíte ji například zde, zakoupením přeskočíte frontu a jdete přímo do zábavního parku s více než 30 atrakcemi

Otevírací doba: Denně od 10:00 do 17:00, sobota a neděle otevřeno o hodinu déle

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.


8. Phantasialand v Kolíně nad Rýnem

📌 Vzdálenost z Prahy = 703 km

Phantasialand
Phantasialand

Phantasialand v Kolíně nad Rýnem patří k nejnavštěvovanějším a taky opravdu nejkrásnějším zábavním parkům Evropy. Prostředí parku je překrásné. Rozdělený je na zóny, které odkazují především k různým zeměpisným oblastem. Je zde mexická, africká nebo čínská část. Ale nechybí ani země fantazie či Mystery Land se středověkou severskou vesnicí. Dočkáte se i dohromady více než desítky horských a vodních drah a dalších atrakcí.

Phantasialand bude svým mimořádně precizním a úchvatným prostředím skvělým zážitkem i pro starší děti a dospělé. Na cca 280 000 m2 nabízí mimořádnou hustotu a intenzitu atrakcí a zážitků. Nádherná záležitost, kterou všemi deseti doporučujeme.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná na 54 EUR za osobu 12+, zlevněné stupné (od 44 EUR) mají děti od 4 do 12 let a senioři 60+

Otevírací doba: Denně od 09:00 do 19:00

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.

Náš tip: Phantasialand: vstupenky + ubytování od 1426 Kč / 1 osoba


9. Erlebnispark Tripsdrill nedaleko Stuttgartu

📌 Vzdálenost z Prahy = 462 km

Erlebnispark Tripsdrill
Erlebnispark Tripsdrill

Fantasiana Erlebnispark je další zábavní park, který si zaslouží pozornost. Opět jde o extra rozlehlý park, který zabírá plochu na 770 000 m2. Na tomto prostoru najdete na 30 velkých atrakcí, mezi nimiž nechybí muzea, horské dráhy či zvířecí farma nebo řada hřišť. Za zmínku stojí, že jde o vůbec nejstarší zábavní park v Německu – založen byl už v roce 1929.

Park je opět rozdělen na různé tematické zóny. Tentokrát je to například dinopark, magické město, dobrodružná a akční zóna (Action), westernové město, pohádkový svět, zámek, africká a orientální zóna nebo svět draků a trpaslíků (Pilzhausen).

Vstupné: Ceník vstupenky začíná od 39 EUR za osobu 12+, zlevněné stupné (od 35 EUR) mají děti od 4 do 12 let a senioři 60+

Otevírací doba: Denně od 09:00 do 18:00

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.


10. Churpfalz Park kousek od českých hranic

📌 Vzdálenost z Prahy = 191 km

Churpfalz Park
Churpfalz Park

Tento velmi pěkný zábavní park leží jen pár km od českých hranic v Bavorsku. Najdete zde horské dráhy, kolotoče, vodní dráhy, pirátskou loď, motokáry a další atrakce. Park patří mezi poměrně staré (otevřen od roku 1971) a prostředí se atraktivitou nemůže ani vzdáleně srovnávat s dokonalými parky jako výše uvedený Phantasialand. Přesto bude pro děti (i ty nejmenší) skvělým zážitkem. Navíc je blízko a vstupné je na německé poměry opravdu velmi dostupné.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná od 26 EUR za osobu 16+ | děti 6 až 15 let = 25 EUR | děti 3 až 5 let = 22 EUR | Rodinné vstupné 2+2 = 88 EUR

Otevírací doba: Denně od 09:30 do 18:00


11. Hansa Park na pobřeží Baltského moře

📌 Vzdálenost z Prahy = 689 km

Hansa Park
Hansa Park

Hansa Park patří mezi velmi krásné a skvěle zpracované i rozlehlé parky. Na 460 000 m2 zde můžete navštívit sedm horských a osm vodních drah, množství kolotočů a dalších atrakcí. Užít si můžete i 4D kino, děti si zařádí v lezeckém lanovém centru a tak dále.

Jádrem parku jsou tematické zóny zaměřené na Vikingy, Mexiko, dobrodružství, evropskou historii a památky, nechybí vodní svět či historický jarmark. Možností zábavy je zde opravdu bezpočet.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná od 48 EUR za osobu 12+ | děti 4 až 11 let = 38 EUR

Otevírací doba: Denně od 10:00 do 18:00

Ubytování: Ubytovat se můžete v okolí zábavního parku, hotely a apartmány najdete zde.


12. Zoologická zahrada a Delfinárium v Norimberku

📌 Vzdálenost z Prahy = 290 km

Delfinárium a ZOO v Norimberku
Delfinárium a ZOO v Norimberku

Náš žebříček zakončíme zábavou z trochu jiného soudku a zaskočíme si do Norimberského Zoo a slavného delfinária. Zde můžete vidět úžasné delfíní show a zoo samozřejmě skrývá i desítky dalších druhů zvířat – včetně řady vzácných druhů. Skvělá zábava v Norimberku. Pokud budete v tomhle krásném, historickém městě, Zoo a delfinárium si rozhodně zařaďte do programu.

Vstupné: Ceník vstupenky začíná od 18 EUR za dospělou osobu | děti 4 až 13 let = 8,5 EUR | Rodinné vstupné 2+1 = 42 EUR

Otevírací doba: Denně od 09:00 do 17:00

Ubytování: V Norimberku naleznete celou řadu ubytování – seznam volných hotelů a termínů naleznete na Booking.com

Náš tip: Delfinárium a ZOO v Norimberku, jednodenní poznávací zájezd autobusem, nástupní místa po celé ČR. Podívejte se na odjezdové termíny zde.


Náš tip: Podívejte se na nejlepší zábavní parky v Polsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

one + nineteen =