Kam na dovolenou k moři v listopadu?

Dubaj

V Evropě se již začíná plně projevovat paní zima, tudíž vyrazit na dovolenou v listopadu k moři není zrovna špatný nápad. Vezme-li v úvahu například fakt, že slunce vyleze v ČR v tomto období jen průměrně na 60 hodin. Chcete-li za teplem, budete muset vydržet v letadle alespoň 4 hodinou cestu, raději však počítejte s ještě delším přesunem.

Láká hlavně směr Asie, Afriky a také Karibiku, kde probíhají hlavní turistické sezóny a tedy nejlepší období pro návštěvu. Které jsou tedy ty top destinace, kde strávit dovolenou u moře v listopadu?

1. Dominikánská republika v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 28 ° C
Průměrná teplota moře: 25° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

V listopadu v Dominikánské republice začíná hlavní turistická sezóna a končí období dešťů. Vyhnete se tudíž vysoké vlhkosti, která tu jinak panuje. Teploty jsou celoročně vysoké a neklesají pod 28 ° C. Doporučujeme nejoblíbenější regiony. Punta Cana jako nejexkluzivnější lokalitu s desítkami kilometrů palmových pláží. Puerto Plata vás nadchne jako město stříbra a nachází se v severní části Dominikánské Republiky. Samana jako místo, kde masová turistika zatím není v takovém proudu jako v prvně dvou jmenovaných letoviscích. Těšit se zde můžete z tradičního kouzla Dominikány.

Zobrazit nabídku zájezdů

2. Spojené Arabské Emiráty v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 31 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

Dubaj a celé Arabské Emiráty zajišťují svým hostům teplé a slunečné počasí po celý rok. Listopad není výjimkou, naopak jedná se o jedno z nejoblíbenějších období, protože v létě zde teploty šplhají až k nesnesitelným 40° C. V listopadu je „jen“ 31° C.

Jisti si můžete být čistými a bezpečnými plážemi, které lemují všechna významná letoviska. Dubaj je místo samo o sobě. Nabízí luxus spojený s tradičními arabskými trhy, noční i denní zábavu, kluby, bary a restaurace. Pro milovníky nakupování je tu Dubai Mall s více než 1000 obchody vše v klimatizované budově, kam se jistě rádi podíváte a pokud vám bude přeci jen teplo, můžete se zchladit v nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která vstoupá vzhůru až dovýše 828 metrů.

Samotná Dubaj je tváří dvou měst. Na jedné straně najdete tradiční Dubai Creek a na straně druhé moderní letovisko se všemi potřebnými službami. Podívejte se také na náš článek – co vidět nejzajímavějšího v Dubaji.

Zobrazit nabídku zájezdů

3. Kapverdské ostrovy v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 27 ° C

Jedna z nejnovějších turistických destinací v katalozích cestovních kanceláří a jedno z populárních míst, kam na dovolenou v listopadu k moři. To jsou Kapverdy. Krásné ostrovy nacházející se jižně od Kanárských ostrovů, mají celoročně slunečné počasí a příjemné klima. Lenošit můžete na bílých písečných plážích nebo u bazénů v hotelových komplexech s all inclusive stravováním. Osobně bych Kapverdy přirovnal k levnější a nejdostupnější exotice (doba letu je jen 6-7 hodin), která patrně nenadchne náročné cestovatele, ale pro běžné turisty, kteří si zkrátka chtějí prohřát kosti je plně dostačující.

Zobrazit nabídku zájezdů

4. Egypt v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 26-27 ° C
Průměrná teplota moře: 22 ° C

V listopadu se také můžete vydat až k Rudému moři do Egypta, které nabízí skvělé podmínky pro pozdní podzimní dovolenou (je dostatečné teplo na opalování, zároveň dostatečné chladno na poznávací zájezdy třeba k pyramidám v Gíze). Letoviska Hurghada či Sharm El Sheikh mají průměrné denní teploty kolem 27 °C, což krásně vystačí na polehávání u moře či hotelového bazénu. Navíc ceny zájezdů klesají oproti oblíbenějším měsícům. Obě střediska společně s letovisky Marsa Alam a Taba poskytují kompletní zázemí, vodní sporty, restaurace, bary a velké hotelové komplexy. Rozhodně doporučujeme přibalit potápěčské vybavení, zdejší korálové útesy totiž stojí za to. No, a pokud se nechcete namočit, jednoduše zalezte do lodě s proskleným dnem a vychutnejte si podmořský život v suchu.

