no comments

Kam na dovolenou v březnu? Dovolená u moře v březnu

Egypt

I když je březen spojován s příchodem jara a tedy i tepla, pořád to na plavky není a nějaký ten pátek bohužel ještě nebude. Absence sluníčka po dlouhé zimě může být u některých z nás už frustrující, aneb sbalte svých pár švestek a vyrazte ve stylu „Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi“, neboli kam za teplem v březnu? Jako vždy vám přinášíme pár osvědčených typů, kde na „zimní depresi“ zapomenete jako mávnutím kouzelného proutku. Máme něco pro milovníky relaxu na pláži, i pro ty, kteří preferují aktivní dovču.

Egypt

Průměrné teploty: 26 °C
Průměrná teplota moře: 22 °C

Egypt je klasika, která nikdy neomrzí. Po celý rok tu je horké léto a prakticky tu téměř neprší, ovšem poměrně fenoménem je už větrné počasí, které je na druhou stranu v horkých dnech příjemným osvěžením. Velkou výhodou Egypta je, že si přijde na své každý – jak milovník relaxu a opalování u moře, tak i nadšenec do dobrodružství. Rozhodně si nenechejte ujít přenádhernou Káhiru a vyjížďku na velbloudech. Nepsanou povinností jsou samozřejmě i pyramidy. Dovolená v březnu u moře v Egyptě je jinými slovy ideál.

Kapverdské ostrovy

Průměrné teploty: 26 °C
Průměrná teplota moře: 23 °C

Jelikož Kapverdské ostrovy leží v tropickém pásmu, není špatný měsíc, kdy tam jet (viz: kdy jet na Kapverdy). Plánujete-li ovšem návštěvu v měsíci březnu, má to určité výhody. Vyhnete se nepříjemným a ubíjejícím vedrům, které zde v letních měsících panují a stejně tak i poměrně vysokým srážkám, které jsou typické pro období červenec – říjen.

Dominikánská republika a Karibik

Průměrné teploty: 29 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Dominikánská republika a celý Karibik, to je další ráj na zemi, který leží v tropickém pásmu, tudíž tu místní znají jen 2 roční období. Suché a deštivé. Do suchého období přijedete, když vyrazíte do Dominikánské republiky v měsících listopad až duben. Na druhé straně v měsících od května do října sebou raději noste deštník. To samé platí i ohledně celého Karibiku, kde Dominikánská republika leží. Ujít si nenechejte jeden z mnoha národních parků, možnost potápění, či hlavní město Santo Domingo. Dovolené v Dominikánské republice rozhodně nebudete litovat.

Thajsko

Průměrné teploty: 34 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Pokud zavítáte do Thajska v březnu, přijedete právě ke konci období sucha a chladna, které vystřídá období horka a vlhka. Ovšem právě období sucha a chladna je pro návštěvu této země nejideálnější. Nenechejte se ovšem názvem tohoto období zmást – horka a sluníčka si užijete do sytosti. Kam na dovolenou v březnu? Thajsko je rozhodně TOP destinací. Navíc se při návštěvě v březnu můžete těšit na místní zajímavou tradici. Celý březen je totiž v Thajsku ve znamení soutěží v pouštění draků. Zážitek budou mít nejen vaše děti, ale i vy.

Dubaj

Průměrné teploty: 28 °C
Průměrná teplota moře: 23 °C

Dubaj, to je luxus, bílé pláže a vysoké mrakodrapy. A mimo to také skvělá dovolená. V březnu se v Dubaji mohou sem tam objevit menší přeháňky, ale jedná se spíše a příjemné osvěžení v horkém dnu, ve které sluníčko praží krásných 9 hodin. Pokud vás během dne při procházce v Dubaji zastihne menší sprška, rozhodně nezoufejte. Aktivit, které v tomto městě můžete podnikat je nespočet – nákupy, mešity, Dubajské muzeum, či nejvyšší budova světa Burj Khalifa, ze které je úchvatný výhled na celé město.

Maledivy

Průměrné teploty: 31 °C
Průměrná teplota moře: 27 °C

Pokud chcete pravou dovolenu v luxusu, kde se budete moct celý den pražit na bílé pláži v obležení palem a chodit se schladit do průzračné vody, balte kufry a kupujte letenku na Maledivy. Ideální období, kdy právě sem vyrazit je v měsících prosinec až duben. Jelikož tu je ale přes zimu celkem narváno, je právě březen jednou z nejrozumnějších variant. Kromě opalovačky, si určitě užijete i šnorchlování, potápění, či výlety do okolních ostrovů, kde žijí ještě domorodci. Maledivy si užijete, i kdybyste vyloženě nechtěli.

Kanárské ostrovy

Průměrné teploty: 22 °C
Průměrná teplota moře: 18 °C

Kanárské ostrovy jsou mezi „dovolenkáři“ už celkem pojem. Velku výhodou je, že leží u Španělska, tudíž vás nečeká mnoha hodinový let. V poslední době jsou ovšem vyhledávanou destinací pro aktivní dovolenou, pro kterou je měsíc březen naprostým ideálem. Počasí je teplé, ale ne tak, abyste se báli vyjít na dlouhý výšlap do hor. Kromě pěší turistky si zde užijete i výlety na kolech, nebo dokonce koních. Velmi rádi sem jezdí i horolezci, potápěči a milovníci paraglidingu.

Maroko

Průměrné teploty: 23 °C
Průměrná teplota moře: 19 °C

Kam na dovolenou v březnu? Co třeba Maroko? Právě tato destinace je ideální v jarních měsících březen – duben, kdy se vyhnete jinak nesnesitelným vedrům, které zde v létě panují. Exotiku a luxus si zaručeně užijete v Marrákeši, které je nejlepší, až když zapadne sluníčko. A co si v Maroku nenechat ujít? Například nejvyšší horu Afriky – Tupkal, údolí Dada, věhlasnou osadu Merzougu. Suma sumárům, na dovolenou v Maroku budete zaručeně dlouho vzpomínat.

Další oblíbené destinace, kam na dovolenou za teplem k moři v březnu?

 • Florida – 26 ⁰C
 • Mexiko – 30 ⁰C
 • Malajsie – 33 ⁰C
 • Barbados – 27 ⁰C
 • Kuba – 28 ⁰C
 • Jamajka – 29 ⁰C
 • St. Lucia – 29 ⁰C
 • Tobago – 32 ⁰C
 • Vietnam – 35 ⁰C
 • Mauricius – 30 ⁰C
 • Seychely- 31 ⁰C
Chcete nás podpořit? Sdílejte....Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter