Kam na dovolenou v květnu? Dovolená u moře květen

Vydejte se na letní dovolenou v předstihu, ještě než začne hlavní turistická sezóna ve většině evropských destinací. V mnoha letoviscích již rtuť teploměru přesahuje více jak 25 °C. Když vyjedete na dovolenou k moři v květnu, nebudete se mačkat na pláži ani u historických památek, ušetříte peníze a v konečném důsledku i vaše nervy. Na dovolenou před sezónou vyráží stále více Čechů a ti nemusí již do vzdálené exotiky, stačí navštívit pár vybraných lokalit jihu Evropy nebo severu Afriky.

Kam tedy na dovolenou v květnu k moři?

Egypt v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 30°C
Teplota moře: 26 °C
Sluneční svit: 10-11 hodin
Déšťové srážky: 1 mm
Zájezdy od: 8 260 Kč

Proč do Egypta v květnu? Čeká vás fantastické počasí s denními maximy až 37 °C, nízké ceny zájezdů, hotely bez návalu turistů. Květen je téměř bez srážek a zároveň poslední měsíc před vypuknutím hlavní turistické sezóny.

Tunisko v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 30°C
Teplota moře: 22 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: min.
Zájezdy od: 9 390 Kč

Proč do Tuniska v květnu? Je tu tepleji než například v Turecku a koupací sezóna už na jihu Tunisu propuká naplno. Nejkrásnější počasí je na ostrově Djerba, kde slunce svítí 11 hodin denně s teplotami kolem 30 °C. Teplota moře činí 22 °C. Naopak třeba letovisko Tabarka nabízí průměrné teploty „jen“ 25 °C.

Kypr v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 29°C +
Teplota moře: 22 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déštivé dny: 3
Zájezdy od: 11 360 Kč

Proč na Kypr v květnu? Všechno krásně kvete a hýří barvami. Květen je jedno z nejhezčích období na Kypru. Počasí je velmi teplé v denních maximech přes 30 °C. V noci se pak trochu ochladí na cca 14 °C. Vhodná je hlavně druhá polovina května.

Turecko v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 26°C +
Teplota moře: 21 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: 42 mm
Zájezdy od: 9 090 Kč

Proč jet v květnu do Turecka? V Turecku začíná v květnu koupací sezóna. Doporučujeme hlavně druhou polovinu měsíce, kdy je průměrně o 4 °C teplejší počasí. Těšit se můžete až na 25 °C, v denních maximech pak na 29 °C. Prší tu maximálně 5x do měsíce.

Předsezónní dovolená v Turecku je levnější a vhodná pro ty, kteří nemají rádi velká vedra. V letoviscích vládne ještě poměrně klid a všichni se připravují na propuknutí hlavní sezóny od června.

Spojené Arabské Emiráty v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 33°C +
Teplota moře: 26 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: 0 mm
Zájezdy od: 10 690 Kč

Poslední měsíc než vypuknou v Emirátech až 40 °C vedra. Sezóna s příjemnějšími teplotami zde začíná znovu v listopadu.

Dominikánská republika v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 30°C +
Teplota moře: 28 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: 99 mm
Zájezdy od: 26 990 Kč

Květen je posledním měsícem v Dominikánské republice před vypuknutím dešťového období od června do října.

Řecko v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 25-26°C +
Teplota moře: 20 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: ??
Zájezdy od: 7 390 Kč

Proč jet v květnu do Řecka? Řecké ostrovy Rhodos, Kréta, Kos či Santorini jsou v květnu téměř ideální. Rtuť teploměru ukazuje až 26 °C, v denních maximech i 29 °C. Všechno krásně kvete zeleně než vegetaci spálí slunce a déšť tu v těchto měsících téměř neznají. Vždyť třeba na Rhodosu svítí slunce 330 dní v roce. Kréta je o něco hladnější (průměrně 25 °C), avšak svěžejší než v průběhu léta. Pokud chcete vyrazit do Řecka v květnu, doporučujeme zejména druhou polovinu měsíce a jižnější řecké ostrovy.

Naopak na koupání to ještě asi nebude na Korfu, Lefkadě či Zakynthosu, kde to prozatím jen vše kvete, ale průměrné teploty jsou „jen“ kolem 23 °C.

Bali v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 31°C +
Teplota moře: 28 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: 29 mm
Zájezdy od: 28 500 Kč

Květen je první z měsíců po dešťovém období. Sezóna trvá až do října.

Kapverdské ostrovy v květnu / počasí

Teplota vzduchu: 27°C +
Teplota moře: 25 °C
Sluneční svit: 11 hodin
Déšťové srážky: 1 mm
Zájezdy od: 14 990 Kč

Doporučujeme hlavně druhou polovinu května.

Jaké je počasí v květnu v Turecku, Řecku, Egyptě, Tunisku, Dominikánské republice, Mexiku, na Kypru, Bali, Kapverdských ostrovech či ve Spojených Arabských Emirátech? Zjistily jsme to za vás.

Byli jste v květnu na dovolené u moře? Potřebujete se zeptat, jaké bylo počasí v dané lokalitě a co vás na místě čeká? Zapojte se do diskuse a poraďte ostatním kam na dovolenou za teplem k moři v květnu.

LukasP

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

3 × 3 =