Zobrazit nabídku zájezdů

5. Thajsko v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 30 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: více jak 7 hodin

Pro Thajsko v listopadu jsou typické teploty kolem 30 °C. Což vás možná překvapí, ale je to jedno z nejchladnějších období celého roku. Oni totiž teploty v Thajsku pod 30 °C klesají opravdu jen zřídka. Klasickou plážovou dovolenou u moře můžete zkombinovat s poznávacími zájezdy do vnitrozemí nebo na rajské Thajské ostrovy. V listopadu tu téměř neprší a slunce svítí více jak 7 hodin denně.

Míst, kam vyrazit je v Thajsku opravdu hodně. Tak snad jen malé shrnutí. Phuket je jedno z nejznámějších letovisek s luxusními hotely a perfektním servisem. Na své si přijdou i milovníci památek. Ko Samui plný nočního života, relaxace a tropické nedotčené přírody. Krabi vás zaujme velkolepými plážemi, často oceněnými jako nejkrásnější v celém Thajsku. A co třeba ostrov Kao Lak? To jsou fascinující přírodní krásy, korálové útesy a zajímavý živočichové. Vyberte si.

Zobrazit nabídku zájezdů

6. Kuba v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 28 ° C
Průměrná teplota moře: 26 ° C
Průměrný počet hodin slunečního svitu: více jak 9 hodin

Kuba je společně s Dominikánskou republikou nejoblíbenější karibskou destinací Čechů. V listopadu zde začíná období sucha a srážky ustávají na své minimum. Ideální tedy pro slunění a stálost počasí. To vše trvá cca do poloviny prosince, kdy Kubu zaplaví nával turistů z USA, kteří zde chtějí prožít vánoce a silvestra u moře. Teplota vzduchu je cca 28 stupňů, voda dosahuje teplot kolem 25 stupňů a délka slunečního svitu je oproti tomu listopadovému v česku o třetinu delší. Doporučujeme vyhlášené a největší letovisko Varadero, které vás nadchne nádhernými plážemi.

Pokud vás navíc láká klasický romantismus, Havana – hlavní město Kuby – je jednou z posledních destinací, kde si tuhle atmosféru můžete užít dosytosti.

Zobrazit nabídku zájezdů

7. Maledivy v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 30 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C

O Maledivách se říká, že tu léto nikdy nekončí. Ani v listopadu tomu není jinak. Stabilní třicetistupňové teploty, vyhřáté moře a především začínající turistická sezóna s nejlepším poměrem vlhkosti vzduchu, teplot a srážek. Trochu dražší dovolená vykoupena tím, co je právem označováno za jedno z nejkrásnějších míst na zemi. Doporučujeme atoly Ari, Malé, případně atoly Raa a Baa.

Zobrazit nabídku zájezdů

8. Mauricius v listopadu

Průměrné listopadová teplota: 28 ° C
Průměrná teplota moře: 27 ° C

Na Mauriciu začíná v listopadu opravdové léto s více jak 30 stupňovými teplotami. Příjemně tu ale pofukuje, takže pocitově není takové vedro. Doporučujeme vybrat si letoviska na východním pobřeží ostrova, kde jsou hezčí pláže, luxusní resorty i lepší služby.

Vyrazte například do Trou aux Biches, které je lemováno mělkými vodami, díky čemuž je skvělým místem na šnorchlování a potápění. A protože je zde spousta vraků a korálových útesů, budete spokojeni.

Zobrazit nabídku zájezdů

Nevybrali jste si? Kam se můžete vydat dále?

 • Mexiko – teplota vzduch: 29 °C / moře 27 °C – 1-2. listopadu slaví v Mexiku Día de Muertos (Den mrtvých). Jistě skvělý zážitek, který můžete spojit s vaší dovolenou.
 • Keňa – teplota vzduch: 31 °C / moře 29 °C
 • Indonésie (Bali) – teplota vzduch: 29 °C / moře 28 °C
 • Zanzibar – teplota vzduch: 29 °C / moře 29 °C
 • Srí Lanka – teplota vzduch: 30 °C / moře 28 °C
 • Kanárské ostrovy – teplota vzduch: 22 °C aneb jarní počasí v krásném Španělsku.
 • Kypr v listopadu – teploty startují v začátcích měsíce na 26 °C a končí na cca 22 °C, takové jarní počasí.

Zajímavé události v listopadu po celém světě

 • Mexiko 1-2. listopadu – slaví se Día de Muertos (Den mrtvých) a je to parádní podívaná.
 • Antarktida – skvělý čas pro to vyrazit. Podívejte se na ledovce před nastupujícím létem a jejich táním.
 • Nepál – listopad je skvělé období na trekking v Nepálu. Není tu totiž zima a ani monzunové deště.
 • Madagaskar – právě tady se rodí v listopadu malý lemurové.

Máte vy nějaký svůj tajný tip, kam na dovolenou k moři v listopadu? Dejte nám o něm vědět.

Přidat komentář

7 + fifteen =