Kam na dovolenou v září? Dovolená u moře v září

Egypt

Září znamená v našich končinách oficiální sbohem létu a pomalý příchod podzimu a hned po něm paní zimy. Jinými slovy konec období plavek, slunného počasí a opalování. Jestliže se ovšem letního počasí nechcete vzdát, je tu jediná možnost – dovolená v září u moře v některé z příjemných destinací. Pokud nevíte kam, můžete se na nás jako vždy spolehnout.

Španělsko + ostrovy v září

Průměrné teploty v září: 26-28 °C
Průměrná teplota moře: 22-24 °C

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Španělska, či jeho ostrovů právě v měsíci září, uděláte rozhodně dobře. Těšit se můžete na příjemné teploty a stále ještě minimum srážek. Jelikož je Španělsko jednou z vinařských zemí, je právě září obdobím vinobraní. Navštívit tak pravé španělské vinobraní můžete ve Valdepeñas hned začátkem září, či v druhé polovině září v oblasti La Rioja a Logroño. Ze Španělských ostrovů doporučujeme zejména Kanárské Ostrovy, Ibizu, Mallorcu či Menorcu. V období září si užijete dostatečné množství slunce i koupání v po sezóně vyhřátém moři.


Kypr v září

Průměrné teploty v září: 29-31 °C
Průměrná teplota moře: 25-27 °C

Kam na dovolenou v září? Další možností je Kypr, kde krásné léto ani se začátkem podzimu vůbec neztrácí na své síle. Navíc tu v září nepanují úmorné horka jako v letních měsících, tudíž je to ideální doba pro výlety a treky do hor. Kypr totiž není jen o válení se na pláži. Na své si přijdou také aktivní vyznavači dovolené. Za zmínku stojí Kaledonský vodopád, pirátské jeskyně, slané jezero Lamaka a několik národních parků. Kypr je ideálním místem na sportovní dovolenou – golfové hřiště, tenisové kurty, výlety na kolech. Jinak řečeno – vybere si každý i milovník opalování se na pláži s čerstvě připraveným koktejlem v ruce.


Řecko v září

Průměrné teploty v září: 29-32 °C
Průměrná teplota moře: 25-26 °C

Řecko je jednou ze zemí, které se mohou pyšnit minimem srážek a krásným slunečním počasím po celý rok počítaje měsíc září. Pokud si chcete právě v Řecku prodloužit končící léto, zamiřte na jižní ostrovy jako je Kréta, Dodekanésy (Rhodos, Kos, Symi či Lindos) nebo Kyklády (Mykonos, Naxor, Paros). Řecko začátkem podzimu trošku chytá druhý dech – těšit se budete z příjemného sluníčka a stále vyhřátého moře. Navíc turistů je už výrazně méně, s čímž jsou spojeny také nižší ceny. Dovolená v září u moře právě na jihu Řecka, je skvělý nápad, jak si prodloužit pomalu odcházející léto.


Egypt v září

Průměrné teploty v září: 32 – 34 °C
Průměrná teplota moře: 26 – 28 °C

Egypt je jednou z destinací, kde je turistický frmol po celý rok. Proto je jednou z možností, kam si vyjet prodloužit léto. Navíc má dovolená v září své výhody – nepanují tu už omračující vedra a letní nápor turistů už také není tak značný. Odpadá tedy hledání místečka na pláži a mačkání se s ostatními turisty před pyramidami v Gíze. Pokud tedy váháte kdy jet do Egypta, je právě září správnou volbou.


Turecko v září

Průměrné teploty v září: 33-35 °C
Průměrná teplota moře: 26-27 °C

Září patří v Turecku k velmi oblíbeným měsícům pro dovolené. Pokud tedy přemýšlíte, kam za teplem v září, s klidným srdcem vsaďte právě na Turecko. Moře je totiž v září, po turistické sezóně krásně vyhřáté a sluníčko vás také rozhodně nezklame. A co si v září v Turecku nenechat ujít? Například od 1. do 9. září navštivte festival kultury a umění v Bodrumu, či vinobraní v Ürgüpu.


Kapverdské ostrovy v září

Průměrné teploty v září: 29 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Návštěva Kapverdských ostrovů v září má své výhody a nevýhody. Pokud sem cestujete právě za teplem, děláte dobře, protože v září jsou zde nejvyšší teploty během celého roku, stejně i teplota moře. Navíc je po hlavní turistické sezóně, tudíž je zde poměrně málo turistů a jsou i nižší ceny. Nicméně je září na Kapverdských ostrovech také ve znamení dešťů – 77 mm průměrně naprší během tohoto měsíce. Jedná se ale o nepravidelné deštíky, které mají k silným monzunovým dešťům ještě daleko a tak dovolenou v této destinaci, hlavně v první polovině měsíce doporučujeme.


Jižní Itálie v září

Průměrné teploty v září: 25 – 28 °C
Průměrná teplota moře: 22 – 25 °C

Když k moři v Itálii, tak vyrazte jedině v září. Těšit se můžete na nízký počet dešťových dní a za to spoustu sluníčka. Navíc bude těsně po turistické sezóně, tudíž se vyhnete návalu turistů. Centrem pozornosti jižní Itálie je bezesporu její největší a nejznámější ostrov – Sicílie. Rozhodně si nenechejte ujít návštěvu hlavního města Palerma, které vám svou architekturou vezme dech.Mezi dalšími destinacemi doporučeníhodnými k dovolené u moře patří dále Sardinie, či pro poznávací dovolenou ideální ostrov Elba.


Maroko v září

Průměrné teploty v září: 29 – 31 °C
Průměrná teplota moře: 23 – 26 °C

Právě podzimní měsíce jako je září a říjen patří k těm nejlepší, které si pro návštěvu Maroka můžete vybrat. Užít si můžete skvělé počasí, opalovačku na pláži, ale i spoustu zajímavých míst. Za zmínku rozhodně stojí města jako Casablanca, Marrakéš, či Fes. Výlet na velbloudech po písečných dunách bude také nezapomenutelný zážitek. Mezi nejkrásnější části této země patří také údolí Dada.


Tunisko v září

Průměrné teploty v září: 30 – 32 °C
Průměrná teplota moře: 25 – 28 °C

I když září v Tunisku spadá do hlavní turistické sezóny, rozhodně se nenechejte odradit. Čeká tu na vás moře jako kafe a příjemné teploty ideální k opalování. I když je Tunisko vyhlášené svými písčitými plážemi, byla by velká škoda na nich strávit celou vaši dovolenou. Pokud vás koupání a opalování přestane bavit, rozhodně navštivte město Kartágo, Dougga, El Jem a jeho přenádherné koloseum. K dovolené je vhodný také ostrov Djerba.


Kam na dovolenou v září vyrazit s rodinkou či přáteli už snad víte. Nám už zbývá jen popřát šťastnou cestu.

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů