Glamping Slovinsko: 15 tipů na luxusní, netradiční a stylové kempování

Možná vás to překvapí, ale Slovinsko – podceňovaná „balkánská“ země, která se v poslední době stává stále oblíbenějším turistickým cílem – se v oblasti glampingu má čím chlubit. To je vlastně dost slabé slovo. Řekněme si to na rovinu, Slovinsko skrývá naprosto fantastické glampingy a věříme, že v některých případech zůstanete zírat v němém úžasu. Proto jsme nemohli odolat a připravili jsme pro vás inspirativní žebříček, ve kterém vám přinášíme hned 15 tipů na nejlepší glamping ve Slovinsku. Vězte, že se máte na co těšit.

Tipy na luxusní kempování ve Slovinsku (glamping)

1. Theodosius Forest Village, Glamping in Vipava valley

📌 Adresa: Vrhpolje 165, 5271 Vrhpolje, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 750 km | z Brna: cca 590 km

Theodosius Forest Village, Glamping in Vipava valley

Více fotografií na Booking.com

Tento glamping je opravdu nádhernou ukázkou moderního designu a architektury citlivě zakomponovaných do přírodního prostředí. Navíc skutečně okouzlujícího. Glampingové buňky se nacházejí v prastarém borovém lese v sousedství malých vinic mezi zalesněnými kopci. Nabízí se odsud navíc krásné výhledy do údolí Vipava.

Glamping najdete cca 50 km jihozápadně od Lublaně v kraji ideálním pro pěší turistiku stezkami vinoucími se úchvatnou přírodou. Ubytovacích lesních kabin je zde celkem 7 a jsou luxusně vybavené – některé mají i vlastní saunu a venkovní vířivku. Buňky mají panoramatická okna a designový nábytek, pěknou terasu a samozřejmě vlastní koupelnu i malý kuchyňský koutek. Úroveň služeb i komfortu je špičková.


2. Glamping Mountain Fairy Tale, Bistrica pri Tržiču

📌 Adresa: Cesta Ste Marie aux Mines 19 a, 4290 Tržič, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 550 km | z Brna: cca 490 km

Glamping Mountain Fairy Tale, Bistrica pri Tržiču

Více fotografií na Booking.com

Horská pohádka. Tak bychom mohli přeložit název tohoto glampingu, který se nachází na okraji městečka Bistrica pri Tržiču na okraji pohoří Kamniško-Savinjske Alpy na severu Slovinka. Název je naprosto přiléhavý, protože vás čekají hory a pohádkový komfort i prostředí. Glamping tvoří osada stylových, moderních chatek obklopených lesem. Vše je perfektně upravené, nové, čisté a designové, takže i nároční hosté budou spokojení.

Chatky se nesou v rustikálním, ale i minimalistickém, módním duchu. Voní masivním dřevem, jsou prosvětlené a nabízejí koupelnu i kuchyň, ale i vlastní zahrádku, jejíž součástí je i terasa s posezením či venkovní vířivka v dřevěné kádi. Některé chatky mají i vlastní saunu a dopřát si můžete i masáže. Areál má i dětské hřiště, je zde možnost grilování a dalších aktivit. Opravdu báječné místo a luxusní kemp.


3. Garden Village Bled

📌 Adresa: Cesta Gorenjskega odreda 16, 4260 Bled, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 500 km

Garden Village Bled

Více fotografií na Booking.com

Lesní město, ze kterého by spadla brada i Tarzanovi, můžete najít kousek od břehu slavného horského jezera Bled v předhůří Julských Alp. Pokud jde o kouzlo prostředí a atmosféru, jde možná o jeden z vůbec nejúchvatnějších glampingů minimálně ve střední Evropě. Domky v korunách jsou propojené soustavou dřevěných schodišť a mostů, hned pod tímto stromovým, lesním královstvím teče průzračná bystřina.

V „městečku“ je taky fantastická restaurace s dřevěnými terasami a biotopem, kolem nějž jsou lehátka na opalování a odpočinek a taky dětské hřiště. Samotné ubytování se rovněž nese v exkluzivním duchu. Naprosto nadšení zde budou jak dospělí návštěvníci, tak i děti. Místo se svým dobrodružným až pohádkovým charakterem skvěle hodí právě i pro rodinnou dovolenou.


4. Ribno Alpine Glamping, Bled

📌 Adresa: Izletniška ul. 44, 4260 Bled, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 500 km

Ribno Alpine Glamping, Bled

Více fotografií na Booking.com

Další velmi pěkné lesní ubytování v glampingovém stylu u jezera Bled. Jde o vyvýšené chatky usazené na kmenech uvnitř smrkového lesa. Chatky mají vlastní terasy s posezením i venkovní dřevěné koupací kádě. Vybavení interiéru je rovněž komfortní, byť spíše jednodušší. Je zde k dispozici i finská sauna a další vybavení. I tento glamping je velmi pěkný a na pobyt si jistě uchováte příjemné vzpomínky.


5. Pikol Lake Village Boutique Glamping, Nova Gorica

📌 Adresa: Vipavska cesta 94, 5000 Nova Gorica, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 815 km | z Brna: cca 620 km

Pikol Lake Village Boutique Glamping, Nova Gorica

Více fotografií na Booking.com

Poblíž města Nová Gorica na hranicích Slovinska s Itálií se v nitru lesů nachází další fascinující glamping. Pikol Lake Village tvoří luxusní chatky, které se rozkládají přímo na hladině krásného umělého jezírka pokrytého lekníny. Chatky jsou spojeny lávkami a můstky a glamping působí opravdu báječně a exoticky. Kromě jezerních chatek nabízí glamping i ubytování v rozlehlejší lesní vile vhodné pro velmi náročné hosty. Má dvě patra a veškeré, exkluzivní vybavení včetně vlastní vířivky, koupelny, kuchyně, balkónu atd.

Ani jezerní chatky ale nezaostávají. I když jsou prostory skoupější, koupelna zde nechybí a k dispozici je i venkovní nafukovací vířivka. Celkově vzato jde o opravdu vynikající glamping v pozoruhodném prostředí.


6. Charming Slovenia – Herbal Glamping Resort Ljubno

📌 Adresa: Ter 42, 3333 Ljubno ob Savinji, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 680 km | z Brna: cca 480 km

Charming Slovenia - Herbal Glamping Resort Ljubno

Více fotografií na Booking.com

Charming Slovenia je krásný glamping nacházející se v obklopení hlubokými lesy pokrytých hor Savinjských Alp. Srdcem tohoto luxusního kempu je umělý koupací biotop, kolem něj se rozkládá osada glampingových stanových chatek. Je zde skvělá restaurace, takže rozhodně nebudete o hladu a chatky samotné jsou vybavené na víc než slušné úrovni. Nechybí vlastní koupelna, TV, terasa s posezením a tak dále.

Pokud míříte do této části Alp, může se vám kemp Charming Slovenia stát vynikajícím zázemím. Ať už se chystáte na romantickou, rodinnou či aktivní dovolenou.


7. Glamping Malerič

📌 Adresa: Podlog 3c, 8343 Dragatuš, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 800 km | z Brna: cca 600 km

Glamping Malerič

Více fotografií na Booking.com

Na jihu Slovinska, blízko hranic s Chorvatskem, můžete najít tento příjemný glamping. Rozkládá se na rovinách kolem města Črnomelj s výhledem na pohoří vyrůstající o kus dál na západě s tisícovými vrchy Kopa a Veliki Rog. Zdejší malebná krajina lesů a polí je ideální pro odpočinek, ale i pěší nebo cyklistické výlety.

Glamping samotný tvoří několik moderních ubytovacích kabin kolem koupacího biotopu. V areálu je wellness vybavení, půjčovna kol a další možnosti.


8. Kamp Koren Kobarid

📌 Adresa: Ladra 1b, 5222 Kobarid, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 645 km | z Brna: cca 540 km

Kamp Koren Kobarid

Více fotografií na Booking.com

Kemp Koren najdete na okraji slavného Triglavského národního parku na severozápadě Slovinska – už jen kousek od rakouských hranic. Kemp se rozkládá v horském údolí u obce Kobarid a nabízí velmi zajímavé možnosti ubytování.

Hlavu můžete složit například v EKO srubech, moderních srubech, které se však nesou ve velmi tradičním, horském a venkovském duchu a trochu připomínají skanzen. Jsou však velmi komfortně vybavené, prostorné, vhodné i pro větší počet návštěvníků. Kromě toho jsou zde i glampingové chatky. Menší, ale s parádním výhledem, terasou a pohodlným vybavením.


9. Glamping Olimia Adria village, Podčetrtek

📌 Adresa: Zdraviliška cesta 24, 3254 Podčetrtek, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 635 km | z Brna: cca 435 km

Glamping Olimia Adria village, Podčetrtek

Více fotografií na Booking.com

Tato glampingová vesnička se nachází na východě Slovinska, na hranicích s Chorvatskem severně od města Podčetrtek. Jde o relativně velký kemp s různými možnostmi ubytování u rozlehlého aquaparku a termálních lázní Aqualuna se spoustou vodních atrakcí.

Kromě klasických kempingových možností se v odlehlejší, soukromější části kempu skrývá i luxusnější glampingová část s designovými stanovými chatami kolem umělého biotopu. Stany jsou plně vybavené, včetně kuchyně a koupelny. Vynikající volba pro náročnější návštěvníky zdejších lázní.


10. Slovenia Eco resort, Stahovica

📌 Adresa: 44b, Godič, 1242 Stahovica, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 695 km | z Brna: cca 495 km

Slovenia Eco resort, Stahovica

Více fotografií na Booking.com

Glampingový resort Slovenia Eco Resort se nachází na úpatí Kamniško-Savinjských Alp. Jde o poměrně rozlehlou osadu, kde se můžete ubytovat ve stylových dřevěnicích. Tyto luxusní „chýše“ skrývají kuchyni, koupelnu i další komfortní výbavu a prostor i pro celou rodinu. Potěší vás jistě i upravené venkovní prostory s umělými jezírky a vybavení areálu, které zahrnuje i wellness, restauraci či bar anebo zvířecí farmu. Resort je ideální zejména pro rodinnou dovolenou.


11. Apartments Beeland Skok, Mozirje

📌 Adresa: Cesta na lepo njivo 17, 3330 Mozirje, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 660 km | z Brna: cca 465 km

Apartments Beeland Skok, Mozirje

Více fotografií na Booking.com

Nacházíme se u města Mozirje na severu Slovinska v Savinjských Alpách. O nejrůznější možnosti ubytování zde rozhodně není nouze, ale pokud hledáte zajímavé bydlení s nádechem glampingu, pak by vás mohl oslovit areál Beeland Skok, který nabízí ubytování ve vilkách ve tvaru včelích pláství. Tyto domky skrývají plnou výbavu, dokonce i privátní wellness zařízení v podobě vířivky či sauny. Nadšení tudíž budou i náročnější hosté.


12. Alp Glamping Village, Radovljica

📌 Adresa: Gorica 23, 4240 Radovljica, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 505 km

Alp Glamping Village, Radovljica

Více fotografií na Booking.com

Blízko města Radovljica na předhůří majestátních Julských Alp se můžete v krásném přírodním prostředí ubytovat v glampingové osadě Alp Glamping Village, která nabízí možnost užít si božské výhledy na hory a nocování v chatkách ve stylu starodávných alpských slovinských stavení, kterým se říkalo „kozolec“.

Každý tento kozolec má vlastní terasu s posezením, koupelnu, kuchyňku, ba dokonce i venkovní dřevěnou vířivku. Místečko je to opravdu parádní – a to zejména pro romantickou dovolenou spojenou s odpočinkem a třeba i výlety po horách.


13. Glamping Terme Čatež, Brežice

📌 Adresa: 35 Topliška cesta, 8250 Brežice, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 675 km | z Brna: cca 480 km

Glamping Terme Čatež, Brežice

Více fotografií na Booking.com

Parádní velký kemp a taky glamping přiléhající k rozlehlému termálnímu aquaparku, který nabídne bazény, včetně plaveckého, umělou řeku, tobogány a různé další vodní atrakce, ale i wellness centrum. Pokud zamíříte do těchto lázní, které leží u města Brežice v jihovýchodním koutě země, právě zdejší glamping je ideální volbou pro ubytování, pokud máte poněkud vyšší nároky, ale nudí vás hotelové zdi. Přivítají vás skvěle vybavené mobilní domy s vlastní koupelnou a dalším zařízením. Do lázní je to odtud pár kroků.


14. Luxury glamping Chocolate village, Maribor

📌 Adresa: 6 Limbuško nabrežje, 2341 Maribor, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 590 km | z Brna: cca 390 km

Luxury glamping Chocolate village, Maribor

Více fotografií na Booking.com

Chocolate Village se rozkládá při březích Mariboru řeky Dravy kousek od města Maribor na severu Slovinska. Jde o velmi exkluzivní glamping, který nabízí ubytování v luxusně vybavených domcích a „stromových“ domcích s báječnými výhledy na řeku a okolní krajinu.

Každý domek má vlastní terasu, některé mají i vířivku a krb. V areálu je i vyhlášená čokoládovna, sauna na stromě, bazén nebo gurmánský sklep a další zajímavá místa, která vám zpříjemní dovolenou a která se vyplatí prozkoumat. Osada navíc leží jen cca 5 km od známého mariborského lyžařského a sportovního střediska.


15. Luxury vineyard resort Chateau Ramšak, Maribor

📌 Adresa: Počehova 35, 2000 Maribor, Slovinsko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 580 km | z Brna: cca 380 km

Luxury vineyard resort Chateau Ramšak, Maribor

Více fotografií na Booking.com

A na závěr trochu toho vinného opojení, protože Slovinsko, to nejsou jen hory a lázně, ale i právě i víno. Poslední glamping našeho žebříčku se nachází ve vinařské oblasti severně od Mariboru. Ubytovat se můžete v romantických a luxusních glampingových stanech, ale taky třeba v domě na stromě. Stany mají komfortní výbavu včetně venkovní nafukovací vířivky a prostorné terasy. Stromový dům nabízí totéž a ještě více prostoru a luxusu. Jistě si zde užijete krásnou dovolenou.


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku | Glamping v Chorvatsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

five + 17 =