Kam na dovolenou v červnu? Dovolená u moře červen

Nevíte kam na dovolenou v červnu? Nechte se inspirovat u nás. Většina jihoevropských letovisek již v tomto měsíci hlásí otevření turistické sezóny a tak výběr je dostatečně široký. Dovolená u moře v červnu je velmi oblíbená a dokonce se říká, že vyrazit těsně před začátkem hlavní turistické sezóny je nejlepší věc, kterou můžete udělat.

Čeká vás totiž čisté a rekonstruované prostředí, méně lidí než v hlavní sezóně, personál hotelu plný elánu a energie přivítat po roce nové hosty, žádné tlačenice na pláži ani u švédských stolů v hotelu a koneckonců ani ceny nedosahují v červnu svých maxim jako o měsíc či dva později.

Kam tedy na dovolenou v červnu k moři?

Turecko jako TOP destinace

Průměrná teplota vzduchu: 30 °C
Průměrná teplota moře: 24 °C
Srážky: minimální

Jedna z nejoblíbenější červnových destinací, která vám dá jistotu stabilního slunečného počasí kolem 30 °C a minima srážek. Hlavní turistická sezóna tu jeden a plné obrátky a přesto lze sehnat poměrně levné zájezdy. Nejznámější letoviska Alanya, Antalya, Side, Marmaris či Bodrum.

Řecko před hlavní sezónou

Průměrná teplota vzduchu: 29 °C
Průměrná teplota moře: 23 °C
Srážky: minimální

Řecko je v červnu v prodejnosti druhá nejoblíbenější destinace. Stabilní teploty kolem 29 °C přes den (v červenci a srpnu bývá třeba na Krétě až nesnesitelné vedro, kdežto v červnu je počasí milosrdnější), teplota moře osvěžujících 23 °C a především nádherné prostředí. To je v červnu krásně rozkvetlé a zelené. O měsíc až dva později je zde většina zeleně spálena intenzivním sluncem. Vyrazit do Řecka můžete levně i luxusně do pěti hvězdičkových hotelů. Ceny zájezdů se pohybují i pod 6 000 Kč za osobu.

Egypt v červnu = stálice

Průměrná teplota vzduchu: 38 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C
Srážky: minimální

V Egyptě už to pěkně pálí, ale červen (hlavně jeho první polovina) se dá považovat ještě za měsíc, kdy se dá v pohodě vycestovat (v dalších měsících jsou teploty už příliš vysoké až 45 °C na slunci – tedy pro milovníky opravdového horka). Přesto už varujeme, aby lidé pobyt na slunci příliš nepřeháněli. Ceny zájezdů jako po celý rok velmi příznivé. Podle průzkumu cestovních kanceláří jezdí v červnu do Egypta zejména dvojice, páry, mladí lidé a senioři.

Kapverdské ostrovy – levná exotika na dosah

Průměrná teplota vzduchu: 27 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Příjemné teploty vzduchu i moře, téměř nulové dešťové srážky, ceny zájezdů pod 15 tisíc Kč za all inclusive pobyt ve 4 hvězdičkových hotelech. To na exotiku vzdálenou jen 6 hodin letu z Prahy jde ne? A pokud by vám náhodou vadilo velké vedro můžete se spolehnout na neustále vanoucí vítr od moře. Koupání na ostrovech je možné celoročně.

Tunisko v červnu lepší než Egypt?

Průměrná teplota vzduchu: 31 °C
Průměrná teplota moře: 25 °C

Pro ty, kteří považují Egypt v červnu za příliš horký je Tunisko ideální náhradou. Čeká vás příjemných 30 °C přes den a koupání v moři na ostrově Djerba o ideální teplotě 25 °C. Pevnina Tuniska je o něco chladnější, a nabízí teploty moře kolem 23 °C. Říká se, že červen je pro návštěvu Tuniska nejideálnějším měsícem. Přidáme-li k tomu fakt, že tu stále ještě není tolik turistů jako v hlavní sezóně, něco na tom bude.

Itálie? Hlavně jih a ostrovy

Průměrná teplota vzduchu: 27 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Říkají vám něco názvy jako Kalábrie, Sicílie, Ischia či Sardinie? Ano jihoitalské destinace, kam letecky míří spousty turistů. Říká se jim také karibik Evropy. Proč snad ani nemusíme vysvětlovat, ale vězte, že zdejší pláže se těm středoamerickým v lecčems podobají. Výhodou je také fakt, že na začátku léta bývají pláže neuvěřitelné čisté. Někteří cestovatelé jezdí na konci června už i na sever Itálie, což rozhodně schvalujeme. Teploty by tomu měli již plně odpovídat.

Španělské ostrovy v červnu

Průměrná teplota vzduchu: 27 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Mallorca, Ibiza, Menorca to jsou Španělské ostrovy, které v červnu nabízí nádherné podmínky pro dovolenou u moře. Ceny zájezdů i o 40% nižší než o měsíc později, minimum dešťových srážek, trochu více osvěžující moře, ale zato krásné písečné pláže až kam vaše oko dohlédne. Ibiza a Mallorca jsou ostrovy vhodné pro lidi toužící po zábavě a adrenalinu. Menorka je klidnější ostrov vhodná třeba pro zamilované páry, seniory nebo rodiny s dětmi.

Bulharsko v červnu

Průměrná teplota vzduchu: 27 °C
Průměrná teplota moře: 23 °C

Už i Bulharsko v červnu nabízí kvalitní slunečné počasí. Ideální pro ty, kteří nemají rádi příliš horké dny. Ceny zájezdů jsou nastaveny, hlavně počátkem června velmi příznivě. Kavárny, bary a restaurace na pobřežní promenádě již plně otevřeny a vítající první návštěvníky nové turistické sezóny.

Tajné tipy kam na dovolenou v červnu?

  • Korsika – francouzský ostrov plný pohody.
  • Andalusie – španělský jih v plné kráse. Červen je ideální.
  • Jezero Como a Lago di Garda. Italská jezera se středomořským podnebím. Bez moře, ale v pravé italské atmosféře.
  • Kypr – zejména nádherné pláže letovisek Protaras a Ayia Napa.
  • Kanárské ostrovy aneb ostrovy věčného jara jsou vhodné v jakoukoliv dobu. Avšak v červnu už je mnohem příjemněji.
  • Algarve – portugalské pobřeží může být v červnu ještě chladnější, ale na toto pobřeží se nejezdí každý den, tak proč to nezkusit.
  • Černá Hora letecky – netradiční to destinace, která se získává na popularitě a k dispozici je stále více a více zájezdů.

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů