Kam na dovolenou v únoru? Dovolená u moře v únoru

Egypt

Ne všichni z nás patří k milovníkům zimy. Pokud k nim nepatříte a přemýšlíte kam na dovolenou v únoru, nemusíte chodit daleko. Rádi vám poradíme, které destinace jsou v zimních měsících skvělou volbou a kde najdete dostatek sluníčka, které vám třeba chybí.

Tedy, kam na dovolenou v únoru?

Thajsko

Průměrné teploty: 33 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

Únor znamená v Thajsku hlavní turistickou sezónu, která v polovině března začíná opadávat. Pro dovolenou v Thajsku jsou nejlepší měsíce listopad-březen (viz: Kdy do Thajska), kdy je nevíce teplo a vyhnete se obloukem období dešťů. Pro návštěvu do 30 dní není potřeba obstarávat vízum.

Dominikánská republika

Průměrné teploty: 31 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Jelikož Dominikánská republika leží v tropickém pásmu, je tato destinace ideální volbou pro úprk za teplem po celý rok, ovšem pro jistotu se vyhněte období květen-říjen, kdy je v Dominikánské republice období dešťů. Jestliže plánujete tento ráj na zemi navštívit v období Vánoc a Nového roku, nezapomeňte si dopředu zarezervovat ubytování. Mohlo by se vám stát, že jej bude problém na poslední chvíli sehnat. Jinak únor je považován za hlavní turistickou sezónu.

Kuba

Průměrné teploty: 27 °C
Průměrná teplota moře: 26 °C

Ať se rozhodnete vyjet na Kubu v kterémkoliv měsíci, rozhodně zvolíte správně. Kuba je nejen zemí doutníku, tance a hudby, ale také věčného léta. Hlavní turistická sezóna je v měsících prosinec-březen (viz. kdy jet na Kubu). Pokud pomineme období dešťů, které trvá od května do října, kdy se může stát, že vás přepadne lehká přeháňka, je Kuba skvělou volbou, kam za teplem v únoru.

Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)

Průměrné teploty: 28 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Spojené Arabské Emiráty v únoru jsou vynikající volbou pro všechny více či méně náročné turisty. Pokud plánujete návštěvu této země za účelem opalování se na pláži, vyrazte v rozmezí říjen až březen, kdy jinak celoroční sluníčko nepálí tak agresivně. Po celý rok se zde konají mnohé festivaly, oslavy a ceremoniály, které stojí určitě za vidění.

Kapverdské ostrovy

Průměrné teploty: 25 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Dovolená v únoru u moře? Co třeba na Kapverdských ostrovech? Během celého roku tu je podle statistik 350 slunečních dní. Luxus, exotika, ráj na zemi – vše vás čeká právě na Kapverdských ostrovech. Z Prahy jste v tomto ráji za krásných 6,5 hodiny letu.

Maledivy

Průměrné teploty: 31 °C
Průměrná teplota moře: 26 °C

Maledivy, to je luxus, exotika, bílé pláže a průzračné moře. Nejlepší doba na dovolenou v této destinaci je v měsících prosinec až duben, únor je tedy naprosto v pohodě a doporučeníhodný, kdy se nemusíte obávat jinak častých dešťů. S těmi počítejte spíše od července do října. Pokud nejste zrovna milovníkem občasných dešťových přeháněk, rozhodně na Maledivy nejezděte v květnu a červnu, což jsou nejdeštivější měsíce.

Karibik

Průměrné teploty: 28 °C
Průměrná teplota moře: 26 °C

Kam na dovolenou v únoru, aby to nezruinovalo rodinný rozpočet? Vyrazte do Karibiku, který nabízí léto po celý rok, nekonečné pláže a místo pro maximální odpočinek. Vybrat si můžete kteroukoli z 30ti zemí, které do Karibiku spadají. Jen namátkou třeba Jamajku, Barbados, Kajmanské ostrovy, Portoriko a mnohé další. Zaručeně si vybere i ten nejnáročnější dobrodruh.

Další oblíbené destinace, kam na dovolenou k moři v únoru?

  • Zanzibar
  • Malajsie – 30 ⁰C
  • Kanárské ostrovy – 20 ⁰C – věčné jaro
  • Jamajka – 30 ⁰C
  • Mexiko – 29 ⁰C
  • Barbados – 28 ⁰C
  • Vietnam – 34 ⁰C
  • Mauricius – 29 ⁰C

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů