no comments

Kam na dovolenou v listopadu? Dovolená u moře listopad

Dubaj

V Evropě se již začíná plně projevovat paní zima, tudíž vyrazit na dovolenou v listopadu k moři není zrovna špatný nápad. Vezme-li v úvahu například fakt, že slunce vyleze v ČR v tomto období jen průměrně na 60 hodin. Chcete-li za teplem, budete muset vydržet v letadle alespoň 4 hodinou cestu, raději však počítejte s ještě delším přesunem.

Láká hlavně směr Asie, Afriky a také Karibiku, kde probíhají hlavní turistické sezóny a tedy nejlepší období pro návštěvu. Které jsou tedy ty top destinace, kde strávit dovolenou u moře v listopadu?

Dominikánská republika v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 28 ° C
Průměrná teplota moře: 25° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

V listopadu v Dominikánské republice začíná hlavní turistická sezóna a končí období dešťů. Vyhnete se tudíž vysoké vlhkosti, která tu jinak panuje. Teploty jsou celoročně vysoké a neklesají pod 28 ° C. Doporučujeme nejoblíbenější regiony. Punta Cana jako nejexkluzivnější lokalitu s desítkami kilometrů palmových pláží. Puerto Plata vás nadchne jako město stříbra v severní části Dominikánské Republiky. Samana jako místo, kde masová turistika zatím není v takovém proudu jako v prvně dvou jmenovaných letoviscích. Těšit se zde můžete z tradičního kouzla Dominikány.

Spojené Arabské Emiráty v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 31 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

Dubaj a celé Arabské Emiráty zajišťují svým hostům teplé a slunečné počasí po celý rok. Listopad není výjimkou, naopak jedná se o jedno z nejoblíbenějších období, protože v létě zde teploty šplhají až k nesnesitelným 40° C. V listopadu je jen 31° C.

Jisti si můžete být čistými a bezpečnými plážemi, které lemují všechna významná letoviska. Dubaj je místo samo o sobě. Nabízí luxus spojený s tradičními arabskými trhy, noční i denní zábavu, kluby, bary a restaurace. Pro milovníky nakupování je tu Dubai Mall s více než 1000 obchody vše v klimatizované budově, kam se jistě rádi podíváte.

Kapverdské ostrovy v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 27 ° C

Jedna z nejnovějších turistických destinací v katalozích cestovních kanceláří a jedno z populárních míst, kam na dovolenou v listopadu k moři. To jsou Kapverdy. Krásné ostrovy nacházející se jižně od Kanárských ostrovů, mají celoročně slunečné počasí a příjemné klima. Lenošit můžete na bílých písečných plážích nebo u bazénů v hotelových komplexech s all inclusive stravováním. Osobně bych Kapverdy přirovnal k levnější a nejdostupnější exotice (doba letu je jen 6-7 hodin), která patrně nenadchne náročné cestovatele, ale pro běžné turisty, kteří si zkrátka chtějí prohřát kosti je plně dostačující.

Egypt v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 26-27 ° C
Průměrná teplota moře: 22 ° C

V listopadu se také můžete vydat až k Rudému moři do Egypta, které nabízí skvělé podmínky pro pozdní podzimní dovolenou. Letoviska Hurghada či Sharm El Sheikh mají průměrné denní teploty kolem 27 °C, což krásně vystačí na polehávání u moře či hotelového bazénu. Navíc ceny zájezdů klesají oproti oblíbenějším měsícům. Obě střediska společně s letovisky Marsa Alam a Taba poskytují kompletní zázemí, vodní sporty, restaurace, bary a velké hotelové komplexy. Rozhodně doporučujeme potápěčské vybavení, zdejší korálové útesy totiž stojí za to. No, a pokud se nechcete namočit, jednoduše zalezte do lodě s proskleným dnem a vychutnejte si podmořský život v suchu.

Thajsko v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 30 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: více jak 7 hodin

Pro Thajsko v listopadu jsou typické teploty kolem 30 °C. Což vás možná překvapí, ale je to jedno z nejchladnějších období celého roku. Oni totiž teploty v Thajsku pod 30 °C klesají opravdu jen zřídka. Klasickou plážovou dovolenou u moře můžete zkombinovat s poznávacími zájezdy do vnitrozemí nebo na rajské Thajské ostrovy. V listopadu tu téměř neprší a slunce svítí více jak 7 hodin denně.

Míst, kam vyrazit je v Thajsku opravdu hodně. Tak snad jen malé shrnutí. Phuket je jedno z nejznámějších letovisek s luxusními hotely a perfektním servisem. Na své si přijdou i milovníci památek. Ko Samui plný nočního života, relaxace a tropické nedotčené přírody. Krabi vás zaujme velkolepými plážemi, často oceněnými jako nejkrásnější v celém Thajsku. A co třeba ostrov Kao Lak? To jsou fascinující přírodní krásy, korálové útesy a zajímavý živočichové. Vyberte si.

Kuba v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 28 ° C
Průměrná teplota moře: 26 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: více jak 9 hodin

Kuba je společně s Dominikánskou republikou nejoblíbenější karibskou destinací Čechů. V listopadu zde začíná období sucha a srážky ustávají na své minimum. Ideální tedy pro slunění a stálost počasí. To vše trvá cca do poloviny prosince, kdy Kubu zaplaví nával turistů z USA, kteří zde chtějí prožít vánoce a silvestra u moře. Teplota vzduchu je cca 28 stupňů, voda dosahuje teplot kolem 25 stupňů a délka slunečního svitu je oproti tomu listopadovému v česku o třetinu delší. Doporučujeme vyhlášené a největší letovisko Varadero, které vás nadchne nádhernými plážemi.

Maledivy v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 30 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C

O Maledivách se říká, že tu léto nikdy nekončí. Ani v listopadu tomu není jinak. Stabilní třicetistupňové teploty, vyhřáté moře a především začínající turistická sezóna s nejlepším poměrem vlhkosti vzduchu, teplot a srážek. Trochu dražší dovolená vykoupena tím, co je právem označováno za jedno z nejkrásnějších míst na zemi. Doporučujeme atoly Ari, Malé, případně atoly Raa a Baa.

Mauricius v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 32 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C

Na Mauriciu začíná v listopadu opravdové léto s více jak 30 stupňovými teplotami. Příjemně tu ale pofukuje, takže pocitově není takové vedro. Doporučujeme vybrat si letoviska na východním pobřeží ostrova, kde jsou hezčí pláže, luxusní resorty i lepší služby.

Nevybrali jste si? Kam se můžete vydat dále:

  • Mexiko – teplota vzduch: 29 °C / moře 27 °C
  • Keňa – teplota vzduch: 31 °C / moře 29 °C
  • Indonésie (Bali) – teplota vzduch: 29 °C / moře 28 °C
  • Zanzibar – teplota vzduch: 29 °C / moře 29 °C
  • Srí Lanka – teplota vzduch: 30 °C / moře 28 °C
  • Kanárské ostrovy – teplota vzduch: 22 °C aneb jarní počasí v krásném Španělsku
  • Kypr v listopadu – teploty startují v začátcích měsíce na 26 °C a končí na cca 22 °C, takové jarní počasí

Máte vy nějaký svůj tajný tip, kam na dovolenou k moři v listopadu? Dejte nám o něm vědět.

Chcete nás podpořit? Sdílejte....Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter