no comments

Kam na dovolenou v prosinci? Dovolená u moře prosinec

Dubaj

Kam na dovolenou v prosinci? Co třeba strávit vánoce nebo silvestr u moře. To zní lákavě a vše se dá pořídit za ještě lákavější ceny. V případě, že si pospíšíte a zájezdy v prosinci si objednáte v předstihu. Pojďme se nyní společně podívat, kam se nejčastěji čeští turisté v prosinci na dovolenou vydávají.

Lidé nejčastěji navštěvují exotický Karibik, vzdálenou Asii anebo dávají přednost severoafrickému Egyptu.

Jaká tedy může být dovolená v prosinci u moře a kam vyrazit?

Egypt v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 25 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Mezi českými turisty je nejoblíbenější prosincovou destinací, a to hlavně díky cenám a vzdálenosti, Egypt. Teploty jsou oproti klasickým exotickým destinacím v prosinci o něco nižší, kolem 24-25 °C. Většina lepších hotelů je na změny počasí připravena a to dokonce vyhřívanými hotelovými bazény. Moře je přeci jen trochu osvěžující a dosahuje průměrných teplot kolem 22 °C. Díky přílivu Evropanů jsou zde hotelové komplexy připraveny na klasické evropské vánoce. Probíhají zde slavnostní večeře, na hotelech můžete vidět ozdobené stromečky i vánoční či silvestrovskou atmosféru. To nic nemění na tom, že Egypt v prosinci je velkým zážitkem a kdo vyloženě nemusí české vánoční svátky, je tato destinace ideálním únikem.

Thajsko v prosinci jako TOP destinace

Průměrné prosincová teplota: 31 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Thajsko je celosvětově nejoblíbenější prosincovou destinací, kam lidé jezdí zejména mezi svátečními dny a na přelom roku. Čekají vás zde vysoké teploty, vyhřáté moře a hlavní turistická sezóna a to hlavně na jihu Thajska. Zájezdy jsou o něco dražší než v jiných měsících, na druhou stranu zimní teplo a slunce stojí za to. Navíc Thajci jsou poměrně rádi slavící lidé a tak se můžete těšit na divoké párty na plážích za svitu měsíce na přelomu roku.

Doporučujeme některou z těchto destinací: Hua Hin, Pranburi, Cha Am, Koh Chang, Phuket, Krabi, Koh Lanta, Khao Lak.

Dominikánská republika v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 28 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

Hledáte-li jednu z nejoblíbenějších klasických exotických destinací, pak vyrazte v prosinci do Dominikánské republiky. Tenhle ráj, kde čas plyne pomalu a vy si užíváte jen ty nejluxusnější pláže a hotelové komplexy, stojí za to. Nejnavštěvovanější je letovisko Punta Cana, jež je perfektním zázemím pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Hlavní turistická sezóna tu probíhá od prosince do dubna a chcete-li si zde užít vánoce, vybírejte zájezdy předčasně. Během svátků sem totiž míří statisíce Američanů a kapacity hotelů rapidně ubývají.

Kuba v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 27 °C
Průměrná teplota moře: 26 °C

Kuba má oproti Dominikánské republice trochu nižší teploty (celoročně neklesají pod 26° C), avšak od začátku prosince do konce dubna zde probíhá hlavní suchá turistická sezóna. Těšit se můžete na krásné slunečné počasí, čas od času vystřídané krátkými dešťovými přeháňkami. Vyrazit můžete třeba do hlavního města Havany. A jak je to s hurikány? Nemusíte se bát. Jejich sezóna trvá stejně jako v celém Karibiku od července do poloviny listopadu. Nejaktivnější měsíce jsou pak v říjnu a září. Kubu tedy v prosinci můžeme vřele doporučit jako alternativu k podle nás lepší Dominikánské republice.

Spojené Arabské Emiráty v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 27 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Spojené Arabské Emiráty včetně Dubaje mají hlavní turistickou sezónu natáhlou od začátku října do konce dubna. V ostatních měsících je jediná nevýhoda v tom, že jsou tu až nadměrně vysoké teploty. Dovolená v prosinci je doporučována řadou cestovních kanceláří jako to nejlepší. Můžete polehávat na dlouhých písečných plážích s koktejlem v ruce, můžete objevovat krásy Dubaje, můžete vyrazit na poušť či tradiční arabské trhy. No, a pokud zrovna vaše peněženka potřebuje trochu provětrat, můžete navštívit třeba Dubai Mall, obchodní centrum s tisícovkou obchodů. Jen pozor pánové, kartu mějte radši vždy u sebe vy, než vaše partnerka. Navíc prosinec je vždy datem, kdy se zde koná Dubajský mezinárodní filmový festival. Stejně jako v ostataních destinacích i zde je třeba počítat během svátků se zvýšenými cenami i počtem turistů.

Kapverdské ostrovy v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 25-26 °C
Průměrná teplota moře: 24 °C

Kapverdské ostrovy mají 350 slunečných dní v roce. Abyste se trefily do toho mála, kdy zrovna slunce nesvítí, musel by to být opravdových pech. Prosinec v tomto případě není výjimkou. Aktuální prosincové teploty hlásí v průměru 25-26 °C. Ačkoliv je právě zima, Kapverdské ostrovy mají hlavní turistickou sezónu.

Co je tedy ideální dělat na Kapverdách v prosinci? Třeba se válet na písečných plážích, kam až oko dohlédne. Milovníci sportu či aktivit mohou navštívit pláž Vila do Maio oblíbenou mezi surfaři. Zkrátka a dobře, jen 6,5 hodiny letu z Prahy můžete být kousek od Afriky.

Kam dále? Aneb, které destinace jsou v prosinci oblíbené?

  • Keňa – 32 °C ve stínu a luxusní resorty lákají dobrodužné povahy
  • Zanzibar – teplota vzduchu 32 °C, teplota moře 27 °C
Chcete nás podpořit? Sdílejte....Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter