Kam na dovolenou v lednu? Dovolená u moře v lednu

Egypt

Nevíte kam na dovolenou v lednu k moři? Chcete na počátku evropské zimy někam za teplem? Nechte se inspirovat. Připravily jsme pro vás několik tipů na nejoblíbenější sluncem prohřáté zimní destinace. Vyměňte pochmurné počasí v ČR za modrou oblohu a krásné počasí. Kdy jindy než v lednu právě tohle potřebujete.

Kam tedy můžete vyrazit v lednu k moři?

Dominikánská republika jako TOP destinace

Průměrné lednové teploty: 29 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Překonejte cca 11 hodin letu a dostanete se do ráje na zemi. Dominikánská republika láká na písečné pláže, luxusní hotelové resorty s až 1000 pokoji a krásné počasí. Velké hotelové resorty možná nemusí být pro každého. Na druhou stranu právě Dominikánská republika je nejlepší volba v případě poměru ceny a kvality. I zde si můžete odpočinout po konci blázince, který zde nastává v období vánoc a silvestra pěkně v klidu a pohodě. Dominikánská republika v lednu je naše volba číslo 1.

Thajsko – oblíbená destinace

Průměrné lednové teploty: 30+ °C
Průměrná teplota moře: 26-28 °C

Leden je pro Thajsko jedno z nejlepších období pro návštěvu. Vrchol sezóny – vánoce a silvestr – pominul a vy si tak můžete vychutnat božské písečné pláže v klidu a pohodlí. Teplé slunečné dny, mírné noci a také fantastické možnosti pro pěší turistiku. Přeci nechcete ležet celý den na pláži, a pokud přeci jen ano, i tak si přijdete v Thajsku na své. A vše pořídíte navíc velmi levně. Zájezdy seženete od nejvýznamnějších cestovních kanceláří v Česku v řadě termínů a do stovek hotelů po celém Thajsku. Doba letu činí 11 hodin.

Doporučujeme spíše střediska na západním pobřeží (např. Phuket), které jsou slunečnější od ledna do března, na východním pobřeží (např. Koh Samui) je zvykem sušší období až začátkem února. V lednu je třeba počítat na tomto pobřeží s možným výskytem dešťových přeháněk. Kamkoliv ale jedete, moře by mělo být kolem 26-28 °C a teplota vzduchu by se měla standardně pohybovat na 30 °C.

Kanárské ostrovy nabízí jarní počasí

Průměrné lednové teploty: 23 °C
Průměrná teplota moře: 19 °C

V lednu na Kanárské ostrovy? Překvapivě dobrá volba. Ačkoliv počasí nedovoluje koupání v moři, ale o příjemné jarní teploty nepřijdete. Navíc Kanárské ostrovy mají jednu z nejlepších infrastruktur pro anglicky mluvící návštěvníky, a pokud si chcete prodloužit jaro a nechce se vám za exotikou, Kanáry v lednu jsou jasná volba.

Dubaj jako lednová stálice

Průměrné lednové teploty: 24 °C
Průměrná teplota moře: 23 °C

Dubaj s Abu Dhabi jsou jediné destinace, které doporučujeme z blízkého východu. I zde panuje zimní období a teploty klesají k 24 stupňům celsia. Zdali je to pro vás dostačující nechám na vás, ale řada cestovatelů míří do Dubaje i v tomto ročním období.

Kapverdské ostrovy jako nejbližší exotika

Průměrné lednové teploty: 25 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Jedna z nejbližších exotických prázdninových destinací se nachází u pobřeží Afriky a tvoří ji 10 ostrovů, z nichž ten nejznámější je Boa Vista. Celoročně teplé počasí láká zejména turisty z Evropy, také jako alternativa k destinacím jako je Egypt či Tunisko. Teploty se pohybují v lednu kolem 25 °C, což může být pro někoho málo, ale na odpolední koupání dostačující teplota. Je třeba upozornit na tišší a méně rozvinutou destinaci, kde teprve cestovní ruch zažívá ten opravdový boom. I tak lze na ostrově nají spoustu kvalitních hotelů s all inclusive stravováním.

Další oblíbené destinace, kam na dovolenou k moři v lednu?

  • Mexiko – 27 ⁰C
  • Kuba – 28 ⁰C
  • Barbados – 28 ⁰C
  • Vietnam – 28 ⁰C
  • Maledivy – 30 ⁰C
  • Mauricius – 30 ⁰C
  • Austrálie – 29 ⁰C

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů