Kam na dovolenou v dubnu? Dovolená u moře duben

Češi létají na dovolenou v dubnu nejčastěji za teplem k moři. Obliba předsezónních zájezdů roste každým rokem. Nejčastěji míří turisté do Egypta, Tuniska a za exotikou na Kubu, Maledivy, Srí Lanku, Seychely nebo do Thajska, Spojených Arabských Emirátů a Dominikánské republiky.

Duben je měsícem, kdy se dny začínají pomalu prodlužovat a v některých státech si lze užít velmi příjemného jarního sluníčka. To využívají turisté k poznávacích zájezdům a eurovíkendům v Paříži, Londýně, Římě či Benátkách.

Chcete vědět, kam na dovolenou v dubnu? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Kapverdské ostrovy v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 30°C
Teplota moře: 26 °C
Sluneční svit: 10-11 hodin
Déšťové srážky: 1 mm
Zájezdy od: 11 390 Kč

Kapverdské ostrovy nabízí v dubnu velmi příjemné počasí: 26 – 30 °C. Z Prahy se sem dostanete už za 6,5 hodiny letu. Výhody jsou jasné. V dubnu na Kapverdách téměř neprší, slunce svítí 9 hodin denně a ceny zájezdů seženete už od 11 390 Kč. Kapverdy se stali během posledních let jednou z nejoblíbenějších exotických destinací. Leží asi 600 km od Senegalu blízko rovníku a jezdí sem každý rok desetitisíce Čechů.

Spojené Arabské Emiráty v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 30-32 °C
Teplota moře: 25 °C
Sluneční svit: 10 hodin
Déšťové srážky: 0 mm
Zájezdy od: 10 690 Kč

Spojené Arabské Emiráty patří v dubnu mezi nejprodávanější exotické destinace. Čekají vás ideální teploty kolem 30 °C (v noci 20 °C), žádné deštivé dny, příjemné moře a spousta nových zážitků. Dubaj, nejznámější z emirátů, je vzdálen z Prahy jen 6 hodiny letu, vy si však můžete vybrat hned z několika oblíbených lokalit: Dubaj, Ras Al-Khaimah, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman či Fujairah.

Dominikánská republika v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 30 °C
Teplota moře: 27 °C
Sluneční svit: 9 hodin
Déšťové srážky: 72 mm
Zájezdy od: 12 370 Kč

Váháte-li s dovolenou v Dominikánské republice, tak vyrazte. Ihned. Protože duben patří mezi poslední měsíce považující se za období sucha. Také se jedná o poslední měsíc, kdy většina cestovatelů návštěvu tohoto karibského ráje doporučuje (sezóna tu panuje od listopadu do dubna). Ovšem s krátkými dešťovými přeháňkami či deštěm v noci se již v dubnu počítat musí. Vyrazte na nejkrásnější pláže světa dokud máte ještě čas.

Kuba v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 27-30 °C
Teplota moře: 26 °C
Sluneční svit: 9 hodin
Déšťové srážky: 58 mm
Zájezdy od: 21 890 Kč

Podobně jako v Dominikánské republice, tak i na Kubě a v dalších karibských oblastech je duben posledním měsícem před vypuknutím dešťových období (rozumějte, stále je velmi teplo, jen je třeba počítat s krátkými přeháňkami během dne). Duben je takovým meziměsícem mezi obdobím sucha a dešťů. Je třeba s deštivými dny počítat a patrně se jim v dubnu již nevyhnete, teploty tu však ani v dešti neklesají pod 25 °C. Doporučené období k návštěvě Kuby je od listopadu do dubna.

Egypt v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 27-30 °C
Teplota moře: 22-24 °C
Sluneční svit: 8 hodin
Déšťové srážky: 1 mm
Zájezdy od: 9 000 Kč

Velmi často se nás ptáte, zda je vhodný Egypt v dubnu. My říkáme ANO. Leden a únor bývají nejstudenější, od března se začíná oteplovat a v dubnu už by mělo panovat krásné slunečné počasí, vhodné ke koupání v moři. Může se v některých letoviscích objevit vítr. Výhodou je bezesporu nízká cena zájezdů, méně turistů než v hlavní sezóně a téměř nulové srážky. Noční teploty se pohybují kolem 20 °C. Užijte si all inclusive dovolenou ve 4* a 5* resortech jak se patří.

Thajsko v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 30-35 °C
Teplota moře: 28 °C
Sluneční svit: 8 hodin
Déšťové srážky: 82 mm
Zájezdy od: 23 190 Kč

V dubnu panuje v Thajsku vlhké a teplé počasí, které je příjemně ochlazováno mořským vánkem a také občasnými srážkami deště. Ty budou přibývat a končí říjnem, kdy v Thajsku začíná hlavní turistická sezóna. Dle doporučení je nejvhodnější dobou k návštěvě Thajska právě období listopadu až dubna. Takže nač čekat.

Maledivy v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 31 °C
Teplota moře: 28 °C
Sluneční svit: 9-10 hodin
Déšťové srážky: 119 mm
Zájezdy od: 31 590 Kč

V dubnu vrcholí na Maledivách mimo sezónní turnusy (březen – duben) dovolené. Očekávejte krásné počasí s vysokými teplotami, teplé moře, občasné srážky a také nejvyšší ceny v období velikonoc, kdy sem míří celá řada turistů z celé Evropy. Doporučujeme zejména první třetinu měsíce dubna.

Eurovíkendy v dubnu / počasí

Teplota vzduchu: 18-24 °C
Teplota moře:
Sluneční svit: 9-10 hodin
Déšťové srážky: –
Zájezdy od: 330 Kč

Ne vždy je nutné vyrazit za teplem k moři. První jarní dny se slunečnou oblohou lákají řadu cestovatelů za poznávacími zájezdy a eurovíkendy do evropských velkoměst. Můžete navštívit Paříž, Řím, Benátky, Londýn, Barcelonu, Vídeň, Madrid či třeba chorvatský Dubrovník. Příjemné teploty kolem 20 °C, rozkvétající fauna ve městech, lidé po zimě v ulicích a vše v atmosféře dané lokality.

Kam dále?

Kam lze ještě vyrazit v dubnu k moři za teplem? Tak krátce snad doporučíme:

  • Srí Lanka – počasí v dubnu – 30 °C
  • Karibik – počasí v dubnu – 30 °C
  • Jamajka – počasí v dubnu – 29 °C
  • Mexiko – počasí v dubnu – 28 °C
  • Barbados – počasí v dubnu – 28 °C

Jaké je počasí v dubnu v Egyptě, Dubaji, Thajsku, Dominikánské republice, Mexiku, ve Spojených Arabských Emirátech, na Kapverdách, Kubě a v dalších destinacích? Zjistěte to u nás!

Byli jste na dovolené u moře v dubnu? Napište do komentářů kde a jak tam bylo. Pomůžete tím ostatním.

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů