Kam na dovolenou k moři v prosinci?

Kam na dovolenou v prosinci? Co třeba strávit vánoce nebo silvestr u moře. To zní lákavě a vše se dá pořídit za ještě lákavější ceny. V případě, že si pospíšíte a zájezdy v prosinci si objednáte v předstihu. Pojďme se nyní společně podívat, kam se nejčastěji čeští turisté v prosinci na dovolenou vydávají.

Lidé nejčastěji navštěvují exotický Karibik, vzdálenou Asii anebo dávají přednost severoafrickému Egyptu.

Jaká tedy může být dovolená v prosinci u moře a kam vyrazit?

1. Spojené Arabské Emiráty v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 27 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C
Doba letu do Dubaje: 5:30 h tam, 6:30 h zpět

burj al arab, dubaj

Spojené Arabské Emiráty včetně Dubaje mají hlavní turistickou sezónu natáhlou od začátku října do konce dubna. V ostatních měsících je jediná nevýhoda v tom, že jsou tu až nadměrně vysoké teploty. Dovolená v prosinci je doporučována řadou cestovních kanceláří jako to nejlepší. Můžete polehávat na dlouhých písečných plážích s koktejlem v ruce, můžete objevovat krásy Dubaje, můžete vyrazit na poušť či tradiční arabské trhy. No, a pokud zrovna vaše peněženka potřebuje trochu provětrat, můžete navštívit třeba Dubai Mall, obchodní centrum s tisícovkou obchodů. Jen pozor pánové, kartu mějte radši vždy u sebe vy, než vaše partnerka. Navíc prosinec je vždy datem, kdy se zde koná Dubajský mezinárodní filmový festival. Stejně jako v ostataních destinacích i zde je třeba počítat během svátků se zvýšenými cenami i počtem turistů.

A kam tedy vyrazit? Do Abu Dhabí na pláž, do Dubaje za ruchem moderního města (31. prosince je zde tradičně jeden z největších ohňostrojů na světě) nebo do Emirátu Fujairah.

Zobrazit nabídku zájezdů

2. Egypt v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 24 °C
Průměrná teplota moře: 22-24 °C
Doba letu do Egypta: přibližně 4 hodiny v závislosti na cílové destinaci

Mezi českými turisty je nejoblíbenější prosincovou destinací, a to hlavně díky cenám a vzdálenosti, Egypt. Teploty jsou oproti klasickým exotickým destinacím v prosinci o něco nižší, kolem 24-25 °C, ale slunce tu svítí po celý den. Většina lepších hotelů je na změny počasí připravena a to dokonce vyhřívanými hotelovými bazény. Moře je přeci jen trochu osvěžující a dosahuje průměrných teplot kolem 22 °C. Díky přílivu Evropanů jsou zde hotelové komplexy připraveny na klasické evropské vánoce. Probíhají zde slavnostní večeře, na hotelech můžete vidět ozdobené stromečky i vánoční či silvestrovskou atmosféru. To nic nemění na tom, že Egypt v prosinci je velkým zážitkem a kdo vyloženě nemusí české vánoční svátky, je tato destinace ideálním únikem.

Zobrazit nabídku zájezdů

3. Thajsko v prosinci jako TOP destinace

Průměrné prosincová teplota: 30 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

Thajsko je celosvětově nejoblíbenější prosincovou destinací, kam lidé jezdí zejména mezi svátečními dny a na přelom roku. Čekají vás zde vysoké teploty, vyhřáté moře a hlavní turistická sezóna a to hlavně na jihu Thajska. Zájezdy jsou o něco dražší než v jiných měsících, na druhou stranu zimní teplo a slunce stojí za to. Navíc Thajci jsou poměrně rádi slavící lidé a tak se můžete těšit na divoké párty na plážích za svitu měsíce na přelomu roku.

Třeba takový Phuket přiláká každý rok na 5 milionů turistů. Ti si zde mohou užít krásné pláže bez monzunových dešťů a i přes poměrně značné množství turistů si i zde můžete najít rajská místa. Jedním z nich je třeba Mai Khao Beach, 17 kilometrů dlouhá nedotčená pláž ležící v národním parku. Na druhou stranu, pokud do Thajska zavítáte na Silvestra, budete si chtít užít oslavy nového roku se vším všudy a to můžete například v oblíbených klubech Zazada či Catch.

Doporučujeme některou z těchto destinací: Hua Hin, Pranburi, Cha Am, Koh Chang, Phuket, Krabi, Koh Lanta, Khao Lak.

Zobrazit nabídku zájezdů

4. Dominikánská republika v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 28 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

Hledáte-li jednu z nejoblíbenějších klasických exotických destinací, pak vyrazte v prosinci do Dominikánské republiky. Tenhle ráj, kde čas plyne pomalu a vy si užíváte jen ty nejluxusnější pláže a hotelové komplexy, stojí za to. Nejnavštěvovanější je letovisko Punta Cana, jež je perfektním zázemím pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Hlavní turistická sezóna tu probíhá od prosince do dubna a chcete-li si zde užít vánoce, vybírejte zájezdy předčasně. Během svátků sem totiž míří statisíce Američanů a kapacity hotelů rapidně ubývají.

Oblíbené turistické destinace: Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Zobrazit nabídku zájezdů

5. Kapverdské ostrovy v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 25-26 °C
Průměrná teplota moře: 24 °C

Kapverdské ostrovy mají 350 slunečných dní v roce. Abyste se trefily do toho mála, kdy zrovna slunce nesvítí, musel by to být opravdových pech. Prosinec v tomto případě není výjimkou. Aktuální prosincové teploty hlásí v průměru 25-26 °C. Ačkoliv je právě zima, Kapverdské ostrovy mají hlavní turistickou sezónu.

Co je tedy ideální dělat na Kapverdách v prosinci? Třeba se válet na písečných plážích, kam až oko dohlédne. Milovníci sportu či aktivit mohou navštívit pláž Vila do Maio oblíbenou mezi surfaři. Zkrátka a dobře, jen 6,5 hodiny letu z Prahy můžete být kousek od Afriky.

Zobrazit nabídku zájezdů

6. Kuba v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 27 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Kuba má oproti Dominikánské republice trochu nižší teploty (celoročně neklesají pod 26° C), avšak od začátku prosince do konce dubna zde probíhá hlavní suchá turistická sezóna. Těšit se můžete na krásné slunečné počasí, čas od času vystřídané krátkými dešťovými přeháňkami. Vyrazit můžete třeba do hlavního města Havany. A jak je to s hurikány? Nemusíte se bát. Jejich sezóna trvá stejně jako v celém Karibiku od července do poloviny listopadu. Nejaktivnější měsíce jsou pak v říjnu a září. Kubu tedy v prosinci můžeme vřele doporučit jako alternativu k podle nás lepší Dominikánské republice.

Zobrazit nabídku zájezdů

7. Mexiko v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 32 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

V Mexiku právě skončilo obdoví dešťů a začíná turistická sezóna plná slunce, pláží a drinků. Jen pozor od 18. prosince začíná ten pravý nával a míří sem strávit své svátky tisíce američanů. Tak objednávejte buď s předstihem, nebo raději volte první polovinu měsíce.

Vyrazit můžete do rušnějšího Cancúnu, tiššího Puerto Vallarta nebo luxusní Los Cabos. U všech si však můžete být jisti kombinací kultury a nádherných pláží.

Zobrazit nabídku zájezdů

8. Srí Lanka v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 29 °C
Průměrná teplota moře: 28 °C

Pohupující se palmy, nádherné písečné pláže, občasná, krátce trvající sprška a velmi pomalu plynoucí čas. Takový je prosinec na Srí Lance. Trochu exotičtější destinace, která vás ale překvapí svoji kulturou a vděčností. Srí Lanku doporučujeme kombinovat s poznáváním krás této země. Vydat se můžete ochladit do vyšších nadmořských výšek, kde jsou pověstné a často fotografované čajové plantáže. Nezapomeňte ochutnat tradiční cejlonský čaj a kořeněné indické jídlo.

Vybírat můžete dovolenou od malých rybářských vesniček až po kompletně zařízená letoviska s plnou občanskou vybaveností.

Zobrazit nabídku zájezdů

9. Bali v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 28 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Zavítat můžete v prosinci také na indonéský ostrov Bali. Potěší vás nádherné pláže, rýžová políčka, krásné počasí a především srdeční lidé. Bali je vyhlášené mezi surfaři z celého světa, kteří tu tak tráví dlouhé zimní měsíce tím, co milují. Dovolenou na Bali doporučujeme kombinovat s poznáváním zdejší kultury a přírodních krás země.

Zobrazit nabídku zájezdů

10. Maledivy v prosinci

Průměrné prosincová teplota: 28 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Láká vás exotická dovolená v zimě jako z pohlednice cestovních kanceláří? Pak zavítejte na Maledivy. Sice cenově náročnější dovolená, zato nezapomenutelné zážitky na celý život. Krásným počasím to vše jen začíná a nádhernou přírodou končí. Víte, že tady můžete třeba plavat s mořskými želvami nebo objevit jeden z 26 druhů žraloka?

Destinace je navíc vhodná pro Evropany – očkování není povinné, spíše pouze doporučené.

Zobrazit nabídku zájezdů

Kam dále? Aneb, které destinace jsou v prosinci oblíbené?

 • Keňa – 32 °C ve stínu a luxusní resorty lákají dobrodužné povahy
 • Zanzibar – teplota vzduchu 32 °C, teplota moře 27 °C
 • Jamajka
 • Karibský ostrov Anguilla, Aruba
 • Barbados

Zajímavé události v prosinci po celém světě

 • L’Escalade, Ženeva, Švýcarsko – Tradiční čokoládový svátek se koná nejbližší víkend k 11. prosinci a je na co koukat.
 • Antarktida – navazuje na listopad nejlepším obdovím pro pozorování ledovců, mláďat tuleňů a tučňáků.
 • Kostarika – prosinec je jeden z nejlepších měsíců na trekking po divoké a suché Kostarice.
 • Jižní Indie – Kerala je jednou z destinací, která si získává na popularitě. Prosinec je skvělým obdobím, kdy vyrazit za plážemi.
 • Evropa – po celém kontinentu se konají adventní trhy. Mrkněte na ty nejkrásnější.
 • Island – prosinec je na Islandu ve znamení POLÁRNÍ ZÁŘE. V tomto období je nejlepší viditelnost před začátkem kruté islandské zimy.
 • Celý svět – 31. prosince vítá celý svět nový rok. Buďte u toho třeba někde v exotice.
 • Retz, Rakousko – 9.12 se zde koná tradiční průvod čertů Krampus a to nedaleko českých hranic.

Přidat komentář

3 × three =